» Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Dodał: Łukasz 'Qrchac' Kowalski

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
6.5
5.88
Ocena użytkowników
Średnia z 8 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (Batman v Superman: Dawn of Justice)
Reżyseria: Zack Snyder
Scenariusz: David S. Goyer, Chris Terrio
Muzyka: Hans Zimmer, Junkie XL
Zdjęcia: Larry Fong
Obsada: Henry Cavill, Ben Affleck, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Amy Adams, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Diane Lane
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2016
Data premiery: 19 marca 2016
Czas projekcji: 2 godz. 31 min.
Dystrybutor: Warner Bros. Pictures

Reżyser Zack Snyder (Człowiek ze stali) prezentuje produkcję Batman v Superman: Świt sprawiedliwości ze zdobywcą Oscara Benem Affleckiem (Operacja Argo) w roli Batmana/Bruce’a Wayne’a oraz Henrym Cavillem (Człowiek ze stali, Kryptonim U.N.C.L.E.) jako Supermanen/Clarkiem Kentem. Bohaterowie po raz pierwszy staną twarzą w twarz na dużym ekranie.

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje.  Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

W filmie w reżyserii Zacka Snydera wystąpili także: nominowani do Oscara Amy Adams (American Hustle, Człowiek ze stali) jako Lois Lane, Jesse Eisenberg (The Social Network) w roli Leksa Luthora, Diane Lane (Niewierna, Człowiek ze stali) jako Martha Kent oraz Laurence Fishburne (Tina, Człowiek ze stali) wcielający się w postać Perry’ego White’a, laureaci Oscarów Jeremy Irons (Druga prawda) w roli Alfreda i Holly Hunter (Fortepian) jako senator Finch, jak również Gal Gadot (seria filmów Szybcy i wściekli), która zagrała Wonder Woman/Dianę Prince.

Snyder reżyserował na podstawie scenariusza autorstwa Chrisa Terrio i Davida S. Goyera, w którym wykorzystano postaci z uniwersum DC Comics, w tym Batmana stworzonego przez Boba Kane’a oraz Supermana według pomysłu Jerry’ego Siegela i Joe Shustera.  Za produkcję odpowiadali Charles Roven i Deborah Snyder, a producentami wykonawczymi byli Wesley Coller, Geoff Johns oraz David S. Goyer.

W skład ekipy filmowej Snydera weszli operator Larry Fong (300, Watchmen. Strażnicy) oraz scenograf Patrick Tatopoulos (300: Początek imperium), a z jego zespołu pracującego na planie Człowieka ze stali montażysta David Brenner, projektant kostiumów Michael Wilkinson i specjalista od efektów wizualnych John „DJ” DesJardin.  Muzykę do filmu skomponowali nagrodzony Oscarem Hans Zimmer (Król Lew, Człowiek ze stali) oraz Junkie XL (Mad Max: Na drodze gniewu).

Źródło: Opis dystrybutora

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.