» Wieści » Opowieść podręcznej zakończy się na 6. sezonie

Opowieść podręcznej zakończy się na 6. sezonie

10-09-2022 10:25 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Opowieść podręcznej zakończy się na 6. sezonie

Już za kilka dni rozpocznie się 5. sezon Opowieści podręcznej, serialu inspirowanego powieścią autorstwa Margaret Atwood o tym samym tytule. Jednocześnie zapowiedziano, że zamówiono sezon szósty, który będzie jednocześnie ostatnim dla tej historii.

W obsadzie są między innymi Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Ann Dowd, Bradley Whitford i O-T Fagbenle. Z kolei wcześniej poinformowano, że w 5. sezonie nie powróci Alexis Bledel, która występowała w tej serii od jej początku.

Oto opis książki, służącej za pierwowzór serialu:

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet

Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Opowieść podręcznej | Margaret Atwood


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.