Aktualności

Kaer ED - grafiki i obwieszczenie

Kaer ED - grafiki i obwieszczenie

10-05-2009 09:36 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 7
Wiem, że trochę to niezręczne, ale wolę przygotować wszystko porządnie, niż pominąć liczne a istotne szczegóły. Powiedzcie Jego Wysokości, że będzie musiał jeszcze trochę poczekać...

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki w Throalu


Niestety, ze względu na kilka ważnych czynników Kaer Earthdawn wraca do dawnego cyklu aktualizacji. Nowych tekstów możecie spodziewać się co dwa tygodnie - wolimy przedłożyć jakość nad ilość.
W tym tygodniu możemy wzamian zaprezentować wam dwie znakomite ilustracje autorstwa Karoli-J do artykułów Krzesz-Siekiera i Eliksiry Zachariasza Samowara, część pierwsza.
Zapraszamy.
Earthdawn Trzecia Edycja w przedsprzedaży

Earthdawn Trzecia Edycja w przedsprzedaży

09-05-2009 17:21 | Wojciech 'Sethariel' Żółtański | Komentarze: 15
Jedną z ostatnich nowości w Wielkim Targu jest tak zwana przedsprzedaż. To dość prosty mechanizm. Płacisz kupcowi odpowiednią kwotę, a on dostarcza Ci towar, jak tylko znajdzie się on na rynku. Domy kupieckie Throalu już zastanawiają się nad przeniesieniem pomysłu do królestwa i utworzeniu odpowiedniej gildii zajmującej się całym procederem. Co też ci kupcy nie wymyślą, byleby wepchnąć towar w ręce klienta...

Sethariel, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki w Throalu


Główne podręczniki do trzeciej edycji Earthdawna: Earthdawn Players' Guide - 3rd Edition oraz Earthdawn Gamemaster's Guide - 3rd Edition dostępne są już w przedsprzedaży na stronie Mongoose Publishing, w cenie $39.95 każdy. Podręczniki będą miały po 296 stron. Oficjalna premiera trzeciej edycji zaplanowana jest na Lipiec 2009. Czekamy z niecierpliwością!
Siekierezada na Kaerze Earthdawn

Siekierezada na Kaerze Earthdawn

03-05-2009 12:16 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Większość Dawców Imion uważa orków za koczowników, żyjących w namiotach pod gwiazdami stepu. Nic bardziej mylnego – życie w siodle jest tylko jedną ze ścieżek, którymi podążają członkowie tego niezwykłego ludu. W trakcie swoich podróży spędziłem całą porę deszczową wśród członków jednego z bardziej niezwykłych plemion orków. Niezwykłego tym bardziej, że nie będącego w sumie plemieniem, a sojuszem kilkunastu mniejszych i większych górskich klanów. Dopiero później w swoich podróżach wspiąłem się ku Lśniącym Szczytom i poznałem kulturę trolli, z której owi orkowi górale czerpali pełnymi garściami.

Akady Skrzypek, Obieżyświat


Kaer Earthdawn w ramach dzisiejszej aktualizacji przedstawia drugą część cyklu Magiczne Przedmioty Barsawii zatytułowaną Krzesz-Siekiera.
Przy okazji w ramach wieści: z informacji podanych na forum RedBrick Ltd. wynika, iż podręcznik do trzeciej edycji Earthdawna jest w fazie przygotowania layoutu.
Zapraszamy do czytania i komentowania. » więcej
Opóźniona aktualizacja Kaeru Earthdawn

Opóźniona aktualizacja Kaeru Earthdawn

27-04-2009 20:57 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 0
Co? Ależ mój drogi Tarksenie... Byłem chory. Owszem, ja, chory. Co? Ależ skąd przyszło ci do głowy, że brałem udział w jakiejś awanturze? Ach, to... Potknąłem się o ten zaginiony egzemplarz "Sławnych Trubadurów Barsawii". Że jak? Tarksenie. Wiesz, że nawet gdybym brał udział w jakiejś niebezpiecznej misji dla Królestwa, nie miałbym możliwości potwierdzić tego choć słowem... A teraz idź i przygotuj te notatki o wietrzniackich wojownikach, proszę...

