» Wieści » 3. sezon Wiedźmina zapowiedziany

3. sezon Wiedźmina zapowiedziany

27-09-2021 17:33 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

3. sezon Wiedźmina zapowiedziany

Netflix oficjalnie ogłosił, że powstanie 3. sezon serialu opartego na powieściach Andrzeja Sapkowskiego z Sagi o Wiedźminie – jednocześnie wypuszczono też nowe materiały video promujące nadchodzący drugi sezon, którego premiera została zaplanowana na 17 grudnia bieżącego roku.

 

Tagi: Wiedźmin | Netflix | The Witcher


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Drugiej części tego gniota nie puścili, a już kolejną reklamują.

28-09-2021 18:56
gower
   
Ocena:
0

Nie "reklamują", tylko ogłosili podpisanie umowy. Takie informacje niemal zawsze są podawane z wyprzedzeniem. A że według Rotten Tomatoes serial ma 91% pozytywnych ocen wśród widzów, to jesteś bardzo odosobniony w swojej ocenie :D

28-09-2021 19:26
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

I co w tym śmiesznego? Nie każdy musi podążać jak baran na "hypie" za czymś co ma być fajne, ale w sumie to takie nie jest.

28-09-2021 19:36
Tiszka
   
Ocena:
+1

Aest, wybacz, ale w tym momencie się zagalopowałeś. Np. ja jest całkiem pozytywnie nastawiona do tego serialu, naprawdę miło mi się oglądało i fangirluję kreację Jaskra mocno. Naprawdę czekam całkiem niecierpliwie na kolejny sezon, cieszy mnie zapowiedź trzeciego. Uważam, że jako serial fantasy Wiedźmin sprawdza się naprawdę przyjemnie i zdecydowanie wypada lepiej niż chociażby Kroniki Shannary.

Powtórz mi tu, w odpowiedzi do mojego komentarza, proszę, że jestem baranem. 

28-09-2021 19:44
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@Tiszka

Wiele osób z automatu oceniało pozytywnie tę produkcję, bo "Wiedzmiń", bo różnorodność entniczna w obsadzie, bo polskie, bo podobało się innym, bo się nakręcili marketingiem. Wiele osób nie miała porównania do pierwowzoru literackiego. To są barany.

Znajomy tuż po premierze był zachwycony serialem, a po pół roku jego entuzjazm dość mocno ostygł (podobnie miał w GoT, czy nową trylogią SW). Wiele osób ocenia filmy/seriale na podstawie impulsu pierwszego wrażenia i nawet jeśli później zmienią zdanie to póżniej rzadko korygują swoje oceny.

Jaskier i jego piosenka były jednymi z nielicznych pozytywów. Serialowy Wiedźmin jako całość chaotyczny, z fabułą nie trzymającą się kupy i przede wszystkim mało było Wiedźmina w Wiedźminie.

PS: Co znaczy "fangirlować"?

28-09-2021 20:03
gower
   
Ocena:
0

@Aesthevizzt
Opowiadasz bzdury i obrażasz przy tym ludzi, przestań. Masz prawo lubić albo nie lubić, na co tylko masz ochotę. Ale wyciąganie z kapelusza (żeby nie powiedzieć dosadniej) stwierdzeń o tym jak to "wiele osób" się myli i nie umie właściwie ocenić jakości serialu, i tylko Ty widzisz prawdę, jest po prostu kuriozalne.

Ja znam opowiadania i Sagę niemal na pamięć. I serial uważam za bardzo udaną ekranizację. Czytam i oglądam również mnóstwo anglojęzycznych recenzji i zdecydowanie przeważają pozytywne oceny: zarówno wśród ludzi, którzy nigdy wcześniej świata wiedźmińskiego nie widzieli, którzy znają go tylko z gier, jak i tych, którzy czytali książki.

Więc masz cały świat baranów i jednego sprawiedliwego, który wie, że tak naprawdę to jest gniot i nie powinien się podobać, gratulacje!

28-09-2021 20:15
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Jesteś pierwszą osobą znaną mi, która zna Sagę i serial Netfliksa i ocenia go pozytywnie.

