» Wieści » Jean Van Hamme filmowo

Jean Van Hamme filmowo

14-12-2008 21:13 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik

Jean Van Hamme filmowo
Serial XIII spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem na rynku francuskim, iż Canal+ postanowił nakręcić kontynuację tej produkcji.

Podobnie sprawa ma się z innym projektem firmowanym nazwiskiem scenarzysty. Film Largo Winch wchodzi na ekrany dopiero 17 grudnia, tymczasem producenci są tak pewni sukcesu, że podjęli decyzję o nakręceniu drugiej części. Zdjęcia do niej mają potrwać od stycznia do kwietnia 2009 roku.

W wywiadzie udzielonym belgijskiemu dziennikowi Le Soir twórca opowiada też o innych projektach filmowych i telewizyjnych, jak również o swoich odczuciach co do adaptacji XIII dokonanej przez Canal+ (we współpracy z NBC).

Według Van Hamme pierwsza część serialu jest dość wierna komiksowemu oryginałowi, podczas gdy druga jest zbyt "amerykańska", nastawiona na akcję. Wywiad ujawnia także fakt sprzedaży praw do adaptacji komiksu Thorgal francuskiemu producentowi, nieznane są jednak żadne szczegóły na temat ewentualnej ekranizacji.

W przyszłym roku wydawnictwo Le Lombard rozpocznie publikację komiksu Rani, opartego na scenariuszach telewizyjnych Van Hamme i ilustrowanych przez Francisa Vallès, rysownika znanego z Władców Chmielu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: Jean Van Hamme filmowo

Źródło: ActuaBD
Tagi: XIII | Rani | Largo Winch | Jean Van Hamme | Francis Valles


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Viperaberus
    Da się zobaczyć?
Ocena:
0
Można to obejrzeć z polskim napisem albo lektorem?
16-12-2008 08:54
ciemnalitera
    Canal+ jest obecny takze w Polsce
Ocena:
0
i macza palce w obu produkcjach wiec wczesniej czy pozniej pewnie tak.
16-12-2008 11:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.