» Wieści » Disney/LucasFilm i nowe Gwiezdne wojny

Disney/LucasFilm i nowe Gwiezdne wojny

|

Disney/LucasFilm i nowe Gwiezdne wojny
Walt Disney Company kupiło wytwórnię LucasFilm. Przy okazji ujawniono, że w planach są dalsze części Gwiezdnych wojen. Premiera Epizodu VII jest przewidziana na 2015 rok, ósmy i dziewiąty mają wychodzić w odstępach dwóch-trzech lat.

Według oświadczenia Disneya do transakcji doszło 30 października. LucasFilm wyceniono na 4,05 miliarda dolarów. Nowym przewodniczącym firmy będzie Kathleen Kennedy, dotychczasowa wiceprezes LucasFilm. George Lucas wyraził zadowolenie ze sprzedaży.

"Już czas, żebym przekazał Gwiezdne Wojny nowemu pokoleniu filmowców" - powiedział. "Gwiezdne Wojny będą żyły i kwitły dla przyszłych pokoleń".

Dla fanów sprzedaż firmy oznacza przede wszystkim produkcję kolejnej, trzeciej już trylogii Gwiezdnych Wojen. Ich producentką będzie Kathleen Kennedy, George'owi Lucasowi przypadnie rola konsultanta. Siódma część jest planowana na 2015 rok, po niej mają nastąpić części ósma i dziewiąta. Pełnomocnik Disneya wspomina również o produkcji gier i programów telewizyjnych związanych z Gwiezdnymi wojnami. Razem z prawami do filmów Disney przejmuje całą franczyzę, w tym Expanded Universe.

LucasFilm jest też właścicielem praw do Indiany Jonesa; one również zostały nabyte przez Disneya.

Razem z LucasFilm zostały sprzedane spółki zależne, w tym Skywalker Sound, Industrial Light & Magic i LucasArts.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: The Walt Disney Company
Tagi: Disney | George Lucas | Indiana Jones | LucasArts | LucasFilm | Star Wars 7


Czytaj również

Komentarze


Squid
   
Ocena:
+8
Dziękuję serwisowi Bagno za dostarczanie najświeższych newsów redakcji ;).
30-10-2012 23:32
Umbra
   
Ocena:
+2
No w końcu jakaś pewna informacja, od lat czekałem aż coś się wyjaśni. Bo w to, że będą kolejne części chyba nikt nie wątpił. Oby trzymały poziom.
31-10-2012 00:49
Ninetongues
   
Ocena:
+2
News roku. Jaram się. Brak emotikon niech nikogo nie zwiedzie.
31-10-2012 10:20
Onslo
   
Ocena:
+1
A ja mam pewne obawy co do posiadania praw do EU. Czy Disney nie będzie jakoś mieszać teraz pod E7? No i czy Dark Horse nadal będzie mieć licencję, czy disney odda ją Marvelowi?
31-10-2012 11:35
Nivellen89
   
Ocena:
+2
Ciekawe gdzie tym razem Han Solo poleci Sokołem Millenium? :]
Jakie by te filmy nie wyszły na każdy film z tej sagi pójdę do kina.

Myślę, że całe EU o latach po "Powrocie Jedi" po premierze VII pójdzie się j***ć...
31-10-2012 11:49
~zuo wcielone

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
@Umbra
Ja bym wolał by nie tyle trzymały poziom ile wybiły się ponad epizody I-III.
31-10-2012 12:10
Nivellen89
   
Ocena:
+2
@zuo wcielone
III była świetna.
Najmniej mile wspominam miłosny wątek na Naboo z "Ataku Klonów" - jakoś tak się dłużyły te sceny :/

EDIT:
Moje uczucia najlepiej chyba odda ten .gif
http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/ 264/241/9e9.gif
31-10-2012 12:16
nimdil
   
Ocena:
+3
Epizod III był świetny jeżeli usunąc z niego Anakina Skywalkera. Ten aktor powinien otrzymać nagrodę za drewno dekady - scenariusz wokół Anakina też często był boleśnie głupi. Ale wszystko co jakoś go omijało było fajne.
No może walki z udziałem Anakina były spoko.
31-10-2012 12:25
Ninetongues
   
Ocena:
+1
Ja to bym chciał wreszcie jakąś Dżedajkę w roli głównej, albo jako Sifówę (do końca nieodżałuję, że zastąpili pierwotny projekt Asajj Ventress tym ćwokiem Dooku).
31-10-2012 12:33
~zuo wcielone

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Nimdil dobrze to podsumował.

Niemniej, sam news z gatunku tych dobrych. Marvelowi przejęcie wyszło na dobre, filmy o facetach w rajtuzach ukazują się często i są przeważnie dobre. W tej chwili pracują nad 3 nowymi, więc jeśli taki los spotka SW nie będę narzekał.
31-10-2012 13:19
Umbra
   
Ocena:
+1
zuo wcielone:
No widzisz, może się zdziwisz ale dla mnie najlepsze epizody to kolejno 3 i 2 epizod, później stara trylogia i epizod 1. Jestem fanatykiem GW, kocham tą serię, oglądam po milion razy, ale nie uważam, żeby nowa Trylogia była gorsza, wręcz odwrotnie. Kiedyś była o tym dyskusja na forum, kiedy obecny wtedy szef działu GW napisał, że dla niego najlepszy epizod to 2 (Zemsty Sithów jeszcze nie było) i tam pisałem też czemu mam tak a nie inaczej. Więc jak dla mnie, nie muszą się wybijać poza I-III, bo te są dla mnie równie rewelacyjne jak IV-VI, tyle, że pokazywały to na co zawsze czekałem, a więc nawet lepsze.

Pozdro :)

edit: nimdil:

A jednak wielu recenzentów pisało, że w 3 epizodzie aktor (cholera zapomniałem imienia i nazwiska) grający Anakina zagrał nieźle. Też tak uważam, w ogóle to niezły aktor, miał kilka niezłych filmów i jeden dobry, nie wiem czemu w SW grał gorzej. Może to faktycznie scenariusz, Lucas nie koniecznie umie pisać dobre dialogi. Aczkolwiek i tak nie o nie tu chodzi :)
31-10-2012 15:34
nimdil
    @Umbra
Ocena:
+1
Nie wiem jak grął w innych filmach ale w tamtym filmie nie miał mimiki. Totalne dno. Od tamtej pory raczej unikam filmów które mają go na liście.

@Nine
Gdzie pierwotnym projektem była Assajj Ventress zamiast Dooku? o_O
31-10-2012 17:45
Umbra
   
Ocena:
+1
Ja tylko żałuję, że Dooku nie zagrał Gary Oldman, choć uwielbiam Christophera Lee i jest świetny jako dumny i potężny sith, to jednak bardzo ciekaw jestem kreacji Gary'ego w tej roli.

edit: chociaż jak sobie teraz przypominam, słyszałem też głosy, że Oldman miał mówić za Generała Grievousa, więc sam już nie wiem ile prawdy w tych plotkach o jego rzekomej roli jako Dooku.
31-10-2012 21:36
Repek
   
Ocena:
0
Akurat aktorstwo w żadnej z części nie stało na przesadnie wysokim poziomie, może poza Fordem. :) Lucas nie jest raczej wybitnym reżyserem, więc trudno od niego wymagać, by umiał poprowadzić aktora.

Pozdro
02-11-2012 18:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.