» Wieści » Zmiany w redakcji działu D&D

Zmiany w redakcji działu D&D

19-10-2009 21:03 | Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk

Zmiany w redakcji działu D&D
Szeregi redakcji działu D&D i d20 opuścili Piotr 'Cahir' Wiankowski, Adam 'iron_master' Janik oraz Michał 'rincewind bpm' Smoleń. Serdecznie dziękujemy im za długotrwałą współpracę i wielki wkład w funkcjonowanie serwisu.
Tagi: dział D&D i d20


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Qball
   
Ocena:
0
O. A czemuż to?
19-10-2009 21:46
Breeg
   
Ocena:
-1
To kto teraz będzie pisał godne uwagi artykuły? Nefarius? : |
Chłopaki, dzięki za wszystko co zrobiliście.
19-10-2009 21:52
rincewind bpm
   
Ocena:
+4
Potwierdzenie stanu faktycznego. Od miesięcy nie napisałem artykułu, od lat nie grałem w dnd. Należało więc zrezygnować. Dzięki jednak wszystkim, to były piękne lata, a przez miesiące robiliśmy aktualkę co drugi dzień! I zostałem najpłodniejszym twórcą materiałów fanowskich do spellslingera na świecie! Było naprawdę wesoło. Wiele się nauczyłem i mam nadzieję używać tego dalej ku uciesze publiczności.

Na polterze zostaję w różnych funkcjach - np. jako admin forum.
19-10-2009 21:54
Scobin
   
Ocena:
0
A zamierzasz coś konkretnego ku uciesze publiczności napisać? :-)
19-10-2009 22:35
Got
   
Ocena:
0
Szkoda że tak znamienite persony opuszczają swoje stanowiska.

Dzięki za dobrą robote jaka wykonaliście przez ten cały czas, i za wasz ogromny wkład w rozwój RPG :)
19-10-2009 22:52
Wędrowycz
   
Ocena:
0
Dzięki za całą pracę, jaką tutaj wykonaliście! Bez was to nie będzie ten sam DnD.polter...
20-10-2009 18:58
iron_master
   
Ocena:
+1
Qball, chciałbym powiedzieć, że odchodzę w wyniku wielkiego flejma, bo ktoś powiedzial, ze jestem glupi, a Ree nie wyplacic mi moich 10000 $, jakie każdy redaktor mial dostac dzieki smsom, ale niestety, odchodze w pokoju ;-)

Podobnie jak rince, nie mam już pasji do tego. Czas pewnie by się znalazł, ale wolę go poświęcić na coś, co mnie kręci bardziej niż dedeki czy ogólnie erpegi.

Dzięki całemu działowi za wspólną pracę, było super :)
20-10-2009 19:09
Qball
   
Ocena:
0
Czas pewnie by się znalazł, ale wolę go poświęcić na coś, co mnie kręci bardziej niż dedeki czy ogólnie erpegi.

Znaczy [ib]i_m[/b] zaczynasz rozwijać swoje życie seksualne? Good for You :P
20-10-2009 19:21
Kamulec
   
Ocena:
+3
I tak to odchodzi połowa trzecioedycyjnej redakcji.

Polter oceniam różnie i przyznaję, że dla mnie prace z tej strony są w większości nie przydatne, lecz w mej ocenie jest to wina koncepcji. Bez wątpienia odchodząca tetrada należała do mocno znających się na rzeczy osób, uznawanych przeze mnie za elitę udzielających się w internetowej społeczności DnD, które zrobiły dużo dobrego dla reszty społeczności i napisały na temat wiele rzeczy z sensem (co nie zmienia faktu, iż często dane było mi nie zgadzać się z różnymi opiniami).

Przy okazji dziekuję Panu rincewindowi bpm za pomoc w poczatkowej fazie rozwoju Abasz'Har i polecę czytającym ten komentarz (swoim graczom też polecam) jego artykuł http://dnd.polter.pl/Jak-przetrwac-noc-c7782

Podsumowując - szkoda, że odchodzicie, gdyż moim zdaniem moglibyście mieć dalszy, budujący wpływ na Polską scenę DnD.

PS: Jeśli można spytać, co skłoniło Pana Cahira do takiej decyzji?
20-10-2009 23:39
rincewind bpm
   
Ocena:
+3
I tak to odchodzi połowa trzecioedycyjnej redakcji.

Celna uwaga. 4 edycja nie poruszyła mnie wcale: wciąż, po tak wielu miesiącach po premierze, pozostaję w tej dziedzinie ignorantem, ledwo miałem podręczniki w rękach. Kolejny fakt świadczący o rozkładzie pasji - co to w końcu za fan, który olewa nową edycję swojego systemu (nie ideologicznie bojkotuje, ale nie jest nią zainteresowany)?

W odróżnieniu jednak od irona, mnie rpgi wciąż kręcą, natomiast dnd na liście systemów w które chciałbym pograć nie znalazłoby się nawet w pierwsze dziesiątce.

Dzięki za miłe słowa :)
21-10-2009 01:18
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Sam prowadzę głównie FATE, ale do 4E się przekonałem i grywam co jakiś czas (jak dotychczas w pełni koszernie, jak Wizardzi przykazali - z figurkami i matą).

Kamulec - po prostu "Cahir". Trzymajmy się norm fandomowych.

