Aktualności

Aktualizacja

04-03-2006 17:35 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Tak, wiem. Miała być wczoraj. Niestety, z kilku powodów jest dopiero dzisiaj.

Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem Konrada 'Kalosza' Kaliszki, kontynuującym opis rozszerzeń dyscypliny. Tym razem prezentuje On nam Dziecko Lodu.

Z rzeczy mniej przyjemnych, postanowiłem wydłużyć okres między kolejnymi aktualizacjami. Niestety, są różne tego przyczyny. Ogłaszam węc, że od tej pory aktualizacje będą miały miejsce co około trzy tygodnie. Dzięki temu bedziemy mogli dłużej zapewniać Wam nowe materiały.

Zapraszam do czytania i życzę miłej lektury.

Pożegnajmy Dawida Melaniuka

25-02-2006 13:01 | | Komentarze: 2
W środę 22 lutego świat fantastyki zubożał. Swoje życie zakończył Dawid "Melon" Melaniuk - członek redakcji Wrót Wyobraźni.
Wiele osób poznało go jako współorganizatora Międzyrzeckiego konwentu - Wizkon. Pamiętamy go jako pierwszego i najwspanialszego mistrza Bezwiednego Wpatrywania Się w Przestrzeń. Był miłośnikiem Tolkiena. W fandomie dodatkowo znany jako miłośnik Earthdawna. 13 lipca skończyłby 19 lat, lecz tragiczny wypadek odebrał mu wszelkie możliwości.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Międzyrzecu Podlaskim. O 15.00 nastąpi wyprowadzenie z kaplicy przy kościele św. Józefa i zaraz po przejściu msza w kościele św. Mikołaja. Jeśli ktoś chce przyjechać z daleka, to rodzina Dawida oferuje u siebie nocleg. Przyjedźmy razem, pożegnać go ten ostatni raz.

Aktualizacja

17-02-2006 00:13 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Dwa tygodnie minęły szybciej niż byśmy tego chcieli. Tym razem proponujemy Wam zapoznanie się z tekstem pod tytułem "Czarna Ziemia". Opisuje on losy pewnego wędrowca, który spotkał na swojej drodze płaczącego trolla.

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy za dwa tygodnie.

Earthdawn na Krakonie

15-02-2006 22:58 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Na konwencie Krakon odbędzie się prelekcja dotycząca systemu Przebudzenie Ziemi. Oto co na jej temat mówi sam autor, Puenta:
"Prelekcja odbedzie się o 13.00 w niedzielę. Skierowana będzie głownie do osób, które wcześniej nie zetknęły się z systemem lub niewiele w niego grały. Mam nazmiar przedstawić świat i jego szerokie możliwości. O sytuacji w związku z wycofaniem się MAGa i plusach jak i minusach tego faktu. Poza tym chcę powiedzieć o drugiej edycji, która jest dostępna, a także o jej konkurencji w postaci Classica. Potem przedstawię działaność graczy pozostawionych na własną rękę w naszym pięknym kraju. Czyli o niewydanej wciąż "Kronice", przetłumaczonym systemie czasu wolnego, Codex Arcanus czy ostaniej EDkopedii (i jej źródeł powstania). No i o wkładzie kilku najaktywniejszych portali."

O samej prelekcji można także podyskutować na naszym forum. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Aktualizacja.

03-02-2006 12:09 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Dni lecą, studenci mają sesję, przyszedł więc czas na kolejną aktualizację. Tym razem debiut na łamach Kaeru. Tekst Andrzeja 'Ulivera' Chęsiaka, pod tytułem "Earthdawn - Narodziny Legendy". Opowiada o odgrywaniu postaci heroicznych. Mamy nadzjeję, że nie jest to Twój ostatni tekst, jaki zostanie opublikowany u nas.

Zapraszamy do lektury i do zobaczenia za dwa tygodnie.

Edkopedia

23-01-2006 10:05 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Na Naszym forum powstał projekt stworzenia spisu haseł z gry Earthdawn. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i dodawania własnych propozycji i opisów.

Kaer Earthdawn objął zaś patronatem projekt powstania listy Bohaterów Niezależnych, oczywiście w ramach EDkopedii.