Za barany mam osoby, o które wskazałem w poprzednim poście. Nie dopowiadaj sobie, nie dorabiaj ideologii i przede wszystkim nie obrażaj mnie, bo nie podzielam twojej opinii. W przeciwieństwie do ciebie nie mam monopolu na rację ;)

28-09-2021 20:24
gower
   
Ocena:
0

"Jesteś pierwszą osobą"
Nie, w żadnym wypadku nie jestem :D

EDIT: O, widzę, że dopisałeś "znaną mi". No więc informuję, że żyjesz sobie w banieczce. Proszę bardzo: 128 użytkowników polskiego portalu mediakrytyk. 89% recenzji pozytywnych, praktycznie każda odwołuje się do książek.

28-09-2021 20:26
Tiszka
   
Ocena:
+1

@Aest - fangirlować: podchodzić do swojego obiektu "fanienia" hiperentuzjastycznie (patrz przykład skrajny: fanki mdlejące i piszczące na widok BTS) ;) 

I też znam sagę Sapkowskiego. Czytałam wielokrotnie, pierwszy raz ze 20 lat temu. Nadal nie powstrzymuje mnie to przed lubieniem serialu z głębi serduszka (mimo węgorzy xD), więc no. 

29-09-2021 10:13
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

* nie pije do tego, że ludziom, którzy obejrzeli serial i znają jako tako twórczość Sapka podobał się serial, tylko tego o czym niedawno wspominał Enc, nierzetelnych/fejkowych recenzji (opinii), tudzież osób ktore widzą słabe strony materiału, a mimo to oceniają wysoko (barany).

* serio masz problem z tym, że komuś nie podoba się serial, który tobie przypadł bardzo do gustu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* ukrywasz mi notkę po 2 tyg., bo rzekomo nie miałeś czasu jej zauważyć, a teraz odpowiadasz 2 min. od napisania komentarza. Cieszy mnie, że pracujesz nad responsywnością, ale nie popadaj w skrajności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* Edytowałem komentarz żeby uniknąć niedomówień. Natomiast twój to czysta złośliwość.

@Tiszka

* Dzięki za info :) Chyba się starzeję, bo zaczynam gubić się w młodzieżowym slangu.

* Wybacz, jeśli poczułaś się urażona. Nie było to moją intencją. Z dyskusji internetowych zapamietałem, że osoby, które czytały Sagę wytykały netfliksowe modyfikacje pierwowzoru czy inne dziwactwa typu węgorze xD

29-09-2021 17:42
Tiszka
   
Ocena:
+1

Imo to kwestia podejścia. Jeśli ktoś oczekiwał 1:1 adaptacji powieści/opowiadań, to jasne, że się rozczarował. Jeśli ktoś chciał przyjemnego serialu fantasy nie będącego kopią Harry'ego Pottera/Gry o Tron, to raczej był zadowolony :) 

29-09-2021 20:26
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Problemem nie jest brak dokładnego odwzorowania (1:1), tylko jakości pomysłów Netfliksa, które w moim odczuciu wypadły w większości słabo/żenująco w porównaniu z pierwowzorem. Z drugiej strony np. serialowy  Hannibal, który jest remiksem książek/filmów wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Jeśli chodzi o nastawienie to czasem jest tak, że jeśli nakręcisz się, masz ogromne oczekiwania to potem nawet jeśli film/serial/gra okaże się przyzwoity to i tak zostaje niedosyt, a czasem jeśli oglądasz coś na chybił trafił nie mając żadnych oczekiwań to możesz się miło zdziwić ;)

29-09-2021 21:37
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... może obejrzę pierwszy sezon...? :3

01-10-2021 14:05
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Lepiej obejrzeć samemu i wyrobić sobie zdanie niż ślepo wierzyć w "pozytywne recenzje" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

01-10-2021 19:27
Tiszka
   
Ocena:
0

...albo w negatywne :P 

01-10-2021 21:48
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Z marketingowego punktu widzenia te pozytywne sprzedają się lepiej ;)

01-10-2021 22:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.