Outpost 2
» Czas mroku

Czas mroku

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Czas mroku
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 1
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Czas mroku (Darkest Hour)
Reżyseria: Joe Wright
Scenariusz: Anthony McCarten
Muzyka: Dario Marianelli
Zdjęcia: Bruno Delbonnel
Obsada: Gary Oldman, Lily James, Kristin Scott Thomas
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2017
Data premiery: 26 stycznia 2018
Czas projekcji: 2 godz. 5 min.
Dystrybutor: United International Pictures

Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony'ego McCartena i znakomitemu Gary'emu Olmamanowi mamy szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę. Poznajemy go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill. Ma przeciw sobie członków własnej partii oraz króla – Jerzego VI (laureat Emmy Ben Mendelsohn), sceptycznie przyglądającego się poczynaniom Churchilla. Jest 10 maja 1940 roku. Przed Winstonem Churchillem być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy, który ocali brytyjski naród przed koszmarem wojny, czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga?

W podjęciu decyzji wspiera go żona, Clemmie (nominowana do Oscara Kristin Scott Thomas). Zainspirowany postawą Brytyjczyków decyduje postawić na bliskie im ideały – wolności i umiłowania pokoju. Wie, że musi zagrzać społeczeństwo do boju, przygotować mowę, która poruszy naród. Wsparciem jest niestrudzona sekretarka (Lily James). I tak, stoją w obliczu największej próby, Winston Churchill na zawsze zmienia bieg historii.

Za reżyserię odpowiada Joe Wright, twórca Pokuty, Dumy i uprzedzenia oraz Anny Kareniny. Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara Anthony McCarten (Teoria wszystkiego).

Źródło: Opis dystrybutora

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Czas mroku | Darkest Hour | Joe Wright | Anthony McCarten | Dario Marianelli | Bruno Delbonnel | Gary Oldman | Lily James | Kristin Scott Thomas | United International Pictures


Czytaj również

Life
Banał w kosmosie
- recenzja
Ewolucja planety małp
Ewolucja zatoczyła koło
- recenzja
Robocop
Cybernetyczny glina w nowej odsłonie
- recenzja
Gangster [DVD]
Miedziane alkohole, Nick Cave i gangsterska prohibicja
- recenzja
Mroczny Rycerz powstaje
Mroczny Reżyser upada
- recenzja
Księga ocalenia [DVD]
Apokalipsa? Przespałem.
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.