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu


Kaer Earthdawn przedstawia w ramach opóźnionej (za co serdecznie przepraszamy) aktualizacji pierwszy, próbny felieton, zatytułowany Rękopis odnaleziony w notatkach Mistrza Gry, oraz ilustrację niezawodnej Alicji "Vermiliony" Stefańskiej do tekstu Eliksiry Zachariasza Samowara, część druga.
Zapraszamy do czytania.
EARTHDAWN.PL kontratakuje

EARTHDAWN.PL kontratakuje

20-04-2009 21:24 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 0
Kartografia jest bardzo ważna dla nas, archiwistów z Wielkiej Biblioteki. Nasze zbiory rozrosły się tak bardzo, że nierzadko bez mapy się nie obejdzie...

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu


Serwis EARTHDAWN.PL, jeden z partnerów Kaeru ED doczekał się kolejnej aktualizacji. Tym razem wzbogacił się o wywiad z Telarusem, autorem wyśmienitych map Barsawii, przeprowadzony przez Wojciecha "Sethariela" Żółtańskiego (który możecie znaleźć w wersji angielskiej także na EarthdawnBlog). A także o opis istot zwanych Lesteriinami, autorstwa Makka.
Serdecznie zapraszamy do czytania i komentowania. » więcej
Ser

Ser

19-04-2009 11:37 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
No, sztuka była niezła. Ale sera nie tknąłem... Śmierdzi jak pleśń z działu Poezji Therańskiej.

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu


Kaer Earthdawn ma zaszczyt przedstawić ostatnie z cyklu opowiadań Zbigniewa 'Veersa' Jagiełły zatytułowane Ser, zilustrowane przez Alicję "Vermilionę" Stefańską.
Zapraszamy do czytania. » więcej
Eliksiry Zachariasza Samowara, część druga

Eliksiry Zachariasza Samowara, część druga

12-04-2009 11:32 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 0
Udało się nam przetłumaczyć kolejny tom ze zbiorów Zachariasza Samowara, w którym znajdują się kolejne cztery receptury na eliksiry. Co więcej, zdobyliśmy informacje na temat samego autora. Z raportów dostarczonych nam przez służby królewskie wynika, że alchemika oskarżono o mordowanie Dawców Imion, by używać ich krwi do produkcji eliksirów. Tłum, który zebrał się przed jego siedzibą, z całą pewnością był zręcznie kierowany, a spalenie i splądrowanie domu Zachariasza nie było jedynie szaleństwem wściekłego tłumu. (...)

Fragment raportu Balthusa, Starszego Archiwisty Wielkiej Biblioteki Throalu


Kaer Earthdawn ma zaszczyt przedstawić kolejną, drugą część cyklu Eliksiry Zachariasza Samowara. Zapraszamy również do zapoznania się z pierwszą częścią cyklu. Dodatkowo, w ramach tej aktualizacji możemy podziwiać kolejną ilustrację Alicji "Vermiliony" Stefańskiej, tym razem do opowiadania Misja. Serdecznie zapraszamy!
Nowe manuskrypty w Akademii Wiedzy

Nowe manuskrypty w Akademii Wiedzy

06-04-2009 16:16 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
"W końcu, po żmudnej pracy, naszym skrybom udało się odszyfrować pergaminy spisane ręka Makka."

Nixos, Główny Archiwista Akademii Wiedzy


Akademia Wiedzy, dział Earthdawna serwisu Moorhold.net wzbogaciła się o dwa kolejne teksty. A mianowicie - opis Chimery Karłowatej i scenariusz Mroczne Dziedzictwo. Dodatkowo dzięki pracy znanej już czytelnikom Alicji "Vermiliony" Stefańskiej możemy podziwiać nowe logo Akademii.
Zapraszamy do zapoznania się z tekstami. » więcej
Wielkie Otwarcie!

Wielkie Otwarcie!

05-04-2009 10:43 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Mhhhh... Mhahahahahaha!! Ahahaha! Ojej... Ekh! Kheh! Za stary jestem na takie żarty. Zobacz czy da się wywabić ten inkaust. To całkiem dobry papier. No cóż... Chyba wiem już gdzie się podział zeszłotygodniowy transport papieru dla królewskiej kancelarii.

Balthus na widok ulotki Midosa


Kaer Earthdawn ma zaszczyt przedstawić kolejne opowiadanie Zbigniewa 'Veersa' Jagiełły zatytułowane Wielkie Otwarcie. Ilustracje do tekstu wykonała tradycyjnie Alicja "Vermiliona" Stefańska.
Zapraszamy! » więcej
Opóźniona aktualizacja Kaeru Earhdawn

Opóźniona aktualizacja Kaeru Earhdawn

30-03-2009 15:43 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Lepiej późno, niż wcale... Ech, ta kawaleria.


