» Wieści » Nowy projekt Burtona

Nowy projekt Burtona

03-04-2013 20:40 | Jakub 'Fiszer' Krakowiak

Nowy projekt Burtona
Nowy obraz Tima Burtona będzie nosił tytuł Big Eyes. Będzie to film biograficzny opowiadający historię słynnej amerykańskiej malarki - Margaret Keane.

Artystka znana była ze swojego wyrazistego stylu malarskiego (bohaterowie jej obrazów posiadali wyolbrzymione oczy). Dzięki niemu odniosła sukces szczególnie na rynku sztuki dla masowego odbiorcy.

Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach 50. ubiegłego wieku. Fabuła skupia się na osobistym przebudzeniu Keane w ruchu feministycznym, które doprowadziło do pozwu przeciwko jej mężowi, ponieważ przywłaszczał on autorstwo wszystkich jej prac.

Co ciekawe, w nowym filmie nie zobaczymy Johnny'ego Deppa ani Heleny Bonham Carter. Natomiast w główną rolę wcieli się Amy Adams, a jej męża zagra Christoph Waltz. Za scenariusz odpowiadają Alexander i Larry Karaszewscy (Ed Wood).
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: hatak.pl
Tagi: Tim Burton | Amy Adams | Christoph Waltz | Big Eyes


Czytaj również

2013: Top 5 filmów
Podsumowanie najlepszych filmów minionego roku
Człowiek ze stali [DVD]
Superman istnieje i jest Amerykaninem
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Umbra
   
Ocena:
0
Oho Burton w końcu chyba weźmie się za coś naprawdę fajnego. I to z Waltzem. Pierwszy film od wielu lat, w reżyserii Tima na który już teraz czekam.
04-04-2013 14:09
Nivellen89
   
Ocena:
+2
Wygląda na to, że kolejny film Tima będzie "normalny". Ale zapowiada się, że bohaterowie filmu i tak będą mieli coś z oczami...
Tym razem nie będą podkrążone, ale nienaturalnie wielkie... *Ba Dum Tss!*
04-04-2013 19:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.