» Wieści » Serial o Wiedźminie trafi na Netfliksa

Serial o Wiedźminie trafi na Netfliksa

17-05-2017 12:42 | Jan 'gower' Popieluch

Serial o Wiedźminie trafi na Netfliksa

Netflix poinformował właśnie, że pracuje nad anglojęzycznym serialem będącym adaptacją Sagi o Wiedźminie. Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami jako konsultant kreatywny, a producentami wykonawczymi są Sean Daniel, Jason Brown i Tomasz Bagiński. Daniel i Brown odpowiadają również za inną produkcję własną Netfliksa – The Expanse.

 W informacji dotyczącej serialu znalazła się wypowiedź Sapkowskiego, który do tej pory z dużą niechęcią wypowiadał się o kolejnych adaptacjach jego utworów:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Tomasz Bagiński nie tylko wspomoże produkcję w ramach swojego studia Platige Image, specjalizującego się w animacjach i efektach specjalnych, ale wyreżyseruje również co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie. Razem z Jarosławem Sawko z PI powiedział o nowym przedsięwzięciu:

W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Na razie nie ujawniono żadnych danych dotyczących obsady ani tego, kiedy możemy się spodziewać końcowego rezultatu.

Jednocześnie informacja ta oznacza, że w najbliższej przyszłości nie zobaczymy kinowego filmu o Wiedźminie, który miał tworzyć Tomasz Bagiński. Jak informuje PAP, Platige Image przekazał Netfliksowi posiadane prawa umożliwiające wyprodukowanie serialu i "zobowiązał się nie korzystać w okresie umowy wyłączności z praw do dzieł Sapkowskiego, szczególnie praw filmowych".

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Platige Image
Tagi: Wiedźmin | Saga o Wiedźminie | Andrzej Sapkowski | Netflix | Tomasz Bagiński | The Sean Daniel Company


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Asthariel
   
Ocena:
+1

Jestem zszokowany i zachwycony. Ludzie od Expanse gwarantują dobrą jakość, zatem będę optymistą odnośnie projektu.

17-05-2017 13:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.