» Wieści » Zestaw startowy do Dragon Age RPG

Zestaw startowy do Dragon Age RPG

|

Zestaw startowy do Dragon Age RPG
Na stronie wydawnictwa Green Ronin pojawiła się dokładniejsza informacja o składzie zestawu startowego do Dragon Age RPG stworzonego przez Chrisa Pramasa. Zestaw składać się będzie z:
  • 64 stronicowego Podręcznika Gracza zawierającego: informacje o świecie Thedas i nacjach Fereldenu, kompletne reguły tworzenia postaci oraz spis poszczególnych klas, w które będą się mogli wcielić gracze, podstawowe informacje o magii oraz podstawowe zasady rozgrywki.
  • 64 stronicowego Podręcznika Mistrza Gry, w którym znajdzie się: wprowadzenie do roli Mistrza gry, zaawansowane zasady rozgrywki oraz przygoda wprowadzającą graczy do świata Dragon Age.
  • mapę świata
  • 3 kostki sześcienne
Więcej informacji na temat zestawu, w tym przykładowe strony z w/w podręczników na stronie źródłowej.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Green Ronin
Tagi: Green Ronin | Dragon Age


Czytaj również

Komentarze


~Teyrn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Behir - jaka jest "skuteczność" rebela w przypadku takich działań, jeśli może wiesz coś na ten temat :P ?

Aha, w środowisku polskich fanów gry zrobił się niejaki szum z powodu tej informacji, więc te kilkanaście osób grę kupi na pewno xD
12-12-2009 21:31
Behir
   
Ocena:
0
Jeśli chodzi o skuteczność, to zależy. Z tego co wiem, to zwykle sprowadzają i pojawia się w ofercie (dlatego można tam znaleźć takie "dziwne" podręczniki jak Eldritch RPG). Ale na przykład ze sprowadzeniem Pathfindera mieli i mają problemy (coś nie mogli się z Paizo dogadać :P, ponoć nie starczyło już wydawnictwu podręczników na wysyłkę).

Ale w środowisku polskich fanów RPG, czy Dragon Age :P?
12-12-2009 22:25
~Teyrn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dragon Age, sorry za niedoprecyzowanie xD Tak czy tak dzięki za info, dałeś mi nadzieję że może się w rebelu pojawi :P
12-12-2009 23:07
Kot
    @Teyrn
Ocena:
+2
No, jak ktoś miał EDka i woli jakieś kiepskie adaptacje przeciętnych komputerówek...

Wiem, "flejmuję", ale trochę mnie boli, że ktoś porównuje ED do takiego dragon age'a.
13-12-2009 15:33
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
jak wiesz to nie "flejmuj"
13-12-2009 16:24
Adahl
   
Ocena:
+1
Kocie, ja wolę. Co w tym złego? A porównywać jak najbardziej można. Dla ciebie ten system może być kiepski, dla innej osoby dobry. Znam wiele "świetnych" systemów, które w moich oczach są średnie. Kwestia podejścia, nie ma o co się spierać i przepychać. :)
13-12-2009 16:31
Behir
   
Ocena:
0
A tak przy okazji: Odwołuję to, że Rebel ma problemy z załatwieniem Pathfinera ;). Właśnie pojawił się w ofercie sklepu :).
14-12-2009 15:15
Kamulec
    Super!
Ocena:
0
1. Co ta reklama robi na podstronie D&D i d20?
2. Kto niby chciałby w to grać? RPG oparte na cRPG opartym na RPG. Wnoszenie ograniczeń i niespójności (zapewne się znajdą, choćby ze względu na nie-nieskończone budżety gier) świata gry komputerowej do gry fabularnej.
15-12-2009 14:31
Behir
   
Ocena:
0
@ Kamulec

Uwierz, że są tacy ludzie (patrząc po forum gry to nawet nie tak strasznie mało). Ta gra jest adresowana głównie do osób nowych w RPG. Na forum pojawiają się posty ludzi, którzy swoją przygodę z papierowymi RPG zaczęli od tego systemu dlatego, żę cRPG ich wciągnął.

Zresztą, ja sam nie wiem czy zagram, ale wiem, że kupię. Chciałbym się trochę poczuć jak oldschoolowiec i kupić sobie boxa. Może z ładnymi, nowymi grafikami, ale zawsze to box ;).
15-12-2009 18:31
Kamulec
   
Ocena:
0
Jak chcesz mogę sprzedać ci karton (np. spory, brunatny). Koszt nie licząc przesyłki 40 zł, płatne z góry. Czysty zysk. To na pewno będzie droższe.
09-01-2010 03:09
Gegen
   
Ocena:
0
Widzę, że za komentowanie biorą się głównie Ci co podręcznika nie czytali ;)

- Mechanika jest prosta i łatwa do przyswojenia. Jest kilka ciekawych rozwiązań (np. smocza kość, dodatkowe manewry), ale oprócz tych kilku smaczków nic oryginalnego.
- Opis świata jest taki, jakby go nie było. Po pięciu godzinach gry w cRPG wiemy więcej niż z podręczników.
- Set 1 jest strasznie ograniczony. Rozwijanie postaci tylko do 5 poziomu, mało potworów (nie ma ogra!), bardzo mało czarów z gry.

Dobry system dla początkujących i fanów DA. Nie polecam jednak graczom z dłuższym stażem i tym co w cRPG nie grali. Pytanie mam do twórców. Co zrobią gracze, którzy do 5 lvl dobili w miesiąc? Mają czekać kolejne 5 na drugą część? Wersja demo za tyle pieniędzy? Nieporozumienie.
16-01-2010 14:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.