» Dredd 3D

Dredd 3D

Dodał: Jakub 'Fiszer' Krakowiak

Dredd 3D
7.7
Ocena użytkowników
Średnia z 5 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Dredd
Reżyseria: Pete Travis
Scenariusz: Alex Garland
Muzyka: Paul Leonard-Morgan
Zdjęcia: Anthony Dod Mantle
Obsada: Karl Urban, Olivia Thirlby, Langley Kirkwood, Joe Vaz
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2012
Data premiery: 28 września 2012
Czas projekcji: 95 min.
Dystrybutor: Monolith

Ameryka przyszłości. Radioaktywne pustkowie, na którym życie stało się luksusem. Ludzie przenieśli się do rządzących się własnymi prawami, ogromnych miast-państw. Na wschodnim wybrzeżu, rozpostarte na obszarze sięgającym od dawnego Bostonu aż po były Waszyngton, leży Mega City One, gigantyczna, ociekająca przemocą metropolia, której 400 milionów mieszkańców żyje w nieustannym strachu. Jedynymi, którzy próbują utrzymywać porządek i sprawiedliwość w tym gigantycznym mieście grzechu, są Sędziowie - przedstawiciele prawa, członkowie ławy przysięgłych oraz wymierzający sprawiedliwość w jednym. Dredd jest najlepszym z nich. Stanowi uosobienie wszystkiego, czym Sędzia powinien być i jest - narzędziem systemu, ręką wymierzającą sprawiedliwość, ślepym na manipulację stróżem prawa. Sędzia Główny wysyła go na ważną misję - ma przetestować nową rekrutkę, Cassandrę Anderson, która jest jednocześnie potężnym medium. Pozornie rutynowy patrol zamienia się jednak w krwawą jatkę, kiedy dwójka Sędziów zostaje osaczona w osławionym megabloku Peach Teres - dwustupiętrowym slumsie rządzonym przez bezwzględny klan, na którego czele stoi Ma-Ma. Zaczyna się walka o przeżycie, w której - paradoksalnie - to stróże prawa stoją na straconej pozycji...

[opis dystrybutora kino]

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Sędzia Dredd | Dredd | Pete Travis | Karl Urban | Olivia Thirlby | Langley Kirkwood | Joe Vaz

Filmy

» Zwiastun #1


Czytaj również

Star Trek: W nieznane
Przygoda trwa dalej
- recenzja
W ciemność. Star Trek
Kobayashi Maru
- recenzja
2012: Top 5 filmów
Czyli podsumowanie najlepszych filmów minionego roku według części redakcji działu Film
RED
Raczej Emerytura, Dziadku
- recenzja
RED
Starość nie radość
- recenzja
RED
Emerytowane pistolety Hollywood
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

matias.none
    moim okiem
Ocena:
+1
Bardzo dobra kreacja Karl'a Urban'a. Zagrał dokłądnie tak jak powinien wyglądać Dredd, twardy w połączeniu z lakonicznymi wypowiedziami wywoluje u widza szacunek. Ciekawym pomysłem ze strony reżysera jest również to, że przez cały seans nie uświadczymy widoku twarzy głównego bohatera. Ten zabieg bardzo mi się podoba, może nawet dzięki temu łatwiej wejść w skórę Sędziego? Co do całego filmu.. hmm, dostałem dokłądnie to czego szukałem. Rozwałki, która nie karmi mnie jakąś nastoletnią filozofią. Film nie próbuje udawać jakiegoś ambitnego filmu. Ma spełniać funkcję odmóżdżacza i rozrywki. A dynamiczna akcja, ciekawe kadry i efekty specjalne w pełni spełniają swoją rolę. W czasie seansu nie nudziłem się nawet minutę i z czystym sumieniem polecam produkcje każdemu kto szuga własnie tego.
26-12-2012 23:25
Ramirez Kel Ruth
   
Ocena:
0
Zgadzam się z przedmówcą. Dobry film, utrzymany w odpowiedniej konwencji i klimacie. Dostałem to, czego chciałem - a szczenie nie oczekiwałem dostać. Rozwałka w starym, dobrym stylu, z nowymi, świeżymi efektami.
04-01-2013 15:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.