» Wieści » Kroniki Amberu, Stephen Colbert i ekrany telewizorów

Kroniki Amberu, Stephen Colbert i ekrany telewizorów

20-01-2023 06:06 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Kroniki Amberu, Stephen Colbert i ekrany telewizorów

Już w 2016 roku do sieci trafiły doniesienia o planach stworzenia serialu opartego na kultowym cyklu fantasy Kroniki Amberu autorstwa Rogera Zelaznego, ale od tamtej pory nic nie ruszyło w tym temacie – jest jednak szansa, że już wkrótce się to zmieni.

Jak wynika bowiem z doniesień portalu Variety, znany z programów telewizyjnych Stephen Colbert został nowym producentem wykonawczym serialu opartego na tym cyklu, za którego produkcję ma odpowiadać jego firma Spartin. Z projektem tym póki co nie jest powiązana żadna stacja telewizyjna ani platforma streamingowa, nie ujawniono także żadnych informacji o potencjalnej obsadzie lub dacie premiery.

Cykl Rogera Zelazny'ego o Amberze zaliczany jest do najściślejszego kanonu literatury fantastycznej wszech czasów i stawiany obok Władcy pierścieni Tolkiena, Diuny Franka Herberta, Fundacji Isaaca Asimova czy Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin. Dzięki nieokiełznanej wyobraźni, umiejętnemu połączeniu wątków zaczerpniętych z tradycyjnej fantasy z elementami nowoczesnego science fiction Roger Zelazny, zdobywca wielu renomowanych wyróżnień, w tym sześciokrotnie Hugo Award, trzykrotnie Nebula Award i dwukrotnie Locus Award, uważany jest powszechnie za prekursora wielu popularnych obecnie odmian fantastyki.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Kroniki Amberu | Roger Zelazny


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Tiszka
   
Ocena:
0

Nie wiem, jak to można przenieść na ekrany :D 

20-01-2023 07:56
Enc
   
Ocena:
+1
Jaram się jak flota Crowina.
20-01-2023 14:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.