Z Cahirem rozmawiałem dłużej na ten temat jakiś miesiąc temu. Rozchodziło się głównie o brak czasu i zapału... Ostatnio bardzo rzadko zagląda na stronę, ale mam nadzieję, że jeszcze się tu wypowie.
21-10-2009 01:46
Kamulec
   
Ocena:
0
Trzymajmy się norm fandomowych.

Zsu, przecież mówimy o fandomie, który nie przestrzega norm ;)

4 edycja nie poruszyła mnie wcale: wciąż, po tak wielu miesiącach po premierze, pozostaję w tej dziedzinie ignorantem, ledwo miałem podręczniki w rękach. Kolejny fakt świadczący o rozkładzie pasji - co to w końcu za fan, który olewa nową edycję swojego systemu (nie ideologicznie bojkotuje, ale nie jest nią zainteresowany)?

4. edycja i 3. edycja to dwie różne, choć powiązane gry. Grając w WHFR też nie trzeba być fanem WHFB. Sam na razie nie grałem w 4. edycję, z tego, co o niej czytałem, nie będzie mi odpowiadała (a na pewno nie jako wiodący system, jakim jest 3.). Zresztą 3 edycja będzie dominująca w Polsce jeszcze przez dłuższy czas – więc jest zapotrzebowanie na wsparcie społeczności MP i graczy.
21-10-2009 11:57
~Zarrow

Użytkownik niezarejestrowany
    no dobra
Ocena:
0
Kamulec, ale co zrobisz, jak ludzie nie chcą już pisać i robić w RPG? Co, zbijesz ich czy jak? Po prostu przestało ich to bawić, nie maja czasu etc. i wobec tego idą z klockami gdzie indziej, do swoich spraw.
21-10-2009 19:53
Kamulec
   
Ocena:
-1
Zarrow, a może podyskutujemy o muchówkach?

Twój (nieco ofensywny) komentarz ma się nijak do mojej wypowiedzi, w której daję wyraz przeświadczeniu, iż niechęć do 4. edycji nie jest sprzeczna z pełnieniem funkcji redaktora w dziale D&D.

Analogia do klocków wydaje mi się obraźliwa i nietrafna.
21-10-2009 21:37
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Proszę, tylko bez niepotrzebnych kłótni.

Kamulec - rzecz w tym, że (uwaga, truizmy) zainteresowania ludzi się zmieniają, a nikt nikogo nie zmusza do pisania o czymkolwiek. Odchodzący redaktorzy podjęli taką decyzję nie ze względu na niechęć czy brak zainteresowania nową edycją gry, tylko brak czasu czy zapału do pisania o D&D czy też RPG w ogóle.

Wydanie 4E przez WotC mogło przyśpieszyć u niektórych naturalne "zużycie materiału"; u innych może przeciwnie, podtrzymało gasnące zainteresowanie grą. Ciekawi mnie, jaki będzie stosunek ludzi odchodzących od hobby i rozpoczynających je od nowej wersji D&D, choć trudno byłoby zdobyć tu jakiekolwiek sensowne dane.

[Tak przy okazji: jeśli ktoś ma ochotę pisać teksty o dowolnej edycji D&D - niekoniecznie 3.5 czy 4E - to zapraszam.]
21-10-2009 21:54
Kamulec
   
Ocena:
0
Właśnie, dla mnie to truizm i w swych komentarzach nie sugerowałem, by było inaczej ;)
21-10-2009 22:42
~Zarrow

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Kamulec, odniosłem po prostu wrażenie, że jedyne co zrozumiałeś to zmiana edycji, a przecież to nie jest główny powód. Po prostu tak to wychodziło z twoich wpisów, tak to odczytałem więc poczułem się w obowiązku by sypnąć oczywistością. A ofensywne to mogą być myśliwce. Klocki niby obraźliwe-daj pan spokój.
22-10-2009 03:44
Kamulec
   
Ocena:
0
Po prostu tak to wychodziło z twoich wpisów
rzecz w tym, że nie wychodziło, a wyłącznie tak to odczytałeś. W pojedynczej wypowiedzi ustosunkowałem się po prostu do fragmentu opinii rincewinda bpm:
Kolejny fakt świadczący o rozkładzie pasji - co to w końcu za fan, który olewa nową edycję swojego systemu (nie ideologicznie bojkotuje, ale nie jest nią zainteresowany)?

Sądzę, że dyskusję pod hasłem "co miałem na myśli" można zamknąć.
23-10-2009 23:24
Nefarius
   
Ocena:
+4
Breeg, jeśli moje teksty Ci się nie podobają napisz do redakcji, żeby więcej nie puszczali niczego mojego autorstwa. Ja nie piszę, dla punktów a dla innych z nadzieją, że przyda się to, na co poświęcam czas. Jeśli jednak moja twórczość nie jest na dość wysokim poziomie, dla Polterowej społeczności to z pokorą usunę się w cień i przestanę pisać.

Pozdrawiam.
25-10-2009 14:57
Breeg
   
Ocena:
-2
@Nefarius: Nie, nie napiszę. Poltergeist i tak nie ma już nic ciekawego do zaprezentowania. Umarł wraz ze starą gwardią.
Ambitnie.
Nie usuwaj się. Skoro sprawia Ci przyjemność pisanie, to nie widzę sensu.

Ja też pozdrawiam.
25-10-2009 21:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.