Aktualności

Przyszłość recenzji podręczników gier fabularnych czyha tuż za rogiem...

Przyszłość recenzji podręczników gier fabularnych czyha tuż za rogiem...

27-05-2007 17:15 | Michał 'Furiath' Markowski
"Zastanawialiście się kiedyś mocniej nad pisaniem recenzji, nad tym jak można by ten proceder nie tyle usprawnić (bo pisanie nigdy łatwe nie będzie), ale uczynić finalny produkt pracy recenzenta bardziej przystępnym dla potencjalnego odbiorcy? Co tak odkrywczego można wymyślić na poletku recenzji podręczników do gier zapytacie? "

Zapraszamy do artykułu Radka 'Drozdala' Drozdalskiego pt. Przyszłość recenzji podręczników gier fabularnych czyha tuż za rogiem...
» więcej
Przerwa w działaniu Forum

Przerwa w działaniu Forum

17-05-2007 03:35 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 21
W związku z ostatnimi pracami dotyczącymi fuzji forum dnd.pl z forum serwisu Poltergeist, jutro w nocy zostanie zablokowany dostęp do tego ostatniego. Przerwa w działaniu powinna potrwać najdalej do końca bieżącego tygodnia. Za wszystkie utrudnienia z góry przepraszamy - postaramy się, żeby przerwa w funkcjonowaniu Forum trwała jak najkrócej.

Historia postaci - dyskusja na forum

21-04-2007 19:17 | Michał 'Furiath' Markowski
Na naszym forum wywiązała się interesująca dyskusja na temat tworzenia życiorysu bohatera. Czy sporządzanie historii postaci to przydatne narzędzie, czy też zwykła strata czasu? Zapraszamy do udziału w dyskusji - dostaniecie się do niej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Blogosfera: Poproszę kolejną literkę...

21-04-2007 00:19 | Michał 'Furiath' Markowski
Szymon 'Siman' Charko na swoim blogu przedstawia interesujące i pomysłowe narzędzie do wykorzystania na sesji dowolnego systemu RPG. Zapraszamy do lektury!
» więcej

Earthdawn: Kronika Skradzionych Legend

20-04-2007 23:37 | Michał 'Furiath' Markowski
"Pierwszy całkowicie polski dodatek do Earthdawna, Kronika Skradzionych Legend, ukazał się właśnie w sprzedaży - swoją premierę miał na Krakonie 2007 - nakładem Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki. Duża popularność tego systemu, wydawanego u nas już od 1998 roku, a którego nazwę słyszał choć raz w swym życiu każdy szanujący się gracz, zaowocowała stworzeniem polskiego dodatku. Jego redaktorzy - Joanna i Maciej Szaleńcowie - uchylają rąbka tajemnicy..."

Zapraszamy do recenzji polskiego dodatku do Earthdawn: Przebudzenie Ziemi pt. Kronika Skradzionych Legend. » więcej
Znamy finalistów Quentina 2007

Znamy finalistów Quentina 2007

19-04-2007 14:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Znamy już nazwiska autorów pięciu finałowych scenariuszy tegorocznej edycji konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Wśród nich znaleźli się: Andrzej 'Karczmarz' Benczek, Marcin 'Narsilion' Cybulski, Tomasz 'kaduceusz' Pudło, Jakub 'Fingrin' Tabisz oraz Oskar 'Fenran' Usarek.

Wszystkim finalistom gratulujemy. Więcej informacji o wręczeniu nagrody znajdziecie na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Quentin 2007 - czas minął

Quentin 2007 - czas minął

19-03-2007 06:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
W nocy z 18 na 19 marca upłynął termin nadsyłania prac konkursowych na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Kapituła Quentina zajmie się teraz lekturą prac, a finałową piątkę poznamy 18 kwietnia. Zwycięzca ogłoszony zostanie na oficjalnym wręczeniu nagród na konwencie ConStar 29 kwietnia.

Tymczasem dla wszystkich - uczestników i czytelników - organizatorzy konkursu zamieścili zwycięski tekst z poprzedniej edycji. Zainteresowani lekturą scenariusza Wojtka Doraczyńskiego Terminator - decydujące starcie znajdą go pod tym linkiem (format PDF).
Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

28-02-2007 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od upłynięcia ostatecznego terminu nadsyłania tekstów na Quentina - konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Organizatorzy dziękują tym, którzy już przesłali swoje prace i zachęcają pozostałych do spróbowania swoich sił. Nieprzekraczalny termin przyjmowania scenariuszy mija 18. marca.

Więcej o konkursie na oficjalnej stronie nagrody, po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Kronika Skradzionych Legend - recenzja

Kronika Skradzionych Legend - recenzja

18-02-2007 22:13 | Sławomir 'Zuhar' Wrzesień
"Na początku była euforia, kiedy Mag zapowiedział wydanie Kroniki [...] Potem przyszło otrzeźwienie - premiera KSL była odsuwana bez ustanku. Na koniec - katastrofa - Mag wycofuje się z wydawania Earthdawna; [...] I oto w grudniu stał się cud - Galicyjska Gildia Fanów Fantastyki zdecydowała się wydać Kronikę Skradzionych Legend! Dziś, trzymając ów cud w ręku, dzielę się z wami moimi odczuciami."

