» Mumia (The Mummy)

Mumia (The Mummy)

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Mumia (The Mummy)
7.11
Ocena użytkowników
Średnia z 37 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 6

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Reżyseria: Stephen Sommers
Scenariusz: Stephen Sommers
Muzyka: Jerry Goldsmith
Zdjęcia: Adrian Biddle
Obsada: Brendan Fraser, Rachel Weisz

%DANE%
Imhotep, Najwyższy Kapłan Ozyrysa, Strażnik Zmarłych został skazany na śmierć za zbrodnie przeciwko swemu władcy faraonowi Seti Pierwszemu. Jego gnijące zmumifikowane ciało miało pozostawać na wieczność w stanie pół-śmierci.

Zaatakowane przez larwy, rozkładające się ciało przeleżało 3 tysiące lat w pustynnym mieście Hamunaptra - legendarnym Mieście Zmarłych, aż do chwili kiedy w 1925 roku dwie grupy poszukiwaczy przygód przybyły do miasta... i nieroztropnie wyzwoliły olbrzymią, niszczącą moc Mumii.

Tak rozpoczęła się długa i desperacka walka o uratowanie świata przed skutkami klątwy Imhotepa.

Jedna grupa podróżników jest prowadzona przez legionistę Ricka O'Connella (Brendan Fraser), przystojnego bohatera wielu pustynnych wypraw, któremu towarzyszą - Evelyn Carnahan (Rachel Weisz) - znawczyni starożytnego Egiptu, jej brat-szelma Jonathan (John Hannah) i skąpy strażnik kairskiego więzienia (Omid Djalili), który zgadza się uratować O'Connella od stryczka w zamian za część skarbu z miasta Hamunaptra.

Druga ekspedycja składa się z trzech Amerykanów - Hendersona (Stephen Dunham), Danielsa (Corey Johnson) i Burnsa (Tuc Watkins), z którymi wędruje egiptolog (Jonathan Hyde) i pozbawiony skrupułów Beni (Kevin J.O'Connor). Z tym ostatnim O'Connell nieraz już skrzyżował szpady.

Ze wszelkich sił, odrodzeniu się mocy Najwyższego Kapłana Imhotepa pragną zapobiec kustosz muzem (Erick Avari) i przywódca militarnej grupy kultu Mumii - Ardeth Bay (Oded Fehr). Zamierzają oni zabić bohaterów zanim ci przyczynią się do niewypowiedzianych zniszczeń. Nie udaje im się to, a na skutek odrodzonej mocy Imhotepa, amerykańscy badacze, jeden po drugim padają ofiarą przeraźliwej klątwy co zmusza ich do dołączenia do grupy O'Connella.

Nieustraszonym podróżnikom udaje się przeżyć dziesięć plag egipskich, rozbicie samolotu z pierwszej wojny światowej, tajemnicze burze piaskowe, ataki szalonych zwolenników Imhotepa, a nawet serię przerażających spotkań ze szkieletami zamieszkującymi pełną olbrzymich szczurów podziemną nekropolię.

Ale czy uda im się uratować Evelyn i cały cywilizowany świat przed zagładą...?

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.