» Wieści » Koniec z anime w Polsce?

Koniec z anime w Polsce?

|

Koniec z anime w Polsce?
Nad polskim fandomem mangi i anime zawisły czarne chmury. Jak podał serwis Otaku.pl, firma dystrybucyjna Vision nosi się z zamiarem likwidacji swojego pionu odpowiedzialnego za kino azjatyckie i anime - Anime-Gate.

Wiadomo już też, że zakończono współpracę z jego dotychczasowym szefem. Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat likwidacji działu, jednak źródła bliskie dystrybutorowi sugerują taki właśnie koniec sprawy.

Anime-Gate stanowi od jakiegoś czasu ostatni bastion rodzimych wydawców anime. Obok Monolithu (anime studia Ghibli) i IDG, które odpowiada za "kioskowe wydania" (m. in. Ghost in the Shell), było ostatnią nadzieją fandomu, po tym jak KAZE (a.k.a. Anime Virtual) zlikwidowało swój polski oddział.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Otaku.pl
Tagi: anime | Anime-Gate | Vision


Czytaj również

Komentarze


Gol
    No szkoda ale...
Ocena:
+4
jak się nie opłaca to się likwiduje, 'fani' anime wola ściągać z sieci lub oglądać on-line więc nie ma co płakać. Zresztą rynek nie lubi próżni.
27-01-2011 09:31
teaver
   
Ocena:
0
Gol, znając azjatyckie podejście do robienia interesów - opłaca im się, żeby ktoś to zrobił za darmo. A może po prostu podkręcają apetyty na mangę w Polsce? Pożyjemy, zobaczymy...
27-01-2011 13:13
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Gol
Fani już dawno zakupili wydawane tytuły zza granicy. Tak to jest jak się wydaje same odgrzewane kotlety, a potem płacze, że nikt nie chce wspierać rynku (w znaczeniu-jego firmy).
Zgadzam się, że nie ma co żałować.
29-01-2011 16:30
quantiiz
   
Ocena:
0
Popieram poprzednika. Co z tego że wydano w Polsce jakąś serię skoro za granicą już dawno się skończyła. Nie mówiąc już o tym że nie raz tłumaczenie trafiało się dosyć ocenzurowane. Wystarczy porównać wydanie w języku polskim a fanowskie tłumaczenie np. w j. angielskim. Więc nie ma co się martwić, można znaleźć sporo profesjonalnie wykonanych fanowskich stron on-line.
30-01-2011 09:16
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nic dziwnego, skoro poza wampire hunter i samurai champloo nie mieli nic ciekawego
02-02-2011 02:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.