Aktualizacja

19-01-2006 18:40 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 3
W tym tygodniu druga część artykułu wprowadzającego do świata gry. Tym razem jego tytuł brzmi: "Kości zostały rzucone" i przybliża mechanikę zastosowaną w systemie.

Dodatkowo, dzieki uprzejmości Geriona, w Skarbcu znalazły się linki do PDFa "Codex Arcanus".

Zapraszamy na kolejną aktualizację, tym razem za dwa tygodnie i jeden dzień.

Aktualizacja

05-01-2006 00:02 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Zgodnie z obietnicą, dzisiaj kolejna aktualizacja.

Można w niej znaleźć tekst traktujący o rozszerzaniu dyscyplin oraz opis nowej organizacji, Zakonu Pięciu Żywiołów. Wraz z nim prezentujemy pierwsze rozszerzenie dyscypliny, Dziecko Ziemi.

Życzymy przyjemnej lektury.

Akademia Wiedzy - aktualizacja

02-01-2006 19:42 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Akademia Wiedzy, dział Earthdawna, z którym współpracujemy, doczekał się noworocznej aktualizacji.
LINK

No to lecimy...

22-12-2005 00:13 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 9
I tak oto Kaer Earthdawn został oficjalne otwarty na nowo. Może nie będzie to otwarcie z ogromną ilością tekstów, ale lepsze chyba takie niż żadne.

Ruszamy powoli, acz systematycznie. Postaramy się co dwa tygodnie aktualizować dział o jakiś nowy tekst. Oczywiście jeśli pojawią się jakieś newsy ze świata Earthdawna, to także będą one zamieszczone.

Co więc tym razem? Przede wszystkim reozrganizacja działów i dodanie paru rzeczy. Doszedł dział O nas, w którym mozna znaleźć skład redakcji oraz zasady współpracy. Dodano także link do artykułu wprowadzającego w tematykę gier RPG.

Z nowych artykułów można przeczytać tekst opisujący czym jest Earthdawn.

Zapraszam wszystkich do lektury.

Porządki przed otwarciem.

07-12-2005 20:14 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 2
Przez prawie rok bramy Kaeru pozostawały zamknięte dla Adeptów i Dawców Imion. Nastał jednak czas zmian.
Rok to długi okres czasu. Dlatego najpierw w samym Kaerze musimy nieco posprzątać. Nowych gości należy przecież przyjąć z wszelkimi honorami. Powoli zmianom ulegnie menu, teksty zaś trafią w nowe miejsca. Mamy nadzieję, że nowy układ będzie bardziej czytelny.
Cały czas liczymy oczywiście na Wasze wsparcie w tworzeniu strony. Powstanie specjalna podstrona opisująca formy współpracy z Kaerem.
Oficjalne otwarcie bram wraz z publikacją nowego tekstu planujemy na drugą połowę grudnia.

Scenariusz ED wśród finalistów Quentina.

09-02-2005 13:00 | | Komentarze: 3
Wśród finalistów tegorocznej edycji Quentina znalazł się scenariusz do Earthdawna - "Puszka pana Dory" autorstwa nizej podpisanego Radosława "Wendigo" Schellera.Może to nie skromnie ...ale musiałem się pochwalić;)

Pożegnanie

29-01-2005 14:24 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 1

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za chwile spędzone w Kaerze ED. Szczególnie głęboko pochylam się przed czytelnikami KED, którzy mieli cierpliwość znosić wszelkie niedociągnięcia oraz opóźnienia. Redakcji dziękuję za współpracę i życzę dalszych sukcesów w tym serwisie. Ninijeszym rezygnuję z funkcji SKryby Naczelnego na rzecz Radka 'Wendigo' Schellera. Oby Ci się wiodło, jeszcze raz dzięki za rzetelność.

Podczas, gdy Adepci odchodzą w niepamięć, zawsze pozostają Kaery... Nie mówię żegnajcie, mówię do widzenia! Bywajcie!

