» Wieści » Cormoran Strike od czerwca na HBO GO i Cinemax

Cormoran Strike od czerwca na HBO GO i Cinemax

24-05-2018 13:28 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Cormoran Strike od czerwca na HBO GO i Cinemax

Cormoran Strike, serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling napisanych pod pseudonimem Roberta Galbraitha, w przyszłym miesiącu zadebiutuje na ekranach telewizorów. Premiera w HBO GO zaplanowana została na piątek, 1 czerwca, a na antenie Cinemax serial będzie emitowany od 2 czerwca w soboty o godz. 21:00.

Informacja prasowa:

Serial prezentuje historię prywatnego detektywa Cormorana Strike'a (Tom Burke), który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

Cormoran Strike (C.B. Strike) to miniserial składający się z siedmiu godzinnych odcinków, których fabuła bazuje na trzytomowej serii książek J.K. Rowling ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith. Trzy pierwsze odcinki są ekranizacją Wołania kukułki, kolejne dwa to historia z Jedwabnika, w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego pt. Żniwa zła. Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

W rolach głównych w serialu występują Tom Burke (Tylko Bóg wybacza) jako Cormoran Strike i Holliday Grainger (serial Rodzina Borgiów) jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków (Wołanie kukułki) są Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, natomiast kolejnych (opartych kolejno na Jedwabniku oraz Żniwach zła) Tom Edge, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: J.K. Rowling | Cormoran Strike | Wołanie kukułki | Robert Galbraith


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.