» Wieści » Criminal: Amazon stworzy serial na podstawie komiksów Eda Brubakera

Criminal: Amazon stworzy serial na podstawie komiksów Eda Brubakera

|

Criminal: Amazon stworzy serial na podstawie komiksów Eda Brubakera

Jak wynika z nowych doniesień medialnych, platforma Amazon Prime za parę lat będzie mieć w swej ofercie kolejny po The Boys serial aktorski inspirowany popularnymi komiksami – mamy bowiem otrzymać adaptację Criminal, serii komiksów autorstwa Eda Brubakera, które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa Mucha Comics.

Ed Brubaker napisał już scenariusz do odcinka pilotażowego, a poza tym będzie jednym z showrunnerów tego projektu. Nie będzie to dla niego pierwszy serial, jaki będzie współtworzył, bowiem pracował już wcześniej przy Westworld oraz Falcon i Zimowy żołnierz.

The Criminal to seria historii kryminalnych, których akcja rozgrywa się w różnych przedziałach czasowych, połączonych jednakże siecią wzajemnych powiązań. Oto nota wydawnicza pierwszego tomu, opatrzonego podtytułem Tchórz/Lawless:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Velvet, Incognito i Sleeper.

Tom pierwszy zawiera dwie historie otwierające serię Criminal. Z pozoru opowiedziane niezależnie – Tchórz i Lawless – przeplatają wątki, miejsca i postaci, wciągając czytelnika coraz pewniej i głębiej w zimny, aczkolwiek niezwykle żywy świat przestępców.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tchórz to na pierwszy rzut oka utarta opowieść o napadzie, który przybiera niespodziewany obrót. Jej bohater, Leo, potrafi zaplanować idealny skok, ale nigdy nie podejmuje się niepotrzebnego ryzyka. W życiu bowiem zależy mu tylko na jednym – aby nie trafić dokładnie tam, gdzie jest jego miejsce... do więziennej celi. Nadchodzi jednak dzień, w którym Leo musi złamać swoje zasady i stawić czoła nie tylko zacieśniającemu się wokół niego kręgowi przemocy, ale i konsekwencjom tej decyzji.

Lawless to historia braterskiej miłości. Ale też nienawiści. Po latach spędzonych na wojnie i w więzieniu Tracy Lawless wraca wreszcie w rodzinne strony. Przyświeca mu tylko jeden cel – dojść do prawdy, kto stoi za morderstwem jego brata. Postanawia jednak szukać odpowiedzi jako zupełnie ktoś inny – w końcu nikt już nie pamięta, kim jest Tracy Lawless. Niestety los ma w stosunku do niego inne plany, udowadniając, że czasami nie ma ucieczki przed przeszłością.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w CRIMINAL #1-10.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Criminal | Ed Brubaker | Amazon Prime


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.