» Wieści » Znamy okładkę Podręcznika Gracza do One D&D

Znamy okładkę Podręcznika Gracza do One D&D

|

Znamy okładkę Podręcznika Gracza do One D&D

Serwis Game Informer opublikował obszerny artykuł poświęcony nadchodzącemu One Dungeons & Dragons, w którym ujawnił szereg ilustracji pochodzących z nowych podręczników podstawowych, w tym okładkę Podręcznika Gracza.

Autorem domyślnej grafiki okładkowej jest Tyler Jacobson i przedstawia ona drużynę poszukiwaczy przygód (złożoną z ikonicznych postaci ze starszych edycji systemu) na tle złotego smoka. Dostępna będzie również wersja alternatywna, ale na razie nie wiemy jak będzie ona wyglądać.

Poza okładką zaprezentowano także wybrane prace, które znajdą się wewnątrz podręczników – na jednej z nich widać między innymi dorosłe wersje bohaterów serialu animowanego Lochy i Smoki, a na innej proces powstawania odświeżonego wizerunku czerwonego smoka.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Dowiedzieliśmy się również, że przedsprzedaż Podręcznika Gracza i Przewodnika Mistrza Podziemi rozpocznie się 18 czerwca, każdy z nich będzie liczył 384 strony, a ich cenę ustalono na 49,99 USD.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Game Informer
Tagi: D&D | D&D 5E | Dungeon Master’s Guide | Dungeons & Dragons | Game Informer | One D&D | Player's Handbook | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze


Valefar
   
Ocena:
+1

Jeszcze D&D 3.0/3.5 i nawet D&D 4.0 miały jakąś swoją wizualną tożsamość, identyfikację wizualną, coś co się czasem nazywa ikonografią: tymczasem od Nexta przez pełnoprawne 5.0 aż do One następuje bardzo szybki zjazd po bardzo stromej równi pochyłej gdy o to idzie, te nowe DeDeki od lat wyglądają tak... żadnie. Gorzej niż nijako. Można nie lubić stylu D&D 4.0 ale był on jakiś.

15-05-2024 16:16
Kamulec
   
Ocena:
+2

Do mnie przemawiała minimalistyczna okładka PG D&D 3.0

15-05-2024 17:06
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Sztampowe fantasy, ale czego oczekiwać po podstawce do D&D, jeśli nie sztampowego fantasy? Na specyficzne style, mam nadzieję, przyjdzie pora w podręcznikach settingowych, o ile takowych doczekamy.

Ale sylwetki smoków na zaprezentowanych obrazkach bardzo mi się nie podobają, wyglądają strasznie topornie, trzecioedycyjne smoki miały zdecydowanie więcej gracji. 

15-05-2024 18:14
Valefar
   
Ocena:
+1

@Kamulec Tak! Bardzo lubię styl okładek do serii głównej podręczników do D&D 3.0, kontynuowany z nieco mniejszym powodzeniem w 3.5. Ta odsłona była też graficznie ogólnie charakterystyczna. Nie chodzi tylko o styl, ale też o to, co rysowano, jak i po co. Łatwo poznać opracowania wizualne z tej edycji, czego o 5.0/One powiedzieć już się nie da.

15-05-2024 18:15
Afrodyzjusz
   
Ocena:
0

Ilustracje wyglądają ślicznie. Po wejściu w artykuł Gameinformera nie mogłem się napatrzeć. Dodali sporo kolorków do palety i nie skąpili na szczegółach. Nikt mi nie powie, że ilustracje nie wyglądają lepiej niż w 5 edycji.

Dalej nic nie wiadomo o polskim wydaniu?

16-05-2024 18:22
Maruz
   
Ocena:
+1

Ilustracje nie wyglądają lepiej niż w 5 edycji.

17-05-2024 01:47
Kamulec
   
Ocena:
+2

@Afrodyzjusz

Jak będzie jakaś informacja, zapewne będzie i wieść. Na chwilę obecną bym się nie nastawiał.

17-05-2024 02:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.