» Mumia powraca (The Mummy Returns)

Mumia powraca (The Mummy Returns)

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Mumia powraca (The Mummy Returns)
6.73
Ocena użytkowników
Średnia z 31 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 5

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Reżyseria: Stephen Sommers
Scenariusz: Stephen Sommers
Muzyka: Alan Silvestri
Zdjęcia: Adrian Biddle
Obsada: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah, Arnold Vosloo

%DANE%
1935: Dziesięć lat po przerażającym spotkaniu ze zmumifikowanym egipskim kapłanem Imhotepem, Rick O'Connell (Brendan Fraser) i Evelyn (Rachel Weisz), obecnie szczęśliwa para małżeńska, wiodą spokojny żywot wychowując ośmioletniego syna Alexa (Freddie Boath). Alex - nieodrodna kopia Ricka, odziedziczył po ojcu pasję przygód i zabawy, po matce zaś zainteresowanie starożytnymi kulturami. Jego wyobraźnię podsyca dodatkowo wuj Jonathan (John Hannah), zawsze gotowy snuć pasjonujące opowieści o zamierzchłej przeszłości. W tym samym czasie, tysiące kilometrów od zacisznego, londyńskiego domostwa O'Connellów w głębi pustynnych piasków Sahary zasiane zostają ziarna kolejnego koszmaru, który może sprowadzić na ziemię totalną zagładę.

Sześć tysięcy lat wcześniej, zaciekły wojownik znany jako Król Skorpion (The Rock) zawarł pakt w wielkim bogiem Anubisem... Danego słowa nie dotrzymał jednak i za swoją niewierność został wyklęty po wsze czasy. Teraz ma ponownie powstać i stanąć na czele Armii Anubisa, która ma za zadanie zniszczyć obecną cywilizację. Mrocznej sile Króla Skorpiona może się przeciwstawić jedynie Imhotep (Arnold Vosloo), pobudzony do życia przez tajemnicza grupę jego bezwzględnych i żądnych władzy zwolenników. To oni podejmują pełne determinacji próby ożywienia mumii swojego guru, uwalniając pogrzebanego przed 3000 tysiącami lat egipskiego kapłana, za swoją zuchwałość żywcem złożonego do grobu. Tym razem z pomocą czarnego charakteru - Lock Naha (Adewale) i pięknej Meeli (Patricia Velasquez) skamieniała mumia Imhotepa ma na nowo zostać powołana do życia. Dzięki uprzejmości kuratora (Alun Armstrong) w szacownych wnętrzach londyńskiego British Museum rozpoczyna się proces regeneracji starożytnego potwora.

Ardeth Bay (Oded Fehr), wojskowy przywódca Medjai, przysięgą zobowiązany do uczynienia wszystkiego co w jego mocy, aby tylko Mumia nie odrodziła się ponownie, zmuszony jest zwrócić się o pomoc do O'Connellów. Gra toczy się przecież o losy całego świata... Nieustraszona grupa bohaterów z powodzeniem podejmuje nierówną walkę z siłami zła, cudem niemalże unikając morderczych ataków nieprzebierających w środkach siepaczy Lock Naha, obronną ręka wychodząc z konfrontacji z szeregowymi mumiami w londyńskim autobusie, czy też odpierając szturmy kanibalistycznych szkieletów. Kolejnym wyzwaniem będzie zapierający dech w piersiach lot dwupłatowcem, sterowanym przez ekscentrycznego Izzy'ego (Shaun Parkes). Czy jednak uda się powstrzymać złowieszczą Mumię...?

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.