Aktualności

Aktualizacja

19-01-2006 18:40 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 3
W tym tygodniu druga część artykułu wprowadzającego do świata gry. Tym razem jego tytuł brzmi: "Kości zostały rzucone" i przybliża mechanikę zastosowaną w systemie.

Dodatkowo, dzieki uprzejmości Geriona, w Skarbcu znalazły się linki do PDFa "Codex Arcanus".

Zapraszamy na kolejną aktualizację, tym razem za dwa tygodnie i jeden dzień.

Aktualizacja

05-01-2006 00:02 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Zgodnie z obietnicą, dzisiaj kolejna aktualizacja.

Można w niej znaleźć tekst traktujący o rozszerzaniu dyscyplin oraz opis nowej organizacji, Zakonu Pięciu Żywiołów. Wraz z nim prezentujemy pierwsze rozszerzenie dyscypliny, Dziecko Ziemi.

Życzymy przyjemnej lektury.

Akademia Wiedzy - aktualizacja

02-01-2006 19:42 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Akademia Wiedzy, dział Earthdawna, z którym współpracujemy, doczekał się noworocznej aktualizacji.
LINK

No to lecimy...

22-12-2005 00:13 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 9
I tak oto Kaer Earthdawn został oficjalne otwarty na nowo. Może nie będzie to otwarcie z ogromną ilością tekstów, ale lepsze chyba takie niż żadne.

Ruszamy powoli, acz systematycznie. Postaramy się co dwa tygodnie aktualizować dział o jakiś nowy tekst. Oczywiście jeśli pojawią się jakieś newsy ze świata Earthdawna, to także będą one zamieszczone.

Co więc tym razem? Przede wszystkim reozrganizacja działów i dodanie paru rzeczy. Doszedł dział O nas, w którym mozna znaleźć skład redakcji oraz zasady współpracy. Dodano także link do artykułu wprowadzającego w tematykę gier RPG.

Z nowych artykułów można przeczytać tekst opisujący czym jest Earthdawn.

Zapraszam wszystkich do lektury.

Porządki przed otwarciem.

07-12-2005 20:14 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 2
Przez prawie rok bramy Kaeru pozostawały zamknięte dla Adeptów i Dawców Imion. Nastał jednak czas zmian.
Rok to długi okres czasu. Dlatego najpierw w samym Kaerze musimy nieco posprzątać. Nowych gości należy przecież przyjąć z wszelkimi honorami. Powoli zmianom ulegnie menu, teksty zaś trafią w nowe miejsca. Mamy nadzieję, że nowy układ będzie bardziej czytelny.
Cały czas liczymy oczywiście na Wasze wsparcie w tworzeniu strony. Powstanie specjalna podstrona opisująca formy współpracy z Kaerem.
Oficjalne otwarcie bram wraz z publikacją nowego tekstu planujemy na drugą połowę grudnia.

Scenariusz ED wśród finalistów Quentina.

09-02-2005 13:00 | | Komentarze: 3
Wśród finalistów tegorocznej edycji Quentina znalazł się scenariusz do Earthdawna - "Puszka pana Dory" autorstwa nizej podpisanego Radosława "Wendigo" Schellera.Może to nie skromnie ...ale musiałem się pochwalić;)

Pożegnanie

29-01-2005 14:24 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 1

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za chwile spędzone w Kaerze ED. Szczególnie głęboko pochylam się przed czytelnikami KED, którzy mieli cierpliwość znosić wszelkie niedociągnięcia oraz opóźnienia. Redakcji dziękuję za współpracę i życzę dalszych sukcesów w tym serwisie. Ninijeszym rezygnuję z funkcji SKryby Naczelnego na rzecz Radka 'Wendigo' Schellera. Oby Ci się wiodło, jeszcze raz dzięki za rzetelność.

Podczas, gdy Adepci odchodzą w niepamięć, zawsze pozostają Kaery... Nie mówię żegnajcie, mówię do widzenia! Bywajcie!

Teksty konkursowe

28-01-2005 15:49 | | Komentarze: 0

W dziale Biblioteka zamieszczone zostały teksty, przesłane na konkurs "Stwórz swojego Earthdawna". Pod każdym z nich znajdują się krótkie recenzje kapituły. Zapraszam do lektury i komentowania!

Aktualizacja

07-11-2004 12:39 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0


Na naszych łamach debiutuje tym razem Michał 'Szaraq" Osik ze swoim tekstem Zabójstwo W Rokos. Jest to przygoda dziejąca w stworzonym przez niego miasteczku.

