» Wieści » Scenarzyści Wiedźmina nie lubili sagi?

Scenarzyści Wiedźmina nie lubili sagi?

26-10-2022 20:57 | Aesthevizzt

Scenarzyści Wiedźmina nie lubili sagi?

Wierność z sagą wiedźmińską Andrzeja Sapkowskiego jest gorącym tematem podczas dyskusji o serialowej adaptacji historii Geralta z Rivii w wykonaniu Netflixa. Oba dotychczasowe sezony wprowadziły mniejsze lub większe zmiany w stosunku do materiału źródłowego. 

Beau DeMayo, były członek zespołu scenarzystów serialu, który napisał scenariusze dwóch odcinków Wiedźmina, a także anime Zmora Wilka, ostatnio odniósł się do stosunku kolegów po fachu pracujących nad netfliksową adaptacją książek o Wiedźminie.

Podczas dyskusji na swoim Instagramie DeMayo zapytany o dobór scenarzystów do nowego animowanego serialu X-Men 97 dla Marvela wskazał, że jego warunkiem dla nowych scenarzystów było bycie prawdziwym fanem X-Menów, co odniósł do swoich wcześniejszych doświadczeń zawodowych:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Byłem członkiem jednego zespołu – dokładnie Wiedźmina, gdzie część scenarzystów nie była fanami, czy wręcz obnosiła się ze swoją niechęcią do książek i gier, a nawet otwarcie wyśmiewała materiał źródłowy. To przepis na katastrofę i złą atmosferę w ekipie. Fandom jest jak papierek lakmusowy, który weryfikuje twoje ego i sprawia, że wszystkie zarwane noce okazują się być tego warte. Trzeba mieć szacunek do materiału źródłowego, zanim dodaje coś od siebie do jego dziedzictwa.

Nie padły żadne nazwiska i biorąc pod uwagę zmiany w zespole scenarzystów, możliwe, że tych osób już nie ma. Niemniej to dość niepokojące stwierdzenie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: thedirect.com
Tagi: Netflix | Wiedźmin


Czytaj również

Komentarze


Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Lubili, nie lubili, ale miałem wrażenie, że za wszelką cenę scenarzyści chcieli pokazać, że są "mądrzejsi" od autora oryginału. Wyszło jak wyszło.

26-10-2022 22:51
Hollow
   
Ocena:
+1

Nikt nie kazał im lubić książek czy gier. Mieli prostą robotę: Przenieść książki Sapkowskiego na ekran w jak najwierniejszy sposób i to w klimacie bliskim grom. Nie musieli nic wymyślać, ani kombinować. Wystarczyło wziąć fabułę z książek, scenografię, postacie i rekwizyty z gier i już. A ci debile zmarnowali kasę aby się wyżyć na nielubianych książkach. Po tym wywiadzie oskarżyłbym ich o sabotowanie produkcji i celowe sabotowanie pracy. 

27-10-2022 01:17
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1
Z drugiej strony jak pracujesz na materiale ktory lubisz i rozumiesz to robota idzie sprawniej.
27-10-2022 08:04
Kaworu92
   
Ocena:
+2
No wiecie, jeśli lubicie to, nad czym pracujecie, to ogólnie jest lepiej? Zwłaszcza w przemyśle kreatywnym?
27-10-2022 11:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.