» Wieści » Djesus Uncrossed

Djesus Uncrossed

|

Djesus Uncrossed
Parę dni temu do internetu trafił filmik parodiujący papieża Benedykta XVI z Christophem Waltzem w roli głównej. Teraz możemy obejrzeć aktora w nowej nietypowej roli.

Filmiki zrealizowała ekipa Saturday Night Live. Poniżej prezentujemy Djesus Uncrossed.

Źródło: Stopklatka
Tagi: Christoph Waltz | Djesus Uncrossed | Saturday Night Live


Czytaj również

Tajemnica Zielonego Królestwa
Epickość najwyższych lotów
- recenzja
Django
Stara szkoła, nowa jakość, najnowsza twarz Quentina
- recenzja

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
+5
A z piątej strony patrząc, każdy ma prawo do swojego oburzenia, prawda?
Jeśli kogos filmik obraża, albo jego uczucia religijne, to oczywiście jest problem. Zwłaszcza dla tej osoby - co wcale go nie umniejsza, bo w końcu każdy ma prawo wierzyc w co chce i miec przekonania, jakie chce.
Tylko żeby nikogo przy tym nie obrażac i nie krzywdzic, co nie?
Ten film nie obraża OSOBIŚCIE nikogo - co najwyżej jego przekonania, wiarę czy ideologię.
Przekonania zaś nie mają osobowości, bo są tylko hasłami - nikt wiec nie pwoinien byc urażony czy dotknięty filmikiem. Może co najwyżej filmik przedstawia w satyrycznym świetle (ok, nie najwyzszych lotów) Pana Jezusa Zbawcę Stanika i innych Wiernych, ale myslę, że nie ma co tutaj stawac w obronie Mesjasza, bo z pewnością gdyby poczuł się urazony, walnąłby piorunem, zesłał Anioła Śmierci czy co tam się robi w takich sprawach. Nie chcę trywializowac, ale są chyba jakieś procedury, z pewnością jest coś takiego jak Sąd Ostateczny, na którym to na pewno się roztrzygnie, czy filmik był obraźliwy, czy nie. Człowiek smiertelny powinien byc pokorny, a nie samemu decydowac, co obraża jego Pana, prawda? To droga Pychy, a Pycha to droga na zatracenie, poza Królestwo Niebieskie.
Przypomnę może jeszcze co niektórym wierzacym nauki ich Zbawcy Jezusa, poczynając od tego, że "nadstaw drugi policzek" i że poświęcenie się dla ludzkości jest lepsze, niż poswięcanie innych na ołtarzu własnej pychy i chciwości.
Poza tym, jesli ktoś jest wierzący i patrzy trzeźwo dookoła siebie, to z pewnością dostrzega poczucie humoru w boskim planie. A ten film jest przecież jego cześcią, bo wszystko jest jego częścią, nawet zły Szatan, który z pewnością interesował się twórcami tego filmu.
Więc nie ma się co obrażac, bo to z pewnością taka próba i kuszenie, byscie się dali ponieśc pysze i poszli do piekła.
22-02-2013 02:11
New_One
   
Ocena:
+1
Dwie krótkie myśli:

1. Satyra i ironia same w sobie nie są złe, a ich jakość/klasa jest kwestią subiektywnych odczuć. Filmik operuje nimi w sposób stylizowany wyraźnie na twórczości Tarantino, więc to ona jest przedmiotem żartu. Jak słusznie zaznaczył banracy, "tutaj obiektem drwin jest podejście Tarantino do historii, a nie postać Jezusa".

2. Django od jakiegoś czasu utrzymuje się na szczycie naszego zestawienia najlepszych filmów. SNL jest największym, najbardziej znanym i zawsze aktualnym programem satyrycznym na świecie. Są to wystarczające powody, by własnie ta parodia została u nas wzmiankowana (wybrana spośród wielu innych).
22-02-2013 03:30
~ShadowOfDeath

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Jeśli się zastanawiacie dlaczemu filmik został tutaj umieszczony to już wam tłumacze:

Któryś redaktor na portalu poświęconym na literę F. napisał w swoim "felietonie" że to będzie prawdziwy film i czy nie pora aby zacząć zbojkotować tarantino (sic!). I chyba ktoś mu uwierzył (że Tarantino kręci film o Jezusie). Ja prawie uwierzyłem. Potem sprawdziłem o co biega. Może autor tego newsa też uwierzył i się podjarał że będzie trylogia filmów Tarantino o tematyce paranormalno-historycznej. :D

