» Nieznajomi

Nieznajomi

Dodała: Iwona 'Ivrin' Kusion

Nieznajomi
7.25
8.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: The Strangers
Reżyseria: Bryan Bertino
Scenariusz: Bryan Bertino
Muzyka: tomandandy
Zdjęcia: Peter Sova
Obsada: Liv Tyler, Scott Speedman, Kip Weeks, Gemma Ward, Peter Sova
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2008
Data premiery: 12 września 2008
Czas projekcji: 90 min.

%DANE%

Zamykasz drzwi i sądzisz, że jesteś bezpieczny.

Ta przerażająca historia wydarzyła się w lutym 2005 roku w letnim domu państwa Hoyt. Brutalnych wydarzeń tamtej nocy, do tej pory nie zdołano wyjaśnić.

Szampan, świece, płatki róż... Dla Kristen (Liv Tyler) i Jamesa (Scott Speedman) miała to być magiczna noc, podczas której mieli uczcić wyjątkową okazję. Wyszli z wesela przyjaciół i pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domu rodziców Jamesa.
Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi i złowieszczy głos zadający absurdalne pytanie: Jest Tamara?- nie mieli pojęcia, co ich czeka....

Scenarzysta i reżyser Bryan Bertino w mrożącym krew w żyłach thrillerze Nieznajomi przedstawia studium lęku przed złem w czystej postaci. W konfrontacji z zamaskowanymi napastnikami, którzy z niezrozumiałych powodów zaczynają prześladować młodą parę, Kristen i James zrobią wszystko, aby przeżyć...

O PRODUKCJI

Bryan Bertino w swoim debiutanckim scenariuszu początkowo zatytułowanym Twarze, postanowił pokazać zjawisko bezsensownej przemocy. Bertino wyjaśnia: "Bez przerwy mamy do czynienia z brutalnymi aktami przemocy, których nijak nie można wytłumaczyć ich ofiarom. Po prostu zdarzają się, a my musimy poradzić sobie z ich następstwami". Bertino rozwinął tę myśl w scenariuszu, który koncentruje się na pierwotnym lęku, co robić, gdy stajesz się celem bezsensownego ataku ludzi, którzy z niewiadomych powodów chcą skrzywdzić ciebie i twoich najbliższych.

Historia Nieznajomych rozgrywa się w ciągu kilku godzin. Młodych bohaterów spotykamy na weselu przyjaciół. Zmęczeni i trochę nietrzeźwi, Kristen i James opuszczają wesele i wracają do wakacyjnego domu rodziców Jamesa. Niedługo potem zostają zastraszeni i zaatakowani przez troje zamaskowanych intruzów. Wiele godzin trwa psychiczna i fizyczna udręka pary, która walczy o przeżycie.

"To, co czyni ten film przerażającym, to jego realność. To co przytrafia się bohaterom, może przytrafić się każdemu z nas" – podsumowuje Speedman.
"Często widzowie oglądający film są zdystansowani do tego, co dzieje się na ekranie, bo im nigdy się to nie przydarzy. W Nieznajomych odbieramy im ten dystans" – mówi reżyser.

Film, który po 3 tygodniach zarobił w stanach 45 milionów dolarów, a w weekend premierowy wyprzedził takie hity jak Iron Man i Opowieści z Narni. Książę Kaspian. Oparty na autentycznych wydarzeniach, przyprawiający o gęsią skórkę scenariusz oraz groza płynąca z ekranu zafascynowały Amerykę. [Monolith]

Strona internetowa.

Tagi: The Strangers | Scott Speedman | Nieznajomi | Liv Tyler | Kip Weeks | Gemma Ward | Bryan Bertino


Czytaj również

Nieznajomi
- recenzja
Nieznajomi
Kino krótkodystansowe
- recenzja
Nieznajomi: Ofiarowanie
W objęciach śmierci
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.