» Wieści » Nowy serial wiedźmiński Netfliksa

Nowy serial wiedźmiński Netfliksa

|

Nowy serial wiedźmiński Netfliksa

Netflix poinformował właśnie, że trwają prace nad kolejnym serialem osadzonym w uniwersum wiedźmińskim stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. The Witcher: Blood Origin będzie osadzony 1200 lat przed wydarzeniami z Sagi.

W sześcioodcinkowym serialu współtworzonym przez Lauren Schmidt Hissrich i Declana de Barrę (Wiedźmin, Iron Fist, The Originals) poznamy losy pierwszego wiedźmina oraz wydarzenia, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer połączyły światy ludzi, elfów i potworów.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Declan de Barra, showrunner Blood Origin, tak mówi o nowym projekcie:

Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię The Witcher: Blood Origin. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie – jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi?

Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń.

Serial The Witcher: Blood Origin opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina.

Informację skomentował również Andrzej Sapkowski:

To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Declan de Barra | Lauren Schmidt Hissrich | The Witcher: Blood Origin | Wiedźmin


Czytaj również

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Dotąd w każdym medium była to historia jednego bohatera, teraz i serial i gry są z planami na to, by wyjść dalej. Interesujące, czy zakończy się to sukcesem.

28-07-2020 12:24
gower
   
Ocena:
0

@Kamulec
Hm, czy na pewno jednego? W książkach mieliśmy kilka POV (Geralt, Ciri, Triss), w serialu jest też troje bohaterów (Geralt, Yennefer, Ciri).

28-07-2020 13:05
Spo0ky
   
Ocena:
0

Zaczyna się dojenie krowy. Ciekawe jak długo jeszcze potrwa moda na fantasy.

28-07-2020 16:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.