» Prestiż

Prestiż

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Prestiż
8.77
Ocena użytkowników
Średnia z 59 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Prestiż (The Prestige)
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Zdjęcia: Wally Pfister
Obsada: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Andy Serkis, Piper Perabo, David Bowie
Data premiery: 5 stycznia 2007

"Byliśmy młodzieńcami rozpoczynającymi wielką karierę.

Dwoma młodzieńcami oddanymi iluzji.

Dwoma młodzieńcami, którzy nie chcieli nikogo skrzywdzić."


- Alfred Borden, PrestiżUznany reżyser Christopher Nolan (Memento, Batman – Początek) przedstawia thriller utkany z iluzji. W tej skomplikowanej, tajemniczej opowieści pomiędzy dwoma magikami żyjącymi w epoce wiktoriańskiej rodzi się zażarta rywalizacja, która przeradza się w nasilającą się wojnę na sztuczki i nieposkromione pragnienie odkrycia tajemnic zawodowych rywala. Gdy nadchodzi chwila konfrontacji obu bohaterów – odwagi z pragnieniem, estradowego talentu z nauką i ambicji z przyjaźnią – skutki mogą być niebezpieczne, śmiertelne i zwodnicze.

Rywalizację tę ożywiło dwóch zaliczanych do najbardziej fascynujących gwiazdorów współczesnego kina: zdobywca nagrody Tony, Hugh Jackman, uwielbiany przez kinomanów za rolę Wolverine’a w filmie X-Men i jego kolejnych odsłonach, oraz Christian Bale, chwalony za swą niedawną rolę pogromcy w pelerynie w filmie Batman – Początek. Towarzyszy im wyjątkowa grupa postaci, które grają: dwukrotnie nagrodzony Oscarem Michael Caine, nominowana do Złotego Globu Scarlett Johansson, początkująca Rebecca Hall, zdobywająca popularność Piper Perabo, gwiazdor filmów fantasy Andy Serkis oraz legendarny David Bowie, który wystąpił w roli geniusza elektryczności Nikoli Tesli.

Historia rozpoczyna się w szybko zmieniającym się Londynie z przełomu wieków. W czasach, kiedy iluzjoniści są idolami i gwiazdami najwyższej klasy, dwóch młodych magików zaczyna wydeptywać sobie własną drogę do sławy. Krzykliwy, wyrafinowany Robert Angier (HUGH JACKMAN) to wytrawny artysta estradowy, natomiast szorstki purysta Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) to twórczy geniusz, któremu brak polotu, by promować swoje magiczne pomysły. Początkowo są pełnymi wzajemnego podziwu przyjaciółmi i wspólnikami. Kiedy jednak ich największy magiczny numer kończy się zupełną klapą, zostają śmiertelnymi wrogami – każdy chce prześcignąć i pokonać drugiego. Trik za trikiem, występ za występem, rozwija się ich zażarta rywalizacja, aż to utraty wszelkich hamulców – nawet z zastosowaniem fantastycznych nowych mocy, jakie daje elektryczność i naukowy geniusz Nikoli Tesli – podczas gdy istnienie wszystkich dookoła wisi na włosku. Film, pełen zręcznie zaplanowanych wstrząsów i objawień, zagłębia widza w fascynujący świat, w którym analizowane są najgłębsze, najmroczniejsze granice wiary, zaufania i możliwości ludzkich.


Oficjalna strona
Zwiastun: High Medium Low

Galeria

Prestiż
Prestiż
Prestiż
Prestiż
Zobacz wszystkie »
Tagi: christopher nolan | Jonathan Nolan | Prestiż | Hugh Jackman | Christian Bale | Michael Caine | Scarlett Johansson | Rebecca Hall | Andy Serkis | Piper Perabo | David Bowie | Wally Pfister


Czytaj również

Mroczny Rycerz powstaje
Mroczny Reżyser upada
- recenzja
Incepcja
Nie śpij, bo cię okradną!
- recenzja
Mroczny Rycerz
Panie i Panowie: Gacek!, czyli poproszę dokładkę
- recenzja
Interstellar
Czy ludzkość to już przeszłość?
- recenzja
Transcendencja
Pytania na miarę XXI wieku?
- recenzja
Iron Man 3
Spadająca gwiazda? Nie, to upadek legendy.
- recenzja

Komentarze


   
Ocena:
0
film arcygenialny :D
05-07-2009 14:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.