» Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak klonów (Star Wars Episode II: Attack of the Clones)

Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak klonów (Star Wars Episode II: Attack of the Clones)

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak klonów (Star Wars Episode II: Attack of the Clones)
7.00
6.4
Ocena użytkowników
Średnia z 72 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 8

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Gwiezdne wojny - Epizod 2: Atak klonów (Star Wars Episode II: Attack of the Clones)
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas, Jonathan Hales
Muzyka: John Williams
Zdjęcia: David Tattersall
Obsada: Ewan McGregor, Hayden Christensen, Natalie Portman, Ian McDiarmind, Samuel L. Jackson
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2002
Czas projekcji: 143 min.

Akcja filmu Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach ukazanych w Mrocznym widmie. Republika nieuchronnie pogrąża się w chaosie. Zagrożeniem dla istniejącego porządku staje się skupiający setki układów planetarnych i wpływowych korporacji ruch separatystyczny, wobec którego bezradni są nawet rycerze Jedi. Poczynania separatystów, których wspiera potężna i tajemnicza frakcja, prowadzą do wybuchu Wojny Klonów i stają się początkiem końca Republiki.

Świadom narastającego zagrożenia kanclerz Palpatine konsoliduje w swym ręku władzę i poleca utworzyć Wielką Armię Republiki, która wspomoże znajdujących się w mniejszości Jedi.

Bohaterowie, których poznaliśmy w Mrocznym widmie - Obi-Wan Kenobi, Padme Amidala i Anakin Skywalker - spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a rodzinną planetą Padme, Naboo. Anakin jest dziś obiecującym młodym Jedi, uczniem Obi-Wana, który z kolei po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jinna zyskał miano nauczyciela. Padme, była królowa Naboo, zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan mają za zadanie chronić Padme, której grozi śmierć z rąk płatnych zabójców.

Obi-Wan postanawia wyjaśnić tajemnicę zamachów na życie Padme i odwiedza dwa tajemnicze światy położone na obrzeżach galaktyki. Spotyka tam budzącego lęk łowcę nagród, który - jak się okaże - pełni kluczową rolę w intrydze oraz poważanego niegdyś mistrza Jedi, który stracił złudzenia i stanął na czele ruchu separatystycznego.

W czasie, gdy Obi-Wan wypełnia swą misję, Anakin opiekuje się Padme i zabiera ją z Naboo na swą rodzinną planetę, Tatooine, gdzie dokonuje brzemiennego w skutki odkrycia. Tam też Anakina i Padme, którzy czują się rozdarci między poczuciem obowiązku, honorem a szczęściem osobistym, połączy zakazana miłość.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Samuel L. Jackson | Natalie Portman | John Williams | Ian McDiarmind | Hayden Christensen | Gwiezdne wojny | George Lucas | Ewan McGregor | Christopher Lee | Atak klonów | Anthony Daniels


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Ramirez Kel Ruth
   
Ocena:
0
Ta część była dla mnie chyba najbardziej bezpłciowa z całej nowej trylogii.
14-04-2011 00:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.