» Wieści » Kajko i Kokosz na Netfliksie

Kajko i Kokosz na Netfliksie

06-12-2020 12:09 | Jan 'gower' Popieluch

Kajko i Kokosz na Netfliksie

W przyszłym roku na platformę Netflix trafi serial animowany Kajko i Kokosz oparty na komiksach Janusza Christy. Pomysłodawczynią, showrunnerką i producentką wykonawczą jest Ewelina Gordziejuk ze studia animacji EGoFILM.

Przygody dzielnych słowiańskich wojów walczących z Krwawym Hegemonem i jego Zbójcerzami będą pierwszą polską animacją wyprodukowaną przez Netfliksa. Reżyserami poszczególnych odcinków są  Michał 'Śledziu' Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau.

Ewelina Gordziejuk, showrunnerka, tak mówi o przedsięwzięciu:

Serial Kajko i Kokosz to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu Kajko i Kokosz przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

Wypowiedział się również Sławomir Kiełbus odpowiedzialny za projekty postaci:

Przy pracy nad komiksem jak i przy projektowaniu postaci do serialu nadrzędnym celem jest dla mnie zawsze odzwierciedlenie ducha twórczości Christy. Chyba nie jest to dla mnie trudne, bo przesiąkłem tym duchem już w dzieciństwie. Wychowałem się na tych komiksach. Rysując zachowuję szacunek dla oryginału, ale unikam ślepego naśladowania stylu. Projektowanie postaci do serii jest zgoła inne niż praca nad ilustracją. W ruchomym obrazie wszelkie niedociągnięcia powstałe na tak wczesnym etapie przekładają się na jakość animacji i odbiór serialu przez widzów. Praca  nad designem postaci jest też o wiele bardziej rozbudowana – konieczne było rozrysowanie pełnych obrotów postaci, widoków w perspektywie, ekspresji twarzy, charakterystycznych póz bohaterów czy mimiki ust.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Janusz Christa | Michał Śledziński | Ewelina Gordziejuk | Kajko i Kokosz | Netflix


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Właściwie kim jest "showrunner" i jaki jest polski odpowiednik tego słowa?
 

06-12-2020 16:31
gower
   
Ocena:
+1

@Aesthevizzt
Nie ma polskiego odpowiednika, dlatego właśnie używa się tego wyrażenia. Współczesne seriale używają wielu reżyserów i scenarzystów, którzy odpowiadają za poszczególne odcinki. Np. kilka odcinków Doctora Who napisał Neil Gaiman. Ale za całość historii, wizję artystyczną i ostateczny kształt odpowiada właśnie showrunner/-ka. To on/ona odpowiadają za serial – od castingu, po fabułę, styl itd.

06-12-2020 16:37
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Czyli to taka osoba zarządzająca projektem (serialem)?

06-12-2020 16:45
gower
   
Ocena:
+1

Tak. To jest dokładnie ta sama rola, co reżysera w filmach – w serialach reżyserowie poszczególnych odcinków mają dużo bardziej techniczną, pomocniczą rolę, natomiast o całości serialu decyduje właśnie showrunner.

06-12-2020 17:30
zgreg
   
Ocena:
0

Ja, jako zagorzały fan komiksu, jak najbardziej oczekuję ślepej wierności stylowi. Jeśli ten promocyjny kadr to najlepsza wizytówka tego co nas czeka to nie wygląda to dobrze :/ Mimika Kajka wygląda po prostu jak z innego rodzaju bajki...

Ale oczywiście nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca, będę wielce rad jeśli efekt końcowy mnie pozytywnie zaskoczy. Może też być i tak, że należę do tak betonowych fanów, że programowo będę na nie ;)

07-12-2020 11:54
Exar
   
Ocena:
0
Obejrzałem dwa pierwsze odcinki.

Jestem zachwycony. Jest lekko, swojsko, nienachalnie, humor inteligentny a kreska piękna.

Nie wiem czy jest w zgodzie z oryginałem, ale i tak mi się podoba:).
04-03-2021 18:48
earl
   
Ocena:
0

Są tu pewne nieścisłości. Przykładowo - złoty puchar został ukradziony nie przez Hegemona i Zbójcerzy, ale Wielkiego Kompana i jego ludzi z Czarnego Trójkąta. Zaś Wit nie brał udziału w próbie zabicia smoka Milusia. Ale ogólnie dotychczasowe 5 odcinków są na dobrym poziomie.

06-03-2021 01:18
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Co człowiek to opinia :) Na pewnym forum czytałem wypowiedzi ludzi, którzy zrównali tę produkcję z występem biało-czerwonych przeciwko Ekwadorowi na Mundialu w Niemczech AD 2006.

06-03-2021 09:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.