Pamięć zwana imperium
» Aleksander

Aleksander

Dodał: Scelton

Aleksander
6.56
Ocena użytkowników
Średnia z 25 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Tytuł: Alexander
Reżyseria: Oliver Stone
Scenariusz: Oliver Stone
Muzyka: Vangelis
Zdjęcia: Rodrigo Prieto
Obsada: Colin Farrell, Jared Leto, Val Kilmer, Angelina Jolie, Anthony Hopkins
Data premiery: 1 stycznia 2005

%DANE%
Film Oliviera Stone’a Aleksander jest prawdziwą historią jednego z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przywódców – Aleksandra Wielkiego (Colin Farrell) – człowieka, który podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata.

Film pokazuje relacje Aleksandra z matką, Olimpias (Angelina Jolie), ojcem - królem Filipem II (Val Kilmer), przyjacielem, kochankiem i dowódcą jego wojsk Hefajstionem (Jared Leto), żoną Roksaną (Rosario Dawson) oraz z zaufanym generałem i powiernikiem, Ptolemeuszem (Anthony Hopkins).

Akcja filmu rozgrywa się w pogańskim świecie, którego obyczaje i moralność mocno różniły się od tych, którym hołdujemy dzisiaj. Odkrywa przed nami czasy niezrównanego piękna i niewiarygodnego okrucieństwa, wzniosłych ideałów i mrożących krew w żyłach zdrad. Pokazuje losy Aleksandra począwszy od inwazji w Azji zachodniej, którą postanowił wydrzeć spod perskiej kontroli, poprzez kampanię w Persji, w której odniósł nieprawdopodobne zwycięstwo nad wielokrotnie silniejszą armią króla Dariusza.
Tagi: Oliver Stone | Aleksander | Alexander


Czytaj również

Super Kogut
Najszybszy kogut w mieście
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.