Lip Modrooki, na widok Jeźdźców Teratha przybywających na miejsce potyczki w ostatniej chwili

Kaer Earthdawn zaprasza na opóźnioną (z powodu obecności redakcji na Pyrkonie) aktualizację. Tym razem będzie to pierwsza część większego cyklu, zatytułowanego "Magiczne Przedmioty Barsawii", opisująca Lancę Jaspree - prawdziwy skarb dla każdego Kawalerzysty.

Ponadto, niedługo na blogosferze pojawi się sprawozdanie z bloku Earthdawna na Pyrkonie.
Zapraszamy! » więcej
Earthdawn Publishing Trust powraca

Earthdawn Publishing Trust powraca

23-03-2009 21:11 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Zobacz, Tarksenie... Od dawna nie miałem okazji czytać ich dzieł. Już myślałem, że Barsawia straciła kolejną wspaniałą grupę Bohaterów. A to byłaby wielka strata. Niewielu awanturników przykłada taką wagę do faktów i dokumentacji...

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu


Dla fanów Earthdawna mamy kolejną dobrą wiadomość. Earthdawn Publishing Trust, twórcy najciekawszych materiałów fanowskich, Codex Arcanus i Book of Tomorrow, wznawiają działalność. Już niedługo przywrócona zostanie stara baza danych EDPT, w tym encyklopedia Earthdawna... » więcej
Aktualizacja Kaeru ED - Opowiadanie i Ilustracje

Aktualizacja Kaeru ED - Opowiadanie i Ilustracje

22-03-2009 11:22 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 11
Ha! Widzisz Tarksenie? Od przybytku głowa nie boli. Znalazłem kolejną zapomnianą księgę. Uwierzysz, że leżała pod piętnastoma tomami fałszowanych ksiąg rachunkowych jakiegoś dawno martwego kupczyka z Wielkiego Targu? Takie piękne ilustracje, taki wspaniały tekst...

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu


Kaer Earthdawn zaprasza do zapoznania się z kolejnym opowiadaniem Zbigniewa 'Veersa' Jagiełły zatytułowanym Misja. Mamy również przyjemność zaprezentować kolejną porcję ilustracji. Karolina "karola-j" Jędryczka zilustrowała jeden ze starszych tekstów, zatytułowany Nieświadomy Gladiator, a znana już czytelnikom Alicja "Vermiliona" Stefańska zilustrowała opowiadanie Bohater.
Zapraszamy serdecznie! » więcej
Więcej informacji o współpracy RedBricka z Mongoose

Więcej informacji o współpracy RedBricka z Mongoose

18-03-2009 11:59 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Wydawnictwo RedBrick na swoich stronach internetowych umieściło pierwszą część pytań i odpowiedzi związanych ze współpracą z Mongoose Publishing. Ponadto poświęcony temu zagadnieniu wątek na oficjalnym forum rozrósł się znacząco. Polecamy wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z tymi źródłami. » więcej
Pomocnicy zilustrowani

Pomocnicy zilustrowani

17-03-2009 23:20 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Ech, ten młody Verathel. Ciągle tylko coś szkicuje i marnuje doskonały papier na swoje bohomazy. Na szczęście poszedłem po rozum do głowy... Tak, ostatnio miewam gorsze dni, ale nie narzekam. W każdym bądź razie, dałem mu ten album. Złożył go z najlepszych dzieł rysowników uratowanych ze starych ksiąg mój przyjaciel, Merrox, kiedy jeszcze byliśmy uczniami... Może mój kłopotliwy pomocnik czegoś się nauczy.

Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu

"Pomocnicy", jedno z opowiadań Zbigniewa 'Veersa' Jagiełły wzbogaciło się o ilustrację autorstwa Alicji 'Vermiliony' Stefańskiej. Jest to okazja, by zapoznać się z tym dziełem, które wraz z "Bohaterem" zapowiada cykl opowiadań tegoż autora. Możemy zdradzić jedynie, iż zapowiadane teksty będą o wiele dłuższe.
Zapraszamy do czytania. » więcej
RedBrick podpisało kontrakty z Mongoose Publishing

RedBrick podpisało kontrakty z Mongoose Publishing

16-03-2009 14:07 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 10
RedBrick Limited, wydawnictwo, które zaserwowało nam edycję Classic, podpisało kontrakty z Mongoose Publishing na wydanie kilku swoich gier w ramach marki Flaming Cobra. Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Eliksiry Zachariasza Samowara, część pierwsza

