» Wieści » Mroczny Rycerz Gotham w Krakowie

Mroczny Rycerz Gotham w Krakowie

|

Mroczny Rycerz Gotham w Krakowie

Wydawnictwo Universitas i Księgarnia pod Globusem zapraszają na spotkanie z Michałem Chudolińskim, autorem książki Mroczny Rycerz Gotham. Spotkanie zaplanowano na piątek 21 lipca i rozpocznie się ono o godz. 18:00 w Księgarni pod Globusem przy ul. Długiej 1 w Krakowie.

Mroczny Rycerz Gotham to zbiór esejów opowiadający o genezie ikony amerykańskiej popkultury – Batmana, a także o najważniejszych tekstach związanych z obszarem mitologii DC Comics. W książce analizie zostały poddane zarówno komiksy, jak i filmy, prowadzonej zwłaszcza przez pryzmat aparatu poznawczego socjologii dewiacji. To również spojrzenie na postać Człowieka Nietoperza w dobie politycznej poprawności, pozwalające na odkrycie, w jaki sposób progresywizm zmienia wymowę jednego z najbardziej znanych bohaterów literackich i transmedialnych.

Michał Chudoliński (ur. 1988) – krytyk komiksowy i filmowy. Prowadzi w Collegium Civitas zajęcia z zakresu amerykańskiej kultury masowej, ze szczególnym uwzględnieniem komiksów. Pomysłodawca i redaktor prowadzący bloga Gotham w deszczu. Polski korespondent ogólnoświatowego magazynu The Comics Journal. Współzałożyciel i członek rady nadzorczej Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Publikował w pismach naukowych takich jak Kultura Popularna, Literatura i Kultura Popularna oraz International Journal of Comic Art.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Pressmania.pl
Tagi: Batman; Kraków; DC Comics

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.