» Wieści » Nowa gra z serii Wiedźmin oficjalnie zapowiedziana

Nowa gra z serii Wiedźmin oficjalnie zapowiedziana

21-03-2022 18:20 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa gra z serii Wiedźmin oficjalnie zapowiedziana

Na Twitterze CD Projekt RED oficjalnie potwierdzono, że rozpoczęto prace nad kolejną grą osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Z zapowiedzi wynika, że otrzymamy kolejne "pełnoprawne RPG przeznaczone dla pojedynczego gracza", które powstanie na bazie...

...silnika Unreal 5 przy współpracy z Epic Games – zastrzeżono jednocześnie, że nie ma planów, by gra była ekskluzywna tylko dla tej platformy.

CD Projekt RED ogłosił również, że również przyszłe projekty będą korzystały przy wsparciu Epic Games z silnika Unreal Engine 5, podczas gdy studio korzystało do tej pory z REDengine — autorskiej technologii rozwijanej od 2011 roku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Na temat współpracy obu firm wypowiedział się również Tim Sweeney, założyciel i CEO, Epic Games:

Przy tworzeniu Unreal Engine 5 jednym z naszych celów było umożliwienie zespołom deweloperskim tworzenia dynamicznych otwartych światów łączących niespotykaną dotychczas skalę i jakość oprawy graficznej. Cieszymy się, że możemy współpracować z CD PROJEKT RED i wspólnie przesuwać granice tego, co możliwe jest w dziedzinach rozgrywki i opowiadania historii w grach. Wierzymy, że na naszych działaniach skorzysta na przestrzeni kolejnych lat cała społeczność twórców gier.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Wiedźmin | The Witcher


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.