Aktualności

Quentin 2007 - czas minął

Quentin 2007 - czas minął

19-03-2007 06:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
W nocy z 18 na 19 marca upłynął termin nadsyłania prac konkursowych na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Kapituła Quentina zajmie się teraz lekturą prac, a finałową piątkę poznamy 18 kwietnia. Zwycięzca ogłoszony zostanie na oficjalnym wręczeniu nagród na konwencie ConStar 29 kwietnia.

Tymczasem dla wszystkich - uczestników i czytelników - organizatorzy konkursu zamieścili zwycięski tekst z poprzedniej edycji. Zainteresowani lekturą scenariusza Wojtka Doraczyńskiego Terminator - decydujące starcie znajdą go pod tym linkiem (format PDF).
Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

28-02-2007 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od upłynięcia ostatecznego terminu nadsyłania tekstów na Quentina - konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Organizatorzy dziękują tym, którzy już przesłali swoje prace i zachęcają pozostałych do spróbowania swoich sił. Nieprzekraczalny termin przyjmowania scenariuszy mija 18. marca.

Więcej o konkursie na oficjalnej stronie nagrody, po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Kronika Skradzionych Legend - recenzja

Kronika Skradzionych Legend - recenzja

18-02-2007 22:13 | Sławomir 'Zuhar' Wrzesień
"Na początku była euforia, kiedy Mag zapowiedział wydanie Kroniki [...] Potem przyszło otrzeźwienie - premiera KSL była odsuwana bez ustanku. Na koniec - katastrofa - Mag wycofuje się z wydawania Earthdawna; [...] I oto w grudniu stał się cud - Galicyjska Gildia Fanów Fantastyki zdecydowała się wydać Kronikę Skradzionych Legend! Dziś, trzymając ów cud w ręku, dzielę się z wami moimi odczuciami."

Dział RPG zaprasza do przeczytania recenzji Kroniki Skradzionych Legend, polskiego dodatku do Earthdawna. Autorem artykułu jest Marek 'Nixos' Widz. » więcej
Quentin 2007: Jeszcze 44 dni

Quentin 2007: Jeszcze 44 dni

03-02-2007 18:41 | Michał 'Furiath' Markowski
Jeszcze przez 44 dni można nadsyłać scenariusze na dziewiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Wszystkich, którzy wciąż zastanawiają się nad startem, zapraszamy na oficjalną stronę konkursu, gdzie pojawiły się dobre wiadomości dla osób piszących do systemów autorskich.

Nagroda, której patronem jest pismo Gwiezdny Pirat, zostanie wręczona na konwencie ConStar 29 kwietnia 2007 roku. Zapraszamy do pisania! » więcej
KSL - wysyłka po weekendzie

KSL - wysyłka po weekendzie

20-01-2007 20:11 | Marcin 'Seji' Segit
Kronika Skradzionych Legend, pierwszy polski nieoficjalny dodatek do systemu Earthdawn: Przebudzenie Ziemi, opuścił drukarnię i po weekendzie będzie rozsyłany do osób, które dokonały przedpłat. Oficjalna premiera dodatku będzie mieć miejsce na konwencie Krakon 2007. Chętni do zakupu KSL niezbędne informacje znajdą po kliknięciu w nagłówek wieści. Cena dodatku: 39 zł. » więcej
Kronika Skradzonych Legend drukiem

Kronika Skradzonych Legend drukiem

26-12-2006 19:11 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 16
Na stronie Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki pojawiły się nowe informacje związane z dodatkiem Kronika Skradzionych Legend do gry Earthdawn: Przebudzenie Ziemi. Dostępna jest tam m.in. próbka materiałów zawartych w książce.
Quentin 2007 wystartował

Quentin 2007 wystartował

06-12-2006 11:10 | Marcin 'Seji' Segit | Komentarze: 8
Oto Twoja szansa, by zaprezentować swoje umiejętności i zostać Quentinem Tarantino gier fabularnych. Nagroda za najlepszy scenariusz zostanie przyznana już po raz dziewiąty i jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem tego typu w Polsce. » więcej

