» Wieści » Pierwszy zwiastun Drużyny

Pierwszy zwiastun Drużyny

|

Pierwszy zwiastun Drużyny
W sieci jest już dostępny oficjalny trailer polskiego filmu fantasy Drużyna. Obraz ma być pilotem serialu internetowego opowiadającego o drużynie awanturników, którzy razem wybierają się w podróż pełną przygód. Jeśli pilot się spodoba - producenci wyłożą większe pieniądze na dalszą realizację projektu.

Jak donosi portal Hatak.pl Drużyna jest projektem offowym przy którym pracują pasjonaci gatunku. Trzon ekipy stanowią ludzie z branży rozrywkowej, którzy zajmują się różnymi produkcjami - od seriali animowanych dla dzieci, przez filmy dokumentalne i reklamę, aż po zawodowy teatr. Swoje siły połączą profesjonaliści, jak również studenci, którzy są główną siłą napędową projektu. Wspierani będą przez ludzi z kręgów związanych z odtwarzaniem historii (bractwa rycerskie z terenu Mazowsza), wielbicieli gier fabularnych i adeptów sztuk walk.

Reżyser Szymon Szymański (specjalista od seriali animowanych w Eurocom Studio) na pomysł zrealizowania filmu wpadł przed dziewięcioma laty, gdy rozczarował się adaptacją Wiedźmina. W jednym z wywiadów Szymański tak mówi o swoim filmie: "Chcemy uniknąć patetycznego klimatu. Drużyna ma nawiązywać do najnowszego nurtu literatury fantasy, w której dużą rolę odgrywa psychika bohaterów i uniwersalne przeżycia, z którymi mogą utożsamić się współcześnie żyjący".

Datę premiery widzowie mają poznać pod koniec stycznia lub w lutym 2011 roku.

W filmie występują: Anna Młynarczyk, Piotr Bała, Dariusz Bubienko, Janusz Zadura, Wojciech Szymański, Aleksy Złakowski, Aleksander Mindżija, Mirosław Zbrojewicz.
Gościnnie pojawiają się: Joanna Jędrejek, Mirosław Baka, Adam Ferency, Agnieszka Maliszewska.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Stopklatka
Tagi: Adam Ferency | Drużyna | Mirosław Baka | polskie fantasy | Szymon Szymański


Czytaj również

Gothika: bracia Vodrak
Historia pewnego podobieństwa
Drużyna. Najeźdźcy - John Flanagan
Skandiańskie przygody. Przygody jakie znamy
- recenzja
Limuzyna [DVD]
(Nienajmilszy) sen o mojej Warszawie
- recenzja

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
0
Równajmy w górę, a nie w dół. :)
04-01-2011 20:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.