Teksty konkursowe

28-01-2005 15:49 | | Komentarze: 0

W dziale Biblioteka zamieszczone zostały teksty, przesłane na konkurs "Stwórz swojego Earthdawna". Pod każdym z nich znajdują się krótkie recenzje kapituły. Zapraszam do lektury i komentowania!

Aktualizacja

07-11-2004 12:39 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0


Na naszych łamach debiutuje tym razem Michał 'Szaraq" Osik ze swoim tekstem Zabójstwo W Rokos. Jest to przygoda dziejąca w stworzonym przez niego miasteczku.

Aktualizacja w dziale pliki

27-10-2004 18:41 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Skarbiec został zapełniony pierwszym łupem. To generator postaci i potworów do systemu Earthdawn autorstwo Grizzlie'go. Zasysajcie i próbujcie. Zapraszamy.

Rozwiązanie wyników w konkursie ED

27-10-2004 18:22 | | Komentarze: 7

Konkurs na najlepszy materiał źródłowy do systemu Earthdawn pod tytułem 'Stwórz swojego Earthdawna' dobiegł końca i prace komisji zostały zakończone. Napłynęło kilka tekstów, niektóre z nich stały na naprawdę wysokim poziomie. Te postanowiliśmy nagrodzić.

Wszystkie prace traktowały o nowych (czy może raczej starych) Kaerach w Barsawii. Niektóre były napisane typowo jak artykuły do podręcznika, inne przybrały formę opowiadań. O tym jak oceniliśmy najlepsze prace i jak przebiegała praca komisji, poinformujemy w najbliższym czasie.

Oto wygrani:
1-sze miejsce - Marcin 'Ajfel' Zawiślak i jego Posąg Raggoka
2-gie miejsce - Pradera i Kaer Krac
3-cie miejsce - Paweł 'Gilbert' Świątek i Abo'trua- nadzieja górskich trolli
Wyróżnienie - Grzegorz 'Ghost' Kamiński i Kaer Mroku

Zwycięsca otrzymuje podręcznik do gry fabularnej Earthdawn oraz koszulkę systemu Poltergeist, zaś reszta upominek od redakcji w postaci koszulek Poltergeista

W najbliższym czasie opublikujemy zwycięskie prace. Zapraszamy do udziału w następnej (powoli zbliżającej się) edycji konkursu!

Ogłoszenia subsytemu ED

20-10-2004 15:39 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Witamy po długiej przerwie spowodowanej tak samo zaniedbaniami z naszej strony, jak i brakiem dostępu do internetu. Kajanie się jest już naszą (niechlubną...) tradycją, ale mamy zamiar ją zmienić! Dlatego musicie nam w tym pomóc. Jeśli chcecie zaistnieć na łamach Kaeru prosimy wysyłać swoje prace na nasze adresy mailowe. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej i najrzetelniej. Jeśli myślicie, że tylko twórcy Kaeru mają prawo publikować na tej stronie mylicie się bardzo. Aby nie być gołosłownym zapowiadam aktualizację na następny tydzień i znajdą się tam teksty jednego z czytelników (Szaraq'a).

Jeśli zaś chodzi o ustalenie daty ogłoszenia wyników w konkursie 'Stwórz swojego Earthdawna' to wyznaczona ona została na 27 października (środa). Uzbrójcie się więc jeszcze trochę w cierpliwość a nagroda będzie Wam dana.

To tyle! Miłego zwiedzania Kaeru Earthdawn!

Aktualizacja

17-09-2004 07:34 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Jak obiecaliśmy tak czynimy! Kolejna aktualizacja tym razem Pracowni Mechaników przyniosła tekst o dość nietypowym łuku, którego dzierżył ponoć sam Talondel. Zapraszamy do czytania!

Aktualizacja na KED

07-09-2004 13:52 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Dodaliśmy nowy tekst. Tym razem zaskoczyć postara się Was, czytelnicy, debiutant na naszych łamach - Paweł Maciejewski. Przedstawia on swoje zasady opcjonalne do Earthdawna. Nie powiem, są kontrowersyjne. Tekst znajduje się w Pracowni Mechaników. Zapraszamy więc do czytania i komentowania pod artykułem!

Wyświetlono rezultaty 141-160 z 172.