Dział RPG zaprasza do przeczytania recenzji Kroniki Skradzionych Legend, polskiego dodatku do Earthdawna. Autorem artykułu jest Marek 'Nixos' Widz. » więcej
Quentin 2007: Jeszcze 44 dni

Quentin 2007: Jeszcze 44 dni

03-02-2007 18:41 | Michał 'Furiath' Markowski
Jeszcze przez 44 dni można nadsyłać scenariusze na dziewiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Wszystkich, którzy wciąż zastanawiają się nad startem, zapraszamy na oficjalną stronę konkursu, gdzie pojawiły się dobre wiadomości dla osób piszących do systemów autorskich.

Nagroda, której patronem jest pismo Gwiezdny Pirat, zostanie wręczona na konwencie ConStar 29 kwietnia 2007 roku. Zapraszamy do pisania! » więcej
KSL - wysyłka po weekendzie

KSL - wysyłka po weekendzie

20-01-2007 20:11 | Marcin 'Seji' Segit
Kronika Skradzionych Legend, pierwszy polski nieoficjalny dodatek do systemu Earthdawn: Przebudzenie Ziemi, opuścił drukarnię i po weekendzie będzie rozsyłany do osób, które dokonały przedpłat. Oficjalna premiera dodatku będzie mieć miejsce na konwencie Krakon 2007. Chętni do zakupu KSL niezbędne informacje znajdą po kliknięciu w nagłówek wieści. Cena dodatku: 39 zł. » więcej
Kronika Skradzonych Legend drukiem

Kronika Skradzonych Legend drukiem

26-12-2006 19:11 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 16
Na stronie Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki pojawiły się nowe informacje związane z dodatkiem Kronika Skradzionych Legend do gry Earthdawn: Przebudzenie Ziemi. Dostępna jest tam m.in. próbka materiałów zawartych w książce.
Quentin 2007 wystartował

Quentin 2007 wystartował

06-12-2006 11:10 | Marcin 'Seji' Segit | Komentarze: 8
Oto Twoja szansa, by zaprezentować swoje umiejętności i zostać Quentinem Tarantino gier fabularnych. Nagroda za najlepszy scenariusz zostanie przyznana już po raz dziewiąty i jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem tego typu w Polsce. » więcej

Pożegnań czas

02-09-2006 12:28 | Łukasz 'Chavez' Maludy
Ponad pół roku temu podjąłem się reaktywacji martwego Kaeru Earthdawn. Wystartowaliśmy po krótkich przygotowaniach 22 grudnia. Przez te 6 miesięcy staraliśmy się dostarczać Wam ciekawych informacji o systemie. Mam nadzieję, że przynajmniej częściowo się z tego wywiązaliśmy.

Niestety, z różnych powodów byłem zmuszony zakończyć swoją działalność w prowadzeniu działu. Zamykam Kaer, który będzie czekał na nowych mieszkańców. Dziękuję wszystkim za współpracę, dziękuję Czytelnikom za wsparcie i za wybaczanie potknięć, których nie uniknęliśmy. Do przeczytania.
» więcej

Przyznawanie punktów - aktualizacja

01-07-2006 09:59 | Marcin 'Seji' Segit
Informujemy, że zaktualizowana została rozpiska przydziału punktów w Serwisie Poltergeist. Kategorie punktowe zostały zweryfikowane, uzupełnione i rozszerzone. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Z dniem 01.07.2006 ranking miesięczny za czerwiec został wyzerowany. Punkty zdobyte w lipcu będą premiowane [url=,ranking.html]nagrodami rzeczowymi[/url] dla najaktywniejszych użytkowników. Zachęcamy więc do współtworzenia Poltergeista. » więcej

Brak aktualizacji

20-06-2006 22:25 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Niestety, w związku z wdrażaniem nowego Poltergeista oraz moimi problemami sprzętowymi aktualizacji w czerwcu nie będzie. Nie będzie jej także w miesiącu lipcu i sierpniu, ponieważ redakcja robi sobie wakacje.

Wszystkich zainteresowanych przepraszam i zapraszamy we wrześniu.

Aktualizacja

30-05-2006 15:18 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 2
Minął miesiąc, czas na nowy materiał. Tym razem debiut na łamach. Michał ‘Sasori’ Szymczak w swoim tekście Nieświadomy Gladiator, przedstawia bardzo ciekawą rozrywkę pewnej grupy ludzi w Barsawii.

Udanej lektury i do przeczytania za miesiąc.

Aktualizacja

30-04-2006 11:05 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Dzisiaj nadrabiamy zaległości w dziale Recenzje. Pojawił się w nim tekst opisujący dodatek Ścieżki adeptów. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania sie z tekstem i życzę miłej lektury.

Do przeczytania za miesiąc.

Aktualizacja Akademii Wiedzy

09-04-2006 22:56 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Akademia Wiedzy, po długim okresie milczenia wreszcie uraczyła Nas nowymi materiałami. Są to Brosza Determinacji, Karharoth, Tarendal oraz Zaramee.

Pierwszy z nich to opis przedmiotu z Vianaye. Drugi natomiast opowiada o nowym Horrorze. W trzecim zaś zapoznać się możemy z opisem życia t'skrandzkiego zbrojmistrza z domu K'tenshin. Ostatnim wreszcie materiałem jest opowiadanie, spisane na podstawie dziennika drużyny.

Aktualizacja.

25-03-2006 11:55 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 2
Dziś już 25 marzec, czas więc na aktualizację działu.

Tym razem prezentujemy Wam tekst twórcy Kaeru Earthdawn, Emila ‘Rhegeda’ Strzeszewskiego, pod tytułem "Jam jest Kaer".

Życzymy miłej lektury i zapraszamy za miesiąc.
Wyświetlono rezultaty 121-140 z 172.