Czy jak Piekara wypuszczał swoje tomiki o Inkwizytorze to też laliście takie gorzkie żale że szkaluje Rabina z Nazaretu?
Bo tak mi się skojarzyło że ten trailer filmu którego nie będzie oraz cykl mordimerowski Piekary są o tym samym:

Jezus schodzi z krzyża i wyżyna pół Jerozolimy XD
22-02-2013 03:46
Z Enterprise
   
Ocena:
0
SoD- jakby co, trailer "Machette" też powstał dla draki, a później nakręcono z niego film. :)
Co zaś do filmiku - przyznam, że mnie rozbawił z dość istotnego powodu. Mianowicie miałem bardzo podobne odczucia co twórcy trailera, gdy obejrzałem ostatnie sceny "Pasji Mela Gibsona" wiele lat temu (tej "more violent"). Było coś takiego w scenie w grobowcu, gdzie leży Jezus, kamwra przesuwa się po jego muskułach, a potem wstaje nagle, siada i patrzy się na wejście z taką determinacją w oczach. To wyglądało jak scena z Terminatora albo coś w tym stylu. Pamiętam, że chyba wszyscy razem zakrzyknęliśmy "oho, będzie zadyma" i "nakręcą drugą część i Cavieziel skopie im wszystkim tyłki".
22-02-2013 07:54
Stanik
   
Ocena:
+2
Film w moim odczuciu próbuje obrazić Jezusa. Co na to Bóg nie wiem.
ad. Z Enterprise: "Człowiek smiertelny powinien byc pokorny, a nie samemu decydowac, co obraża jego Pana, prawda?"
To dość pokrętna logika, w prosty sposób prowadzi do absurdu.

Pzrez śmierć na krzyżu Pan Jezus zbawił ludzkość od grzechu. Zejście z krzyża w filmie jest przeciwieństwem tego faktu. Nie wspominając o zaprzeczeniu wszystkiemu, czego nauczał Jezus.
I to może być obraźliwe.
To jak sytuacja, w której ktoś nam próbuje wmówić, że nasza matka puszczała się za pieniądze. Jednych to obrazi, inni uznają to za zabawne.
22-02-2013 08:23
DeathlyHallow
   
Ocena:
+2
historia ukrzyżowania Jezusa, niezależnie od przekonań religijnych, jest ważną dla milionów ludzi historią człowieka, który poszedł na śmierć za to, że 'przeszedł przez świat dobrze czyniąc'.

kpiny z męczeństwa są kiepskie. a satary tania. gdyby to apostołowie postanowili pomścić Jezusa film byłby kontrowersyjny, prowokujący, ale uniknąłby taniego epatowania postacią Jezusa, która dla wielu ludzi jest święta.

nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy chcą wprowadzać do kodeksów całe ustępy o mowie nienawiści i homofobii nie są w stanie zdobyć się na przyznanie, że wrażliwość nie powinna być aż tak wybiórcza.
22-02-2013 08:30
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Ja mam pytanie do panów Katolików: o czym jeszcze nie mogę mówić, pisać, oglądać, aby nie obrażać Waszych uczuć. Broń Boże nie chciałbym, żebyście się przez przypadek poczuli niekomfortowo, czy wręcz zaatakowani.
22-02-2013 08:43
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
@Stanik
Czy taka logika prowadzi do absurdu? Być może, Nie jest moja, Wymyślili ją ludzie na bliskim wschodzie tak ponad dwa millenia temu. Ale nikt nie mówi, że wiara może zaprzeczać logice czy zdrowemu rozsądkowi, prawda?
Absurdem większym natomiast wydaje mi się dowolność interpretacji nauk przekazanych przez tego, który wg wierzących umarł za ich grzechy. Wszak w Piśmie wszystko masz napisane, interpretacja i uznawanie że coś jest absurdem w doktrynach które wyznaje nie jest obowiązkiem wierzącego. Bo, jak uczy Pismo, prawo do ferowania wyroków ma Wiadomo Kto. Nie sądźcie, bo będziecie sądzeni. Nie jest rzeczą śmiertelnika odbierać Panu jego praw. Rzeczą śmiertelnika jest wierzyć i podążać za naukami swego nauczyciela. Nie kwestionować je i nazywać absurdem rzeczy, które mu nie pasują. To właśnie jest Pycha. A tu trzeba Pokory.
22-02-2013 08:51
banracy
   
Ocena:
+4
@Stanik
Tylko to, że Jezus pokazuje się inaczej niż wygląda nie jest wyśmianiem jego, tylko stylu Tarantino. Na podobnej zasadzie w Internecie są komiksy gdzie Gandhi jest okrutnym najeźdźcą i skurwielem. Tyle, że one nie nabijają się z Gandhiego tylko z jego absurdalnie zdradzieckiego AI w grach z cyklu Cywilizacji.

