Zapraszamy Was na Oscarową noc z Polterem.
W miarę wyłaniania kolejnych zwycięzców, będziemy uzupełniać listę. Możecie też spodziewać się mniej lub bardziej poważnych komentarzy na
oficjalnym profilu Poltera na Facebooku.
Typuj zdobywców statuetek
Zapraszamy Was też do wspólnej zabawy w typowanie, w którym możecie zgarnąć trochę PolterPunktów na zakupy w naszym sklepiku. A przede wszystkim pokazać innym, kto najlepiej zna się na filmie.
Udział w konkursie mogą brać wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu, także redaktorzy.
Co trzeba zrobić?
- Mieć konto w serwisie.
- W komentarzu pod tym artykułem do czasu rozpoczęcia gali, czyli do 2:30 wpisać swoje typy w każdej lub wybranych kategoriach.
- Trzymać kciuki za swoich faworytów.
Za każde trafienie otrzymacie
15 Polterpunktów. Za trafienie w kategoriach Najlepszy Film, Aktorka Pierwszoplanowa, Aktor Pierwszoplanowy, Reżyseria, Scenariusz Oryginalny i Scenariusz Adaptowany – po
25 punktów. Osoba, która uzyska najlepszy wynik, otrzyma dodatkowo
250 Polterpunktów.
Dobrej zabawy!
Nagrodzeni i nominacje
1. Najlepszy film:
Jak zostać królem- Do szpiku kości
- Prawdziwe męstwo
- 127 godzin
- Czarny Łabędź
- The Fighter
- Incepcja
- Wszystko w porządku
- The Social Network
- Toy Story 3
2. Aktorka pierwszoplanowa: Natalie Portman -
Czarny Łabędź- Michelle Williams - Blue Valentine
- Annette Bening - Wszystko w porządku
- Nicole Kidman - Między światami
- Jennifer Lawrence - Do szpiku kości
3. Aktor pierwszoplanowy: Colin Firth -
Jak zostać królem- James Franco - 127 godzin
- Javier Bardem - Biutiful
- Jeff Bridges - Prawdziwe męstwo
- Jesse Eisenberg - The Social Network
4. Aktorka drugoplanowa: Melissa Leo -
The Fighter- Amy Adams - The Fighter
- Helena Bonham Carter - Jak zostać królem
- Hailee Steinfeld - Prawdziwe męstwo
- Jacki Weaver - Królestwo zwierząt
5. Aktor drugoplanowy: Christian Bale -
The Fighter- John Hawkes - Do szpiku kości
- Jeremy Renner - Miasto złodziei
- Mark Ruffalo - Wszystko w porządku
- Geoffrey Rush - Jak zostać królem
6. Reżyseria: Tom Hooper -
Jak zostać królem- Darren Aronofsky - Czarny Łabędź
- Ethan Coen, Joel Coen - Prawdziwe męstwo
- David Fincher - The Social Network
- David O. Russell - The Fighter
7. Scenariusz adaptowany: Aaron Sorkin -
The Social Network- Danny Boyle, Simon Beaufoy - 127 godzin
- John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich - Toy Story 3
- Ethan Coen, Joel Coen - Prawdziwe męstwo
- Debra Granik, Anne Rosellini - Do szpiku kości
8. Scenariusz oryginalny: David Seidler -
Jak zostać królem- Mike Leigh - Kolejny rok
- Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson (II) - The Fighter
- Christopher Nolan - Incepcja
- Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg - Wszystko w porządku
9. Pełnometrażowy film animowany:
Toy Story 3- Jak wytresować smoka
- Iluzjonista
10. Film nieanglojęzyczny:
W lepszym świecie- Biutiful
- Kieł
- Pogorzelisko
- Hors la loi
11. Zdjęcia: Wally Pfister -
Incepcja- Matthew Libatique - Czarny Łabędź
- Danny Cohen - Jak zostać królem
- Jeff Cronenweth - The Social Network
- Roger Deakins - Prawdziwe męstwo
12. Montaż: Angus Wall, Kirk Baxter -
The Social Network- Andrew Weisblum - Czarny Łabędź
- Pamela Martin - The Fighter
- Tariq Anwar - Jak zostać królem
- Jon Harris - 127 godzin
13. Charakteryzacja: Rick Baker, Dave Elsey -
Wilkołak- Adrien Morot - Barney's Version
- Edouard F. Henriques, Gregory Funk, Yolanda Toussieng - Niepokonani
14. Scenografia: Robert Stromberg, Karen O'Hara -
Alicja w Krainie Czarów- Eve Stewart, Judy Farr - Jak zostać królem
- Stuart Craig, Stephanie McMillan - Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 1
- Guy Dyas, Larry Dias, Douglas Mowat - Incepcja
- Jess Gonchor, Nancy Haigh - Prawdziwe męstwo
15. Kostiumy: Colleen Atwood -
Alicja w Krainie Czarów- Antonella Cannarozzi - Jestem miłością
- Jenny Beavan - Jak zostać królem
- Sandy Powell - Burza
- Mary Zophres - Prawdziwe męstwo
16. Muzyka: Trent Reznor, Atticus Ross -
The Social Network- John Powell - Jak wytresować smoka
- Hans Zimmer - Incepcja
- Alexandre Desplat - Jak zostać królem
- A.R. Rahman - 127 godzin
17. Piosenka: Randy Newman -
Toy Story 3- Troy Verges, Hillary Lindsey, Tom Douglas - Country Strong
- Alan Menken, Glenn Slater - Zaplątani
- A.R. Rahman, Dido, Rollo Armstrong - 127 godzin
18. Dźwięk: Ed Novick, Lora Hirschberg, Gary Rizzo -
Incepcja- Paul Hamblin, Martin Jensen, John Midgley - Jak zostać królem
- Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan, William Sarokin - Salt
- Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Mark Weingarten - The Social Network
- Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F. Kurland - Prawdziwe męstwo
19. Montaż efektów dźwiękowych: Richard King -
Incepcja- Tom Myers, Michael Silvers - Toy Story 3
- Gwendolyn Yates Whittle, Addison Teague - Tron: Dziedzictwo
- Skip Lievsay, Craig Berkey - Prawdziwe męstwo
- Mark Stoeckinger - Niepowstrzymany
20. Efekty specjalne: Paul J. Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley, Peter Bebb -
Incepcja- Carey Villegas, Sean Phillips, Ken Ralston, David Schaub - Alicja w Krainie Czarów
- Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi - Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 1
- Joe Farrell, Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojanski - Medium
- Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick - Iron Man 2
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę