» Wieści » Sandman: znamy datę premiery serialu Netfliksa inspirowanego kultowym komiksem

Sandman: znamy datę premiery serialu Netfliksa inspirowanego kultowym komiksem

07-06-2022 08:19 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Sandman: znamy datę premiery serialu Netfliksa inspirowanego kultowym komiksem

W sieci zamieszczono oficjalną zapowiedź Sandmana, serialu Netfliksa inspirowanego kultowym komiksem Neila Gaimana, którego protagonistą jest Sen, jeden z Nieskończonych. Jednocześnie ujawniono, kiedy będziemy mogli go oglądać – data premiery została wyznaczona na 5 sierpnia bieżącego roku.

Jest taki inny świat, do którego trafia każdy i każda z nas. Wystarczy tylko zamknąć oczy i zasnąć… To miejsce zwane Śnieniem, w którym Władca Snów, Sandman (Tom Sturridge), nadaje kształt wszystkim naszym najgłębiej skrywanym lękom i fantazjom. Po tym jednak jak Sen zostaje nieoczekiwanie porwany i staje się więźniem przetrzymywanym przez całe stulecie, jego nieobecność daje początek całej serii zdarzeń, które na zawsze odmienią światy snu i jawy. Aby przywrócić porządek, Sen musi odbyć długą podróż w czasie i przestrzeni oraz naprawić błędy, które popełnił podczas swojego niezwykle długiego trwania. Na swej drodze ponownie spotyka on dawnych przyjaciół i wrogów, a także poznaje nowe istoty — tak kosmiczne, jak i ludzkie.

Serial „SANDMAN”, który jest oparty na wydawanej przez DC i uwielbianej serii komiksów autorstwa Neila Gaimana, to pełnokrwista i pełna świetnie nakreślonych postaci opowieść, w której świat mitów łączy się z mroczną fantastyką. Dziesięć spektakularnych rozdziałów to dziesięć historii wypełnionych przygodami Władcy Snów. Twórcami i producentami wykonawczymi serialu są Neil Gaiman, showrunner Allan Heinberg i David S. Goyer.

Głównego bohatera zagra Tom Sturridge, a w Lucyfera wcieli się znana z Gry o tron Gwendoline Christie.W pozostałych rolach wystąpią Vivienne Acheampong (Lucienne), Charles Dance (Roderick Burgess), Sanjeev Bhaskar (Kain), Asim Chaudhry (Abel) i Boyd Holbrook (Koryntczyk).

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Sandman | Neil Gaiman | Netflix


Czytaj również

Sandman: Noce nieskończone
Bracia i siostry Snu
- recenzja
Sandman. Refleksje i przypowieści
Wariacje na temat snu
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.