» Batman: Początek

Batman: Początek

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Batman: Początek
8.14
Ocena użytkowników
Średnia z 55 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 8

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Batman Begins
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: David S. Goyer, Christopher Nolan
Muzyka: James Newton Howard
Zdjęcia: Wally Pfister
Obsada: Christian Bale, Ken Watanabe, Michael Caine
Data premiery: 29 lipca 2005

%DANE%

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat?

To pytanie prześladuje Bruce'a Wayne'a jak widmo rodziców zastrzelonych na jego oczach na ulicach miasta Gotham w nocy, która na zawsze zmieniła jego życie.

Dręczony poczuciem winy i gniewem, walcząc z demonami, które podsycają w nim żądzę zemsty oraz potrzebą uszanowania altruistycznego dziedzictwa rodziców, pozbawiony złudzeń dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością i sprawienia, żeby ci, którzy żerują na strachu innych, sami zaczęli się bać.

Przewodnikiem Bruce'a na drodze poznania jak funkcjonuje umysł przestępcy jest tajemniczy Ducard, który ćwiczy go w uzyskaniu fizycznej i umysłowej dyscypliny, które da mu siłę do walki ze złem, które ślubował zniszczyć. Wkrótce zechce zwerbować go w swoje szeregi Liga Cieni, potężna, rebeliancka, grupa śmiałków, którą kieruje enigmatyczny przywódca Ra’s al Ghul.

Po powrocie do Gotham, Bruce zastaje miasto zniszczone szerzącą się przestępczością i korupcją. Wayne Enteprises, niegdyś należący do jego rodziny bastion filantropijnych ideałów w biznesie, teraz jest w rękach dyrektora generalnego Richarda Earle'a, człowieka bardziej zainteresowanego zyskami firmy niż służeniem dla dobra ogółu.

Tymczasem bliska przyjaciółka Bruce'a z dzieciństwa, Rachel Dawes, obecnie Zastępca Prokuratora Okręgowego, nie może uzyskać skazania najbardziej notorycznych przestępców, ponieważ wymiar sprawiedliwości jest tak głęboko skażony przez szumowiny takie jak boss przestępczego światka, Carmine Falcone. A na dodatek wybitny psychiatra z Gotham, dr Jonathan Crane, wspiera linię obrony opartą na rzekomej niepoczytalności zbirów Falconego w zamian za występne przysługi, służące jego własnym niecnym celom.

Z pomocą zaufanego kamerdynera Alfreda, detektywa Jima Gordona - jednego z nielicznych uczciwych funkcjonariuszy w siłach policyjnych Gotham- oraz Luciusa Foxa, sojusznika w dziale Nauk Stosowanych firmy Wayne Enterprises, Bruce Wayne uwalnia swoje budzące grozę alter ego: Batmana, zamaskowanego bojownika, który wykorzystuje siłę, intelekt i wachlarz najnowocześniejszych rodzajów broni do walki ze złowrogimi mocami, które grożą zniszczeniem miasta.
Tagi: Batman Begins | Batman: Początek


Czytaj również

Dracula: Historia nieznana
Nowa historia stara jak świat
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.