Aktualności

Zmiany w konkursie ED

07-09-2004 13:45 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 6

Jako, że na konkurs przyszły zaledwie dwie prace (nie wiemy czyja to wina, nie chcemy wnikać), przedłużamy termin przysyłania tekstów do 24 września 2004 r. (piątek). Jednocześnie pragniemy zawiadomić, że poszerzyła się komisja oceniająca - dołączył do niej Radek 'Wendigo' Scheller, znany z naszych łamów. Na jego adres redakcyjny również prosimy przesyłać teksty. Jeśli ktoś ma uwagi co do tematów pracy, terminu, lub ma do czegokolwiek wątpliwości, niech nie krępuje się zwrócić nam na to uwagę. Nagrody czekają!

Konkurs 'Stwórz swojego Earthdawna'

07-08-2004 18:20 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

"Redakcja Kaeru ED i Oficjalnej strony dyskusyjnej [earthdawn-pl] mają przyjemność ogłosić konkurs na najlepszy materiał źródłowy do systemu Earthdawn - Przebudzenie Ziemi pod tytułem 'Stwórz swojego Earthdawna'. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają chęć rozwijać ten system i którzy mają ciekawe pomysły na zrobienie tego. Jedynym kryterium jakie kwalifikuje Was do wzięcia udziału w konkursie jest Wasza wyobraźnia i nic poza tym. Zadaniem konkursu jest wyłonienie najbardziej utalentowanych autorów, którzy do tej pory nie zaistnieli w światku ED i RPG, a także tych, którzy od jakiegoś czasu w nim pozostają, ale mają ochotę zrobić coś więcej dla sprawy rozwijania systemu jakim jest Earthdawn". Więcej szczegółów na tej stronie.

Aktualizacja

07-08-2004 18:18 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Następny tekst zagościł na Kaerze Earthdawn. Tym razem jest to opis sposobu działania łowców niewolników i zrzeszających ich organizacji napisany ręką Jakuba 'Erpegisa' Osiejewskiego. Znajduje się w Bibliotece. Zapraszamy do czytania!

Czy będą Kroniki?

27-07-2004 17:18 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Jak Maciej Szaleniec poinformował na liście dyskusyjnej, polski podręcznik dodatkowy do ED Kroniki Skradzionych Legend trafiły właśnie do składu. Pieczę nad tym sprawuje Tomek Laisar Fruń. Książka będzie prawdopodobnie dostępna w przedsprzedaży. Choć nie ustalono daty wydania dodatku, to jednak jego premiera najprawdopodobniej zbliża się.

Ponowne otwarcie Kaeru ED

23-07-2004 12:49 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 1

Po długiej przerwie w końcu udało się przeprowadzić aktualizację. Wprawdzie skromna, gdyż umieszczamy tylko dwa nowe teksty, ale myślę, że ich lektura będzie satysfakcjonująca.
Nie pozostaje nam teraz nic innego jak pokajać się w prochu i przeprosić za niekompetencję. Nie tłumaczy nas nawet to, że dopadła nas gorączka egzaminów na studia, poprawiania ocen na koniec roku, a starszą redakcję lenistwo z powodu końca roku akademickiego. Czujemy się winni i składamy na Wasze ręce nasze przeprosiny. Jednocześnie zapowiadamy, że szykujemy parę niespodzianek, które powinny zadowolić każdego malkontenta.
Tymczasem zapraszamy do lektury!

Kolejna aktualizacja!

26-05-2004 11:08 | R 'Wendigo' S | Komentarze: 6

Nasze zbiory powiększyły się o kolejne dzieła zacnych skrybów. Manuskryptów jest tym razem cztery i każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju.

