» Annabelle

Annabelle

Dodał: Joanna 'Shadov' Walczak

Annabelle
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Annabelle
Reżyseria: John R. Leonetti
Scenariusz: Gary Dauberman
Obsada: Annabelle Wallis, Alfre Woodard, Eric Ladin, Ward Horton, Gabriel Bateman, Brian Howe, Christopher Shaw, Camden Singer
Data premiery: 3 października 2014
Czas projekcji: 98 min.

Choć Annabelle przerażała w Obecności, to tutaj wszystko się dla niej zaczęło. Zdolna do niewyobrażalnego okrucieństwa lalka istnieje naprawdę. Jest zamknięta w okultystycznym muzeum w Connecticut, a dostęp do niej ma jedynie ksiądz, który dwa razy w miesiącu dokonuje obrzędu jej poświęcenia.

Akcja wyprodukowanego przez New Line Cinema thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych Annabelle rozpoczyna się, zanim rozpętało się całe zło.

John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii — piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle.

W role państwa Form wcielili się Annabelle Wallis (X-Men: Pierwsza klasa) oraz Ward Horton (Wilk z Wall Street). Nominowana do Oscara Alfre Woodard (Moje Cross Creek, Zniewolony. 12 Years a Slave) zagrała Evelyn — sąsiadkę, która jest właścicielką księgarni i dysponuje wiedzą okultystyczną. Obsadę uzupełnili: Kerry O'Malley (serial TV Zabójczy instynkt) oraz Brian Howe (Devil's Knot) jako sąsiedzi Sharon i Pete Higginsowie oraz Tony Amendola (serial TV Dawno, dawno temu) w roli ojca Pereza i Eric Ladin (serial TV Zakazane imperium), który wcielił się w postać detektywa Clarkina.

Nad filmem ponownie współpracowali twórcy cieszącego się ogromną popularnością thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych Obecność z 2013 roku. James Wan, reżyser tego światowego hitu, wyprodukował Annabelle wraz z Peterem Safranem. John R. Leonetti, który odpowiadał za zdjęcia do thrillera Obecność, tym razem zajął się reżyserią.

Scenariusz do filmu napisał Gary Dauberman, a Richard Brener, Walter Hamada, Dave Neustadter i Hans Ritter zostali producentami wykonawczymi. Do ekipy filmowej Leonettiego dołączyli również: operator James Kniest, scenograf Bob Ziembicki, montażysta Tom Elkins oraz projektantka kostiumów Janet Ingram. Muzykę skomponował Joseph Bishara.

Źródło: Opis dystrybutora

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Annabelle | Annabelle Wallis | Gary Dauberman Alfre | Woodard | Eric Ladin | Ward Horton | Gabriel Bateman | Brian Howe | Christopher Shaw | Camden Singer | John R. Leonetti | Obecność | Obecność 2


Czytaj również

Annabelle wraca do domu
Noc w nawiedzonym domu
- recenzja
Zakonnica
Za dużo horroru w horrorze?
- recenzja
Obecność
Asymilujmy się!
- recenzja
2013: Top 5 filmów
Podsumowanie najlepszych filmów minionego roku

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.