Pożegnań czas

02-09-2006 12:28 | Łukasz 'Chavez' Maludy
Ponad pół roku temu podjąłem się reaktywacji martwego Kaeru Earthdawn. Wystartowaliśmy po krótkich przygotowaniach 22 grudnia. Przez te 6 miesięcy staraliśmy się dostarczać Wam ciekawych informacji o systemie. Mam nadzieję, że przynajmniej częściowo się z tego wywiązaliśmy.

Niestety, z różnych powodów byłem zmuszony zakończyć swoją działalność w prowadzeniu działu. Zamykam Kaer, który będzie czekał na nowych mieszkańców. Dziękuję wszystkim za współpracę, dziękuję Czytelnikom za wsparcie i za wybaczanie potknięć, których nie uniknęliśmy. Do przeczytania.
» więcej

Przyznawanie punktów - aktualizacja

01-07-2006 09:59 | Marcin 'Seji' Segit
Informujemy, że zaktualizowana została rozpiska przydziału punktów w Serwisie Poltergeist. Kategorie punktowe zostały zweryfikowane, uzupełnione i rozszerzone. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Z dniem 01.07.2006 ranking miesięczny za czerwiec został wyzerowany. Punkty zdobyte w lipcu będą premiowane [url=,ranking.html]nagrodami rzeczowymi[/url] dla najaktywniejszych użytkowników. Zachęcamy więc do współtworzenia Poltergeista. » więcej

Brak aktualizacji

20-06-2006 22:25 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Niestety, w związku z wdrażaniem nowego Poltergeista oraz moimi problemami sprzętowymi aktualizacji w czerwcu nie będzie. Nie będzie jej także w miesiącu lipcu i sierpniu, ponieważ redakcja robi sobie wakacje.

Wszystkich zainteresowanych przepraszam i zapraszamy we wrześniu.

Aktualizacja

30-05-2006 15:18 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 2
Minął miesiąc, czas na nowy materiał. Tym razem debiut na łamach. Michał ‘Sasori’ Szymczak w swoim tekście Nieświadomy Gladiator, przedstawia bardzo ciekawą rozrywkę pewnej grupy ludzi w Barsawii.

Udanej lektury i do przeczytania za miesiąc.

Aktualizacja

30-04-2006 11:05 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Dzisiaj nadrabiamy zaległości w dziale Recenzje. Pojawił się w nim tekst opisujący dodatek Ścieżki adeptów. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania sie z tekstem i życzę miłej lektury.

Do przeczytania za miesiąc.

Aktualizacja Akademii Wiedzy

09-04-2006 22:56 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Akademia Wiedzy, po długim okresie milczenia wreszcie uraczyła Nas nowymi materiałami. Są to Brosza Determinacji, Karharoth, Tarendal oraz Zaramee.

Pierwszy z nich to opis przedmiotu z Vianaye. Drugi natomiast opowiada o nowym Horrorze. W trzecim zaś zapoznać się możemy z opisem życia t'skrandzkiego zbrojmistrza z domu K'tenshin. Ostatnim wreszcie materiałem jest opowiadanie, spisane na podstawie dziennika drużyny.

Aktualizacja.

25-03-2006 11:55 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 2
Dziś już 25 marzec, czas więc na aktualizację działu.

Tym razem prezentujemy Wam tekst twórcy Kaeru Earthdawn, Emila ‘Rhegeda’ Strzeszewskiego, pod tytułem "Jam jest Kaer".

Życzymy miłej lektury i zapraszamy za miesiąc.

Aktualizacja

04-03-2006 17:35 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Tak, wiem. Miała być wczoraj. Niestety, z kilku powodów jest dopiero dzisiaj.

Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem Konrada 'Kalosza' Kaliszki, kontynuującym opis rozszerzeń dyscypliny. Tym razem prezentuje On nam Dziecko Lodu.

