» Wieści » Krzyk 4 już za dwa tygodnie

Krzyk 4 już za dwa tygodnie

02-04-2011 21:10 | Kamil 'New_One' Jędrasiak

Krzyk 4 już za dwa tygodnie
Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas od polskiej premiery czwartej odsłony cyklu Krzyk. Do sieci trafiły niedawno premierowe zdjęcia z filmu. Wes Craven odświeża serię i przedstawia nowe zasady przetrwania w horrorze XXI wieku. Odgrzewany kotlet czy godne wskrzeszenie serii? Przekonamy się 15 kwietnia.


Zdjęcia do filmu powstały w Ann Arbor i okolicach (stan Michigan), w dniach 28 lipca – 24 września ubiegłego roku. Budżet wyniósł okrągłe 40 milionów dolarów. Wokół filmu krąży plotka, jakoby aktorzy otrzymali do przeczytania tylko 75-cio stronicowy fragment scenariusza. W efekcie podczas pracy na planie nie znali tożsamości zabójcy ani wielu innych ważnych szczegółów. Reżyser zaś postanowił promować film głównie poprzez wpisy na twitterze, którymi chciał zaciekawić zwłaszcza fanów serii.


Podobnie jak w przypadku poprzednich filmów cyklu, Craven prowadzi grę z konwencjami kina grozy na kilku poziomach fikcji. Autotematycznie obrywa się m.in. modzie na sequele[/ie i [i]remake'i.W najnowszej odsłonie Krzyku sporo uwagi poświęcono filmom z cyklu Stab (Cios), czyli funkcjonującym w ramach świata przedstawionego Krzyku produkcjom opowiadającym w ubarwiony sposób o przeżyciach Sidney (Neve Campbell). Owe podwójnie fikcjonalne filmy oparte są na książkach napisanych przez jedną z bohaterek Krzyku, Gale Weathers (Courteney Cox).


O filmie:

Sidney Prescott, przed laty wplątana w serię makabrycznych zabójstw, przyjeżdża do Woodsboro, gdzie miały miejsce tamte okropne wydarzenia. Miasteczko jest ostatnim punktem na trasie promocyjnej jej książki – poradnika dla osób, które miały podobne przeżycia.


Sidney spotyka w mieście szeryfa Deweya Rileya oraz dziennikarkę, a dziś pisarkę Gale Weathers. Oboje przeżyli ów krwawy koszmar, zgotowany mieszkańcom Woodsboro przez tajemniczego zabójcę. Teraz są małżeństwem. Niestety, pojawienie się Sidney sprowadza także mordercę. Nie tylko ona sama, ale jej przyjaciele oraz całe miasteczko znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, bo młode pokolenie na nowo odkrywa zasady zabijania.Na zakończenie polski zwiastun:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: informacja prasowa
Tagi: Krzyk 4 | Scream 4 | Wes Craven | Stab | Cios


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.