» Obłęd (The Jacket)

Obłęd (The Jacket)

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Obłęd (The Jacket)
7.33
Ocena użytkowników
Średnia z 12 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Reżyseria: John Maybury
Scenariusz: Marc Rocco, Massy Tadjedin
Muzyka: Brian Eno
Zdjęcia: Peter Deming
Obsada: Adrien Brody, Keira Knightley, Daniel Craig, Kris Kristofferson, Jennifer Jason Leigh

%DANE%
Rok 1991. Sierżant piechoty morskiej Jack Starks (Adrien Brody) zostaje ciężko postrzelony w głowę podczas działań wojennych w Zatoce Perskiej. Wymyka się śmierci, ale w wyniku postrzału cierpi na amnezję. Zwolniony z wojska, postanawia wrócić do rodzinnego Vermont.

Kilka miesięcy później, podróżując autostopem, na opustoszałej drodze napotyka zepsutą półciężarówkę, której kierowcą jest pijana i rozkojarzona kobieta, a pasażerem - jej ośmioletnia córka Jackie. Jack rozmawia z dziewczynką i naprawia samochód.

Potem zabiera się w dalszą podróż z młodym mężczyzną z Kanady, jednak samochód zatrzymany zostaje przez policję. Starks traci przytomność...

Po obudzeniu dowiaduje się, że jest sądzony w procesie o morderstwo. Uniewinniony z powodu choroby psychicznej, Starks zostaje odtransportowany do zakładu dla psychicznie chorych kryminalistów. Tam Dr Becker (Kris Kristofferson) poddaje go porażającej eksperymentalnej terapii, polegającej na farmakologicznej zmianie świadomości połączonej z klaustrofobicznym fizycznym unieruchomieniem. Po podaniu leków psychotropowych, skrępowany kaftanem bezpieczeństwa, Starcks pozostawiany jest na wiele godzin w szufladzie na zwłoki w szpitalnej kostnicy.

Tam, jego odmieniona świadomość zaczyna składać w całość pojedyncze przebłyski pamięci, dotyczące wydarzeń wojennych i zabójstwa policjanta. Oprócz przebłysków z przeszłości, Starcks zaczyna doświadczać również wizji przyszłości. Naszpikowany narkotykami umysł przenosi go do knajpy w Vermont, gdzie spotyka kelnerkę Jackie (Keira Knightley). Jest Wigilia i wszystkie noclegownie dla bezdomnych są przepełnione, więc Jackie pozwala Starksowi spędzić noc u niej w domu.

Mężczyzna uświadamia sobie, że zamknięcie w klaustrofobicznej szufladzie jest kluczem do wyzdrowienia, a jego przyszłość jest w rękach spotkanej na drodze dziewczynki o imieniu Jackie...

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.