Aktualizacja w dziale pliki

27-10-2004 18:41 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Skarbiec został zapełniony pierwszym łupem. To generator postaci i potworów do systemu Earthdawn autorstwo Grizzlie'go. Zasysajcie i próbujcie. Zapraszamy.

Rozwiązanie wyników w konkursie ED

27-10-2004 18:22 | | Komentarze: 7

Konkurs na najlepszy materiał źródłowy do systemu Earthdawn pod tytułem 'Stwórz swojego Earthdawna' dobiegł końca i prace komisji zostały zakończone. Napłynęło kilka tekstów, niektóre z nich stały na naprawdę wysokim poziomie. Te postanowiliśmy nagrodzić.

Wszystkie prace traktowały o nowych (czy może raczej starych) Kaerach w Barsawii. Niektóre były napisane typowo jak artykuły do podręcznika, inne przybrały formę opowiadań. O tym jak oceniliśmy najlepsze prace i jak przebiegała praca komisji, poinformujemy w najbliższym czasie.

Oto wygrani:
1-sze miejsce - Marcin 'Ajfel' Zawiślak i jego Posąg Raggoka
2-gie miejsce - Pradera i Kaer Krac
3-cie miejsce - Paweł 'Gilbert' Świątek i Abo'trua- nadzieja górskich trolli
Wyróżnienie - Grzegorz 'Ghost' Kamiński i Kaer Mroku

Zwycięsca otrzymuje podręcznik do gry fabularnej Earthdawn oraz koszulkę systemu Poltergeist, zaś reszta upominek od redakcji w postaci koszulek Poltergeista

W najbliższym czasie opublikujemy zwycięskie prace. Zapraszamy do udziału w następnej (powoli zbliżającej się) edycji konkursu!

Ogłoszenia subsytemu ED

20-10-2004 15:39 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Witamy po długiej przerwie spowodowanej tak samo zaniedbaniami z naszej strony, jak i brakiem dostępu do internetu. Kajanie się jest już naszą (niechlubną...) tradycją, ale mamy zamiar ją zmienić! Dlatego musicie nam w tym pomóc. Jeśli chcecie zaistnieć na łamach Kaeru prosimy wysyłać swoje prace na nasze adresy mailowe. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej i najrzetelniej. Jeśli myślicie, że tylko twórcy Kaeru mają prawo publikować na tej stronie mylicie się bardzo. Aby nie być gołosłownym zapowiadam aktualizację na następny tydzień i znajdą się tam teksty jednego z czytelników (Szaraq'a).

Jeśli zaś chodzi o ustalenie daty ogłoszenia wyników w konkursie 'Stwórz swojego Earthdawna' to wyznaczona ona została na 27 października (środa). Uzbrójcie się więc jeszcze trochę w cierpliwość a nagroda będzie Wam dana.

To tyle! Miłego zwiedzania Kaeru Earthdawn!

Aktualizacja

17-09-2004 07:34 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Jak obiecaliśmy tak czynimy! Kolejna aktualizacja tym razem Pracowni Mechaników przyniosła tekst o dość nietypowym łuku, którego dzierżył ponoć sam Talondel. Zapraszamy do czytania!

Aktualizacja na KED

07-09-2004 13:52 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Dodaliśmy nowy tekst. Tym razem zaskoczyć postara się Was, czytelnicy, debiutant na naszych łamach - Paweł Maciejewski. Przedstawia on swoje zasady opcjonalne do Earthdawna. Nie powiem, są kontrowersyjne. Tekst znajduje się w Pracowni Mechaników. Zapraszamy więc do czytania i komentowania pod artykułem!

Zmiany w konkursie ED

07-09-2004 13:45 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 6

Jako, że na konkurs przyszły zaledwie dwie prace (nie wiemy czyja to wina, nie chcemy wnikać), przedłużamy termin przysyłania tekstów do 24 września 2004 r. (piątek). Jednocześnie pragniemy zawiadomić, że poszerzyła się komisja oceniająca - dołączył do niej Radek 'Wendigo' Scheller, znany z naszych łamów. Na jego adres redakcyjny również prosimy przesyłać teksty. Jeśli ktoś ma uwagi co do tematów pracy, terminu, lub ma do czegokolwiek wątpliwości, niech nie krępuje się zwrócić nam na to uwagę. Nagrody czekają!