Z rzeczy mniej przyjemnych, postanowiłem wydłużyć okres między kolejnymi aktualizacjami. Niestety, są różne tego przyczyny. Ogłaszam węc, że od tej pory aktualizacje będą miały miejsce co około trzy tygodnie. Dzięki temu bedziemy mogli dłużej zapewniać Wam nowe materiały.

Zapraszam do czytania i życzę miłej lektury.

Pożegnajmy Dawida Melaniuka

25-02-2006 13:01 | | Komentarze: 2
W środę 22 lutego świat fantastyki zubożał. Swoje życie zakończył Dawid "Melon" Melaniuk - członek redakcji Wrót Wyobraźni.
Wiele osób poznało go jako współorganizatora Międzyrzeckiego konwentu - Wizkon. Pamiętamy go jako pierwszego i najwspanialszego mistrza Bezwiednego Wpatrywania Się w Przestrzeń. Był miłośnikiem Tolkiena. W fandomie dodatkowo znany jako miłośnik Earthdawna. 13 lipca skończyłby 19 lat, lecz tragiczny wypadek odebrał mu wszelkie możliwości.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Międzyrzecu Podlaskim. O 15.00 nastąpi wyprowadzenie z kaplicy przy kościele św. Józefa i zaraz po przejściu msza w kościele św. Mikołaja. Jeśli ktoś chce przyjechać z daleka, to rodzina Dawida oferuje u siebie nocleg. Przyjedźmy razem, pożegnać go ten ostatni raz.

Aktualizacja

17-02-2006 00:13 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Dwa tygodnie minęły szybciej niż byśmy tego chcieli. Tym razem proponujemy Wam zapoznanie się z tekstem pod tytułem "Czarna Ziemia". Opisuje on losy pewnego wędrowca, który spotkał na swojej drodze płaczącego trolla.

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy za dwa tygodnie.

Earthdawn na Krakonie

15-02-2006 22:58 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Na konwencie Krakon odbędzie się prelekcja dotycząca systemu Przebudzenie Ziemi. Oto co na jej temat mówi sam autor, Puenta:
"Prelekcja odbedzie się o 13.00 w niedzielę. Skierowana będzie głownie do osób, które wcześniej nie zetknęły się z systemem lub niewiele w niego grały. Mam nazmiar przedstawić świat i jego szerokie możliwości. O sytuacji w związku z wycofaniem się MAGa i plusach jak i minusach tego faktu. Poza tym chcę powiedzieć o drugiej edycji, która jest dostępna, a także o jej konkurencji w postaci Classica. Potem przedstawię działaność graczy pozostawionych na własną rękę w naszym pięknym kraju. Czyli o niewydanej wciąż "Kronice", przetłumaczonym systemie czasu wolnego, Codex Arcanus czy ostaniej EDkopedii (i jej źródeł powstania). No i o wkładzie kilku najaktywniejszych portali."

O samej prelekcji można także podyskutować na naszym forum. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Aktualizacja.

03-02-2006 12:09 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Dni lecą, studenci mają sesję, przyszedł więc czas na kolejną aktualizację. Tym razem debiut na łamach Kaeru. Tekst Andrzeja 'Ulivera' Chęsiaka, pod tytułem "Earthdawn - Narodziny Legendy". Opowiada o odgrywaniu postaci heroicznych. Mamy nadzjeję, że nie jest to Twój ostatni tekst, jaki zostanie opublikowany u nas.

Zapraszamy do lektury i do zobaczenia za dwa tygodnie.

Edkopedia

23-01-2006 10:05 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Na Naszym forum powstał projekt stworzenia spisu haseł z gry Earthdawn. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i dodawania własnych propozycji i opisów.

Kaer Earthdawn objął zaś patronatem projekt powstania listy Bohaterów Niezależnych, oczywiście w ramach EDkopedii.
Wyświetlono rezultaty 161-180 z 206.