» Wieści » Konkurs wiedzy o "Dwóch wieżach" na Festiwalu Muzyki Filmowej

Konkurs wiedzy o "Dwóch wieżach" na Festiwalu Muzyki Filmowej

16-05-2009 00:20 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Konkurs wiedzy o
W sobotę 23 maja w ramach 2. Festiwalu Muzyki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje w Centrum Festiwalowym na Rynku Głównym k. Wieży Ratuszowej (a w razie niepogody: w Pawilonie Wyspiańskiego) Konkurs wiedzy o Dwóch Wieżach J.R.R. Tolkiena. Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu zarówno książkowej, jak i filmowej wersji drugiej części trylogii "Władca Pierścieni" i składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W nagrodę drużyna aż dziewięciu laureatów będzie mogła udać się nie tradycyjnie do Mordoru, lecz na projekcję Dwóch wież z muzyką Howarda Shore'a na żywo na krakowskich Błoniach (o 21:30). Podwójne zaproszenia wręczą zwycięzcom organizatorzy konkursu oraz festiwalu Muzyki Filmowej wraz z okolicznościowym dyplomem (ok. 14:15). Przewidziane są również atrakcyjne nagrody niespodzianki oraz specjalne LotR-owe pamiątki uczestnictwa w konkursie. Konkurs rozpocznie się w Pająku festiwalowym na Rynku Głównym (a w razie deszczu: w Pawilonie Wyspiańskiego) o godz. 10:30 Obowiązkowymi eliminacjami pisemnymi. Organizatorzy proszą o zaopatrzenie się w twardą podkładkę pod kartkę i długopis) oraz dokument potwierdzający tożsamość. Po krótkiej przerwie, koniecznej do podliczenia punktów, w tym samym miejscu - przy muzyce z filmu - ok. godz. 12:00 rozpocznie się część ustna finału konkursu. Odpowiedzi będzie można udzielać również w języku angielskim; w finale będzie również możliwość odpowiadania na pytania w języku Tolkiena. W tym celu Krakowskie Biuro Festiwalowe do prowadzenia konkursu sprowadza Piotra Krasnowolskiego. Finał potrwa co najmniej do chwili, gdy na podium pozostanie Dziewiątka najlepszych. Jeśli zostaną wyłonieni przed godziną 14:30, możliwa będzie dalsza rywalizacja, by wybrać spośród nich największego znawcę Dwóch wież. UWAGI:
  • Z uwagi na znaczne różnice między polskimi wersjami Władcy pierścieni, polska wersja konkursu będzie ograniczona do tłumaczenia najpopularniejszego, dokonanego przez Marię Skibniewską. Odpowiedzi oparte na innych tłumaczeniach mogą zostać uznane za błędne. Decyzje prowadzącego konkurs są ostateczne.
  • Organizatorzy proszą o zaopatrzenie się w dokument potwierdzający tożsamość, by uniknąć ewentualnych nieporozumień dotyczących autorstwa zwycięskich prac pisemnych.
  • Pytania będą koncentrować się na II tomie Władcy pierścieni, mogą też jednak dotyczyć informacji ogólnych o całej książce, jej autorze, powstawaniu, tłumaczeniach na język polski, a także wersji filmowej stworzonej przez Petera Jacksona oraz jej koncertowym pokazie na krakowskich Błoniach. Informacje o koncercie finałowym festiwalu na stronie http://www.fmf.fm
  • Pytania w części ustnej wybierane będą losowo; te, na które nie uda się uczestnikom odpowiedzieć, przypadną następnym uczestnikom.
  • Uczestnikom eliminacji zapewnione zostaną arkusze z pytaniami, nie dotyczy to jednak długopisów i podkładek pod kartki. Z tego względu należy być w nie zaopatrzonym.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja własna
Tagi: Władca pierścieni | Kraków | Festiwal Muzyki Filmowej | Dwie Wieże


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Marigold
   
Ocena:
0
O! Może się wybiorę przy okazji! :)
17-05-2009 21:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.