Przede wszystkim warto nadmienić, iż z okazji zbliżającego się barsawiańskiego swięta zwanego 'Dniem Dziecka' na naszych łamach pojawiły się dwa teksty traktujące w ten czy inny sposób o dzieciach...
Pierwszy z nich (znajdujący się w Bibliotece) - opowiadanie "Dzieci Jaspree", spisane ręką debiutujacego w Kaerze Łukasza Mazurkiewicza, przeniesie nas w dzikie ostępy Puszczy Serwos, na spotkanie z pewnym niezwykłym szczepem elfów.
Drugi (będący w Katakumbach) to popełniony przez niżej podpisanego traktat "Dzieci Nienawiści", będący połączeniem relacji z wywiadu, bestiariusza i spisu pomysłów na przygody. Co z tego wyszło ocencie sami – dodam tylko, że przedstawiane w obu tekstach dzieci nie są, delikatnie rzecz ujmując, słodkimi gaworzącymi berbeciami...
Gorąco polecamy także dzieło Michała 'Sasoriego' Szymczaka – zwycięzcy konkursu na artykuł źródłowy do Kronik Skradzionych Legend. Jego znajdujące się w Bibliotece opowiadanie "Po wsze czasy" z pewnością przypadnie Wam do gustu.
Na koniec zachęcam do przeczytania mego goszczącego w Katakumbach eseju "Koniec z grzecznym Earthdawnem" i do dyskusji na jego temat, ponieważ zważywszy na niekonwencjonalność artykułu, takowa na pewno będzie miała miejsce. Wszakże gra czarnym charakterem w ED to raczej kontrowersyjna sprawa.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Pierwsza aktualizacja!

25-04-2004 20:35 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Kaer ED zaszczyciły nowe prace, część z nich pochodzi od redakcji, część od współpracowników. Jest ich pięć. Każdy jest wart polecenia.

W dziale Biblioteka znaleźć można opowiadanie Erpegisa, kolejny tekst tegoż autora znajduje się w Holu Adeptów. Jest to pomysł na przygodę i wizja Fechmistrza okraszona opowiadaniem.
W Katakumbach znajdują się teksty dla MG. Jeden to przygoda w konwencji dark fantasy, drugi to opowiadanie i pomysł na przygodę debiutanta - Wojtka "Josa" Domagały.
Również Pracownia Mechaników chowa w sobie kolejne znalezisko. Jest to pewien nietypowy miecz, w którym ukryto coś, lub kogoś.

Serdecznia zapraszamy do komentowania tekstów i życzymy miłej lektury

Czynne Rozstaje

10-04-2004 21:12 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 3

Na stronie nastąpiło dodanie upragnionych przez niektórych Rozstai. W dziale tym możecie trafić do zaprzyjaźnionych miejsc w sieci. Znajdziecie tam szereg interesujących materiałów do ED.

Aktualizacja [Earthdawn-pl]

10-04-2004 21:09 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Oficjalna strona listy dyskusyjnej [earthdawn-pl] została zaktualizowana. Możecie tam przeczytać dwie nowe recenzje, jak również zobaczyć link do nas w Rozstajach.

Earthdawn Corner #25

08-04-2004 13:57 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 1

Na stronie Earthdawn Cornera dostępny jest kolejny, tym razem 25-ty numer zina poświęconego ED. Numer oferuje kilka tekstów, z których każdego może coś zainteresować. Zapraszamy do odwiedzin.

Prequel aktualizacji

04-04-2004 19:29 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Aby skrócić wszyskim czas oczekiwania na pierwszą aktualizację prezentujemy recenzję dodatku Horrory napisaną przez Wendigo. Życzymy miłej lektury!
Trwają także prace nad uruchomieniem Rozstai, czyli strony z odnośnikami do zaprzyjaźnionych stron w sieci. Wszystkich przepraszamy za opóźnienia i prosimy o chwilę cierpliwości. W najbliższym czasie podstrona zostanie wprowadzona na serwer.

Uruchomienie Kaeru Earthdawn

31-03-2004 19:02 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 6

Witam wszystkich na premierze nowej strony Kaer Świt Ziemi. Jest to serwis mający na celu rozpropagowanie gry fabularnej Earthdawn – Przebudzenie Ziemi i uzupełnienie jej o szereg materiałów źródłowych. Na starcie oferujemy czytelnikom masę tekstów, wśród których, mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do czytania oraz komentowania. Wszystkie działy oferują teksty, które mogą zaciekawić. Liczymy też na współpracę z Waszej, czytelnicy, strony. Zapraszamy do pisania artykułów i wysyłania ich do nas. Wszelkie warunki współpracy z Kaerem ED opisane są w dziale Pałac Skrybów. Tam także lista osób, które przyczyniły się do powstania tego serwisu. Zapraszamy!

Wyświetlono rezultaty 161-172 z 172.