Konkurs 'Stwórz swojego Earthdawna'

07-08-2004 18:20 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

"Redakcja Kaeru ED i Oficjalnej strony dyskusyjnej [earthdawn-pl] mają przyjemność ogłosić konkurs na najlepszy materiał źródłowy do systemu Earthdawn - Przebudzenie Ziemi pod tytułem 'Stwórz swojego Earthdawna'. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają chęć rozwijać ten system i którzy mają ciekawe pomysły na zrobienie tego. Jedynym kryterium jakie kwalifikuje Was do wzięcia udziału w konkursie jest Wasza wyobraźnia i nic poza tym. Zadaniem konkursu jest wyłonienie najbardziej utalentowanych autorów, którzy do tej pory nie zaistnieli w światku ED i RPG, a także tych, którzy od jakiegoś czasu w nim pozostają, ale mają ochotę zrobić coś więcej dla sprawy rozwijania systemu jakim jest Earthdawn". Więcej szczegółów na tej stronie.

Aktualizacja

07-08-2004 18:18 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Następny tekst zagościł na Kaerze Earthdawn. Tym razem jest to opis sposobu działania łowców niewolników i zrzeszających ich organizacji napisany ręką Jakuba 'Erpegisa' Osiejewskiego. Znajduje się w Bibliotece. Zapraszamy do czytania!

Czy będą Kroniki?

27-07-2004 17:18 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 0

Jak Maciej Szaleniec poinformował na liście dyskusyjnej, polski podręcznik dodatkowy do ED Kroniki Skradzionych Legend trafiły właśnie do składu. Pieczę nad tym sprawuje Tomek Laisar Fruń. Książka będzie prawdopodobnie dostępna w przedsprzedaży. Choć nie ustalono daty wydania dodatku, to jednak jego premiera najprawdopodobniej zbliża się.

Ponowne otwarcie Kaeru ED

23-07-2004 12:49 | Emil 'Rheged' Strzeszewski | Komentarze: 1

Po długiej przerwie w końcu udało się przeprowadzić aktualizację. Wprawdzie skromna, gdyż umieszczamy tylko dwa nowe teksty, ale myślę, że ich lektura będzie satysfakcjonująca.
Nie pozostaje nam teraz nic innego jak pokajać się w prochu i przeprosić za niekompetencję. Nie tłumaczy nas nawet to, że dopadła nas gorączka egzaminów na studia, poprawiania ocen na koniec roku, a starszą redakcję lenistwo z powodu końca roku akademickiego. Czujemy się winni i składamy na Wasze ręce nasze przeprosiny. Jednocześnie zapowiadamy, że szykujemy parę niespodzianek, które powinny zadowolić każdego malkontenta.
Tymczasem zapraszamy do lektury!

Kolejna aktualizacja!

26-05-2004 11:08 | R 'Wendigo' S | Komentarze: 6

Nasze zbiory powiększyły się o kolejne dzieła zacnych skrybów. Manuskryptów jest tym razem cztery i każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju.

Przede wszystkim warto nadmienić, iż z okazji zbliżającego się barsawiańskiego swięta zwanego 'Dniem Dziecka' na naszych łamach pojawiły się dwa teksty traktujące w ten czy inny sposób o dzieciach...
Pierwszy z nich (znajdujący się w Bibliotece) - opowiadanie "Dzieci Jaspree", spisane ręką debiutujacego w Kaerze Łukasza Mazurkiewicza, przeniesie nas w dzikie ostępy Puszczy Serwos, na spotkanie z pewnym niezwykłym szczepem elfów.
Drugi (będący w Katakumbach) to popełniony przez niżej podpisanego traktat "Dzieci Nienawiści", będący połączeniem relacji z wywiadu, bestiariusza i spisu pomysłów na przygody. Co z tego wyszło ocencie sami – dodam tylko, że przedstawiane w obu tekstach dzieci nie są, delikatnie rzecz ujmując, słodkimi gaworzącymi berbeciami...
Gorąco polecamy także dzieło Michała 'Sasoriego' Szymczaka – zwycięzcy konkursu na artykuł źródłowy do Kronik Skradzionych Legend. Jego znajdujące się w Bibliotece opowiadanie "Po wsze czasy" z pewnością przypadnie Wam do gustu.
Na koniec zachęcam do przeczytania mego goszczącego w Katakumbach eseju "Koniec z grzecznym Earthdawnem" i do dyskusji na jego temat, ponieważ zważywszy na niekonwencjonalność artykułu, takowa na pewno będzie miała miejsce. Wszakże gra czarnym charakterem w ED to raczej kontrowersyjna sprawa.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Wyświetlono rezultaty 181-200 z 206.