» Wieści » Oscary 2012 przyznane

Oscary 2012 przyznane

26-02-2012 22:14 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Oscary 2012 przyznane
W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się 84. gala wręczenia Oscarów. Poniżej znajdziecie listę zwycięzców i nominowanych. Najlepszy film
  • Artysta
  • Spadkobiercy
  • Strasznie głośno, niesamowicie blisko
  • Służące
  • Hugo i jego wynalazek
  • O północy w Paryżu
  • Moneyball
  • Drzewo życia
  • Czas wojny
Aktor pierwszoplanowy
  • Jean Dujardin - Artysta
  • Demián Bichir - Lepsze życie
  • George Clooney - Spadkobiercy
  • Gary Oldman - Szpieg
  • Brad Pitt - Moneyball
Aktorka pierwszoplanowa
  • Meryl Streep - Żelazna dama
  • Glenn Close - Albert Nobbs
  • Viola Davis - Służące
  • Rooney Mara - Dziewczyna z tatuażem
  • Michelle Williams - Mój tydzień z Marilyn
Najlepszy aktor drugoplanowy
  • Christopher Plummer - Debiutanci
  • Kenneth Branagh - Mój tydzień z Marilyn
  • Jonah Hill - Moneyball
  • Nick Nolte - Warrior
  • Max von Sydow - Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Najlepsza aktorka drugoplanowa
  • Octavia Spencer - Służące
  • Bérénice Bejo - Artysta
  • Jessica Chastain - Służące
  • Melissa McCarthy - Druhny
  • Janet McTeer - Albert Nobbs
Najlepszy reżyser
  • Michel Hazanavicius - Artysta
  • Woody Allen - O północy w Paryżu
  • Terrence Malick - Drzewo życia
  • Alexander Payne - Spadkobiercy
  • Martin Scorsese - Hugo i jego wynalazek
Scenariusz oryginalny
  • O północy w Paryżu - Woody Allen
  • Artysta - Michel Hazanavicius
  • Druhny - Kristen Wiig, Annie Mumolo
  • Chciwość - J.C. Chandor
  • Rozstanie - Asghar Farhadi
Scenariusz adaptowany
  • Spadkobiercy - Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash
  • Hugo i jego wynalazek - John Logan
  • Idy marcowe - George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
  • Moneyball - Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin
  • Szpieg - Bridget O'Connor, Peter Straughan
Film nieanglojęzyczny:
  • Rozstanie - Asghar Farhadi (Iran)
  • Rundskop - Michael R. Roskam (Belgia)
  • Hearat Shulayim - Joseph Cedar (Izrael)
  • W ciemności - Agnieszka Holland (Polska)
  • Monsieur Lazhar - Philippe Falardeau (Kanada)
Charakteryzacja:
  • Żelazna dama
  • Albert Nobbs
  • Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II
Film animowany
  • Rango
  • Kot w Paryżu
  • Chico i Rita
  • Kung Fu Panda 2
  • Kot w butach
Zdjęcia
  • Hugo i jego wynalazek - Robert Richardson
  • Artysta - Guillaume Schiffman
  • Dziewczyna z tatuażem - Jeff Cronenweth
  • Drzewo życia - Emmanuel Lubezki
  • Czas wojny - Janusz Kamiński
Montaż:
  • Dziewczyna z tatuażem - Angus Wall, Kirk Baxter
  • Artysta - Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
  • Spadkobiercy - Kevin Tent
  • Hugo i jego wynalazek - Thelma Schoonmaker
  • Moneyball - Christopher Tellefsen
Scenografia
  • Hugo i jego wynalazek - Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
  • Artysta - Laurence Bennett, Gregory S. Hooper
  • Harry Potter i insygnia śmierci- Cześć II - Stuart Craig, Stephenie McMillan
  • O północy w Paryżu - Anne Seibel, Hélène Dubreuil
  • Czas wojny - Rick Carter, Lee Sandales
Kostiumy
  • Artysta - Mark Bridges
  • Anonimus - Lisy Christl
  • Hugo i jego wynalazek - Sandy Powell
  • Jane Eyre - Michael O'Connor
  • W.E. - Arianne Phillips
Muzyka
  • Artysta - Ludovic Bource
  • Przygody Tintina - John Williams
  • Hugo i jego wynalazek - Howard Shore
  • Szpieg - Alberto Iglesias
  • Czas wojny - John Williams
Dźwięk:
  • Hugo i jego wynalazek
  • Dziewczyna z tatuażem
  • Moneyball
  • Transformers 3
  • Czas wojny
Montaż dźwięku:
  • Hugo i jego wynalazek
  • Drive
  • Dziewczyna z tatuażem
  • Transformers 3
  • Czas wojny
Piosenka:
  • Muppety - Bret McKenzie ("Man or Muppet")
  • Rio - Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett ("Real in Rio")
Efekty specjalne
  • Hugo i jego wynalazek
  • Harry Potter i insygnia śmierci- Cześć II
  • Giganci ze stali
  • Geneza planety małp
  • Transformers 3
Film dokumentalny:
  • Undefeated
  • Hell and Back Again
  • If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
  • Paradise Lost 3: Purgatory
  • Pina
Krótkometrażowy film dokumentalny:
  • Saving Face
  • The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
  • God Is the Bigger Elvis
  • Incident in New Baghdad
  • The Tsunami and the Cherry Blossom
Krótkometrażowa animacja:
  • The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore - William Joyce, Brandon Oldenburg
  • Dimanche - Patrick Doyon
  • La Luna - Enrico Casarosa
  • A Morning Stroll - Grant Orchard, Sue Goffe
  • Wild Life - Amanda Forbis, Wendy Tilby
Krótkometrażowy film aktorski:
  • The Shore - Terry George
  • Pentecost - Peter McDonald
  • Raju - Max Zähle, Stefan Gieren
  • Time Freak - Andrew Bowler, Gigi Causey
  • Tuba Atlantic - Hallvar Witzø
W Oscarową noc bawiliśmy się w typowanie zwycięzców. Wyniki zabawy - wkrótce.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Oscary 2012

Komentarze

string(15) ""

Marigold
   
Ocena:
0
@nimdil - nie oglądam telewizorem, nie zniosłabym studia, próbowałam, ale mimo całej mojej sympatii, szczególnie do Michała, nie dałam rady. A że oglądam od kilkunastu lat co roku, jakoś z sentymentu sobie nie odpuszczam :)
27-02-2012 17:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.