Peter A. Flannery, Decimus Fate i talizman marzeń
» Sondy » Oscary 2022

Oscary 2022

Oscary 2022

O 2:00 w nocy z niedzieli 27.03 na poniedziałek 28.03 rozpocznie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2022.

Poniżej znajdują się wszystkie kategorie, w których wręczone zostaną Oscary. Poprawne wskazanie Najlepszego filmu jest warte 100 punktów. Za każdą trafioną odpowiedź spośród kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowyNajlepsza aktorka pierwszoplanowaNajlepszy reżyser i Najlepszego filmu międzynarodowego otrzymacie po 50 punktów. Pozostałe pytania warte są 20 punktów każde.

Ponieważ kategorii jest dużo, w każdej chwili możecie zatwierdzić zaznaczone odpowiedzi, wciskając "Wyślij głos", i dokończyć wybór później.

Trzy osoby z najwyższymi wynikami otrzymają:

  1. 200 Sztonów i dwie książki do wyboru spośród:
  2. 200 Sztonów
  3. 100 Sztonów

Sztony można wykorzystać do zdobycia nagród w trwających nieustannie licytacjach. Więcej o zdobywaniu i wydawaniu Sztonów można przeczytać tutaj.

Jeśli chcecie podzielić się opinią na temat konkursu lub samych Oscarów, możecie to zrobić tutajKonkurs trwa do północy w niedzielę 27 marca, powodzenia!

A wybieranie odpowiedzi niech umila Wam składanka nominowanych piosenek:

Głosowanie zakończyło się.

string(15) ""

Najlepszy film

  • Belfast
  • CODA
  • Drive My Car
  • Nie patrz w górę
  • Diuna
  • King Richard: Zwycięska rodzina
  • Licorice Pizza
  • Zaulek koszmarów
  • Psie pazury
  • West Side Story

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

  • Javier Bardem (Being the Ricardos)
  • Benedict Cumberbatch (Psie pazury)
  • Andrew Garfield (Tick, Tick... Boom)
  • Will Smith (King Richard: Zwycięska rodzina)
  • Denzel Washington (Tragedia Makbeta)

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

  • Jessica Chastain (Oczy Tammy Faye)
  • Olivia Colman (Córka)
  • Penelope Cruz (Matki równoległe)
  • Nicole Kidman (Being the Ricardos)
  • Kristen Stewart (Spencer)

Najlepsza reżyseria

  • Jane Campion (Psie pazury)
  • Kenneth Branagh (Belfast)
  • Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
  • Steven Spielberg (West Side Story)
  • Ryusuke Hamaguchi (Drive My Car)

Najlepszy film międzynarodowy

  • Najgorszy człowiek na świecie (Norwegia)
  • Drive My Car (Japonia)
  • To była ręka Boga (Włochy)
  • Przeżyć (Dania)
  • Lunana: A Yak in the Classroom (Bhutan)

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Ciarán Hinds (Belfast)
  • Troy Kotsur (CODA)
  • Jesse Plemons (Psie pazury)
  • JK Simmons (Being the Ricardos)
  • Kodi Smit-McPhee (Psie pazury)

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Jessie Buckley (Córka)
  • Ariana DeBose (West Side Story)
  • Judi Dench (Belfast)
  • Kirsten Dunst (Psie pazury)
  • Aunjanue Ellis (King Richard: Zwycięska rodzina)

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • Belfast
  • Nie patrz w górę
  • King Richard
  • Licorice Pizza
  • Najgorszy człowiek na świecie

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • CODA
  • Drive My Car
  • Diuna
  • Córka
  • Psie pazury

Najlepsze zdjęcia

  • Diuna
  • Zaułek koszmarów
  • Psie pazury
  • Tragedia Makbeta
  • West Side Story

Najlepsza scenografia

  • Diuna
  • Zaułek koszmarów
  • Psie pazury
  • Tragedia Makbeta
  • West Side Story

Najlepsza muzyka

  • Nie patrz w górę
  • Diuna
  • Nasze magiczne Encanto
  • Matki równoległe
  • Psie pazury

Najlepsza piosenka

  • Be Alive (King Richard: Zwycięska rodzina)
  • Dos Oruguitas (Nasze magiczne Encanto)
  • Down to Joy (Belfast)
  • No Time To Die (Nie czas umierać)
  • Somehow You Do (Four Good Days)

Najlepszy film animowany

  • Luca
  • Przeżyć
  • Raya i ostatni smok
  • Nasze magiczne Encanto
  • Mitchellowie kontra maszyny

Najlepszy film dokumentalny

  • Ascension
  • Attica
  • Przeżyć
  • Summer of Soul
  • Writing with Fire

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski

  • Ala Kachuu - Take and Run
  • Sukienka
  • The Long Goodbye
  • On My Mind
  • Please Hold

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

  • Affairs of the Art
  • Bestia
  • Boxballet
  • Robin Robin
  • The Windshield Wiper

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

  • Audible
  • Lead Me Home
  • The Queen of Basketball
  • Three Songs for Benazir
  • When We Were Bullies

Najlepszy montaż

  • Nie patrz w górę
  • Diuna
  • King Richard: Zwycięska rodzina
  • Psie pazury
  • Tick, Tick... Boom

Najlepszy dźwięk

  • Belfast
  • Nie czas umierać
  • Psie pazury
  • West Side Story
  • Diuna

Najlepsze efekty specjalne

  • Diuna
  • Free Guy
  • Nie czas umierać
  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
  • Spider-Man: Bez drogi do domu

Najlepsze kostiumy

  • Cruella
  • Cyrano
  • Diuna
  • Zaułek koszmarów
  • West Side Story

Najlepsza charakteryzacja

  • Książę w Nowym Jorku 2
  • Cruella
  • Diuna
  • Oczy Tammy Faye
  • Dom Gucci