@DeathlyHallow

"historia ukrzyżowania Jezusa, niezależnie od przekonań religijnych, jest ważną dla milionów ludzi "

Tak samo jak druga wojna światowa. Jak ktoś wklei "Jak rozpętałem 2 wojnę światową" też będziesz oburzony? Tak poza tym to nie wiem czemu tylko dlatego, że coś jest ważne ma być nietykalne przez wszystkich.

"nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy chcą wprowadzać do kodeksów całe ustępy o mowie nienawiści i homofobii"

Też nie wiem, może dyskutuj z tymi ludźmi a nie z nami.
22-02-2013 08:59
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
to dlaczego nie wrzucicie filmików parodiujących Machometa? Mnie to akurat nie obraża, ale historię Jezusa mozna parodiować, a Machomet to święta krowa, której dotknąć nie można?
22-02-2013 09:12
banracy
   
Ocena:
+1
Nie ma parodii z udziałem Mahometa, która ma cokolwiek wspólnego z tematyką Polteru i dodatkowo jest dosyć nowa. Poza tym nikt ci nie broni wrzucić newsa kiedy takowa się pojawi.
22-02-2013 09:14
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Są i wielkie roboty, I naziści i sentai. I żydzi. Zdecydowanie dużo bardziej fantastyczne niż linkowany film :)

http://www.youtube.com/watch?v=SDb kubSYvUQ
22-02-2013 09:34
KRed
   
Ocena:
+2
@Zigzak
No nie mogę patrzeć jak ktoś tak pudłuje religijnymi argumentami.


Ale nikt nie mówi, że wiara może zaprzeczać logice czy zdrowemu rozsądkowi, prawda?

Ależ oczywiście, że mówią. Ateiści, poganie i wierzący ("wierzę, ponieważ to absurd").


Bo, jak uczy Pismo, prawo do ferowania wyroków ma Wiadomo Kto.

Prawo do ferowania wyroków ma każdy ('Osądźcie zresztą sami!'). Trzeba tylko uważać:
'Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą'.


Przypomnę może jeszcze co niektórym wierzacym nauki ich Zbawcy Jezusa (...) że poświęcenie się dla ludzkości jest lepsze, niż poswięcanie innych na ołtarzu własnej pychy i chciwości.

Potrzebne źródło :)
22-02-2013 09:51
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Masz plusika. Ja tylko używam metod demagogicznych podpatrzonych u paru znajomych kleryków. Zwykle wystarczy, by osadzić rozbrykaną trzodę w miejscu.
Ale...
Wiara wymyka się zdrowemu rozsądkowi. Więc dyskusja z wierzącym na poziomie argumentów rzeczowych mija się z celem.
I jeśli w dyskusji ktoś sobie sam podważa dogmaty własnej wiary (kwestionuje boski plan, nazywając go absurdem) to co mam zrobić? Logiki nie starcza, potrzebna jest demagogia i dopasowywanie faktów do tezy. Technika doskonalona od dwóch millenioów. :)
A źródło jest tylko jedno!
22-02-2013 10:04
~Wojnar

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
My tu sobie gadu gadu, a tymczasem filmik linkowany w newsie został zdjęty. Zigzak, pytałeś, co Mesjasz by zrobił, gdyby był urażony?
22-02-2013 10:18
WekT
   
Ocena:
+1
Dajcie film z Mahometem albo śmiejący się z rabinów to szybko poltka wysadzą lub zamkną.
22-02-2013 10:30
DeathlyHallow
   
Ocena:
+1
Zigzak teolog.

prawda jest polifoniczna i jeśli ktoś zaprzecza zigzakowej interpretacji jakiegoś dogmatu to jeszcze zupełnie o niczym nie świadczy. nawet jeśli Zigzak uważa, że mocą Ducha Świętego zinterpretował sobie wszystko dokładnie tak jak należy.

czy 'jak rozpętałem drugą wojnę światową' dzieje się w Auschwitz? są tam wesołe sceny gdzie Żydzi jadą pociągiem na śmierć a Kociniak stroi sobie żarty?
22-02-2013 10:37
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
@Wojnar
No i widzisz :) Cud się w internecie stał, boska interwencja i kolejny dowód wiary.
22-02-2013 10:38
banracy
   
Ocena:
+4
@DeathlyHallow
Jak rozumiem tylko Żydzi byli ofiarami wojny, reszta poległych magicznie zmartwychwstała?
22-02-2013 12:40
Behalior
   
Ocena:
+4
Smoleńsk!
22-02-2013 12:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.