» Artur i Minimki

Artur i Minimki

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Artur i Minimki
7.29
Ocena użytkowników
Średnia z 12 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Arthur et les Minimoys
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson
Muzyka: Eric Serra
Zdjęcia: Thierry Arbogast
Data premiery: 5 stycznia 2007

%DANE%
Jak każdy dziesięciolatek, Artur (Freddie Highmore) jest zafascynowany wieczornymi opowieściami Babci (Mia Farrow). Jego sny wypełniają wojownicy afrykańskich plemion i niezwykłe wynalazki opisane w prastarej magicznej księdze należącej do Dziadka, który kilka lat wcześniej zniknął w tajemniczych okolicznościach.

Kiedy chłopiec zaczyna samodzielnie zgłębiać tajniki magicznej księgi, odkrywa, że Dziadek zostawił wskazówki, jak odnaleźć skarb ukryty w ogrodzie. Co więcej, odkrywa podziemny świat malutkich, niewidocznych gołym okiem stworzeń – Minimków.

Artur odważnie postanawia iść w ślady Dziadka i dostać się do świata Minimków, aby na własne oczy zobaczyć i zbadać 7 podziemnych królestw. Jednak, aby to uczynić musi się skurczyć i zostać... Minimkiem!

Mały chłopiec, który wchodzi do świata elfów – to był pierwotny pomysł, na którym zbudowano film. Motyw ten, autorstwa Patrice i Celine Garcia, natychmiast zainspirował Luca Bessona. Przed napisaniem scenariusza, Besson napisał i wydał książkę Artur i Minimki, opartą na oryginalnym pomyśle Celine Garcia i ilustrowaną przez Patrice Garcia. Następnie pojawiły się kolejne części: Artur i Zakazane Miasto, [/t]Zemsta Maltazara[/t] oraz [/t]Artur i wojna Dwóch Światów[/t]. Scenariusz filmu oparto na dwóch pierwszych częściach książki, przetłumaczonej na 24 języki i sprzedanej w samej tylko Francji w nakładzie miliona egzemplarzy.


Oficjalna strona
Zwiastun

Galeria

Artur i Minimki
Artur i Minimki
Artur i Minimki
Artur i Minimki
Zobacz wszystkie »
Tagi: Arthur et les Minimoys | Artur i Minimki | Luc Besson


Czytaj również

Valerian i Miasto Tysiąca Planet
Europa górą!
- recenzja
Lucy
To nie miało tak wyglądać...
- recenzja
Pozdrowienia z Paryża [DVD]
Paris. Je t'aime!
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

nana122
   
Ocena:
0
Fajna bajka, taka dla całej rodziny
03-06-2008 15:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.