» Wieści » Są plany na serial na podstawie Pieśni krwi

Są plany na serial na podstawie Pieśni krwi

10-07-2022 21:49 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Są plany na serial na podstawie Pieśni krwi

Wytwórnia Lone Wolf Pictures ogłosiła, że zakupiła prawa do stworzenia serialu opartego na cyklu Kruczy Cień autorstwa Anthony'ego Ryana, rozpoczętego powieścią Pieśń krwi. Książka ta ukazała się w Polsce w 2014 roku za sprawą wydawnictwa Papierowy Księżyc, podczas gdy najnowsze tytuły od tego pisarza ukazują się obecnie nakładem wydawnictwa Mag.

Oto zarys fabuły pierwszego tomu cyklu:

Szósty Zakon włada mieczem sprawiedliwości, nie mając litości dla wrogów Wiary i Królestwa.

Vaelin Al Sorna miał tylko dziesięć lat, gdy ojciec porzucił go przed żelazną bramą Szóstego Zakonu. Bracia Szóstego Zakonu poświęcają życie bitwie, Vaelina czeka więc wiele lat ciężkiego treningu, który ma go przygotować na ciężki, wstrzemięźliwy i pełen wyrzeczeń los Wojownika Wiary. Odtąd nie będzie miał już żadnej rodziny poza tą zakonną.

Ojciec Vaelina był Lordem Bitew w służbie Króla Janusa, władcy zjednoczonego królestwa. Vaelin, pozbawiony primogenitury i pozostawiony na progu Szóstego Zakonu niczym zwykły podrzutek, znienawidził go tak bardzo, jak to tylko możliwe. Jednak pewnego dnia, odwiedzając dawny Zakon swojej ukochanej, nieżyjącej już matki, chłopak pozna prawdę, która wprawi go w zakłopotanie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ojcem Vaelina kierowały motywy, które syn zacznie rozumieć dopiero po wielu latach. Pozna prawdę, przy której zblednie wszystko inne: Vaelinowi Al Sornie przeznaczona jest przyszłość, której nie jest jeszcze w nawet stanie pojąć. Przyszłość ta odmieni nie tylko losy królestwa, lecz także całego świata.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Anthony Ryan | Pieśń krwi | Kruczy Cień


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.