Eliksiry Zachariasza Samowara, część pierwsza

15-03-2009 14:21 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
"Księgę znaleziono przy niezidentyfikowanych szczątkach w jednym z opuszczonych magazynów Wielkiego targu. Sierżant Straży, który dokonał oględzin ciała, przyniósł księgę do ekspertyzy, dzięki czemu zdołaliśmy ją odpowiednio zabezpieczyć. Odcyfrowanie alchemicznego szyfru zajęło naszym specjalistom sporo czasu, ale wreszcie się udało. (...) "
- Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu

Kaer Earthdawn zaprasza do zapoznania się z pierwszą częścią wyjątków z księgi receptur mistrza alchemicznego Zachariasza Samowara. W ten sposób cotygodniowa aktualizacja Kaeru staje się faktem.
Życzymy miłego czytania i zapraszamy do komentowania artykułów. » więcej
Earthdawn Blog obchodzi pierwszą rocznicę

Earthdawn Blog obchodzi pierwszą rocznicę

13-03-2009 14:46 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
Earthdawnowy blog Mordoma obchodzi swoją pierwszą rocznicę. Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy go serdecznie polecić wszystkim zainteresowanym - nie tylko fanom Przebudzenia Ziemi. Ilość zgromadzonych tam materiałów będzie niezwykle cenna dla każdego miłośnika systemu. Ponadto nie obyło się bez polskiego akcentu (szczegóły w rozszerzeniu wieści). » więcej
Przenosiny EDkopedii

Przenosiny EDkopedii

09-03-2009 18:49 | Mariusz 'Kot' Butrykowski
"To bardzo ciekawe… Natrafiłem przypadkiem na pamiętnik jednego z założycieli Biblioteki i jak się okazuje wcale nie było bałaganu przy przenosinach do obecnej siedziby. To zadziwiające ile potrafi zdziałać jeden mag…
Mereduk, Młodszy Skryba Wielkiej Biblioteki Throalu"


Dobre wieści. Dzięki pomocy Łukasza 'TORa' Garczewskiego earthdawnowa Wikipedia przeniosła się pod nowy adres i obecnie funkcjonuje w ramach Wikii. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością i powiększania zbiorów. » więcej
Opowieści z Barsawii część pierwsza

Opowieści z Barsawii część pierwsza

08-03-2009 09:45 | Mariusz 'Kot' Butrykowski | Komentarze: 0
"Raz do roku zbieramy wszystkie te dzienniki poszukiwaczy przygód, zaplamione, podniszczone i w sumie to niewiele mające wspólnego z prawdziwymi księgami. Na szczęście co roku znajduję coś takiego jak to - schludne, czytelne pismo, czyste karty, żadnych oślich rogów, solidna okładka. Pamiętajcie, młodzieńcy... ach, i ty młoda damo również, oczywiście. Prawdziwy Bohater to ten, który potrafi uszanować księgi w każdej sytuacji.
- Balthus, Starszy Archiwista Wielkiej Biblioteki Throalu"


Kaer Earthdawn ma zaszczyt przedstawić dwa krótkie opowiadania autorstwa Zbigniewa 'Veersa' Jagiełły, zatytułowane Bohater i Pomocnicy. Są to debiutanckie utwory tegoż autora, a kolejne z nich pojawiać będą się co dwa tygodnie. Jednocześnie Kaer Earthdawn do odwołania przechodzi na cotygodniowy cykl aktualizacji. Serdecznie zapraszamy.
Shadowrun 4th Ed. - recenzja

Shadowrun 4th Ed. - recenzja

"Spośród rozlicznych systemów, jakie zdarzyło mi się prowadzić na przestrzeni lat, do kilku mam wyjątkowy sentyment. [...] Pośród tego grona znalazł się także Shadowrun [...]. W roku 2005 ukazała się już czwarta edycja tego systemu [...]. Systemowa podstawka przenosi nas w przyszłość, do roku 2070, czasów, w których oblicze świata zmieniły wydarzenia, przy których najdonioślejsze chwile z dwudziestowiecznej historii wydają się błahostkami."

Dział gier fabularnych prezentuje recenzję podręcznika podstawowego do czwartej edycji Shadowrun. Autorem tekstu jest Adam Waśkiewicz. » więcej
Wyświetlono rezultaty 61-80 z 172.