» Rob Roy

Rob Roy

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Rob Roy
7.67
Ocena użytkowników
Średnia z 18 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Reżyseria: Michael Caton-Jones
Scenariusz: Alan Sharp
Muzyka: Carter Burwell
Zdjęcia: Roger Deakins, Karl Walter Lindenlaub
Obsada: Liam Neeson, Jessica Lange, Tim Roth, John Hurt, Brian Cox

%DANE%
Początek XVIII wieku, Szkocja. Głód, zarazy, żądza zysku i zachłanność możnych panów pustoszą kraj. Rob Roy ( Liam Neesen), właściciel ziemski postanawia pożyczyć od swego protektora, markiza Montrose (John Hurt) dużą sumę pieniędzy na zakup bydła, które pozwoli jemu i jego ziomkom przetrwać zimę. W wyniku spisku pieniądze zostają ukradzione przez przebywającego na dworze Montrose'a Cunninghama (Tim Roth).

W zamian za odroczenie spłaty Montrose proponuje Royowi świadczenie przeciw jego politycznemu przeciwnikowi. Dumny Szkot odmawia ściągając na siebie gniew angielskiego arystokraty. Przeciw ukrywającemu się w górach Rob Royowi wysyła armię, na czele której staje Cunningham. Rozpoczyna się wojna...

Scenariusz filmu oparto na powieści szkockiego pisarza i poety doby romantyzmu, Waltera Scotta. Pełen wartkiej akcji film z doborową obsadą (Tim Roth za rolę nikczemnego, fircykowatego Cunninghama nominowany był do Oskara), zapierającymi dech w piersiach widokami Szkocji oraz inspirowaną szkockim folklorem muzyką, której autorem jest Carter Burnwell, kompozytor na stałe współpracujący z braćmi Cohen.

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.