» Wieści » Harry Angel doczeka się wznowienia

Harry Angel doczeka się wznowienia

22-12-2021 12:57 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Harry Angel doczeka się wznowienia

Wydawnictwo Vesper zapowiedziało, że wiosną przyszłego roku planuje wydać wznowienie książki Harry Angel autorstwa Wiliama Hjortsberga z 1978 roku, która w 1987 roku doczekała się filmowej adaptacji z Robertem De Niro i Mickey'em Rourke. Za zaprezentowaną grafikę, która ozdobi okładkę powieści, odpowiada Maciej Kamuda.

Zapowiedź:

Koniec lat 50., Nowy Jork, niejaki Louis Cyphre wynajmuje prywatnego detektywa, tytułowego Harry'ego Angela i zleca mu odnalezienie popularnego przed wojną piosenkarza - Johnny'ego Favorite, który ma u Cyphre'a dług. Z pozoru błaha sprawa zaczyna przybierać całkiem nieoczekiwany obrót, gdy Angel wkracza w świat nowojorskiej bohemy artystycznej powiązanej z praktykującym czarną magię i obrządki voodoo kultem.

Mistrzowskie połączenie klimatów kryminału w stylu noir, z okultystycznym horrorem. Powieść, która obowiązkowo powinna znaleźć się w biblioteczne każdego miłośnika grozy. W 1987 roku została w rewelacyjny sposób zekranizowana przez Alana Parkera z Mickey'em Rourke i Robertem De Niro w rolach głównych. Kto nie widział ten musi jak najszybciej to nadrobić

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Profil FB wydawnictwa
Tagi: Harry Angel | William Hjortsberg

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.