» Wieści » Wywiad ze scenarzystą filmu Dragonlance

Wywiad ze scenarzystą filmu Dragonlance

25-02-2007 16:19 | Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk

Wywiad ze scenarzystą filmu Dragonlance
Na stronie filmu Dragonlance ukazał się wywiad z Georgem Straytonem, scenarzystą powstającej ekranizacji książki Dragons of Autumn Twilight (znanej w Polsce jako Smoki jesiennego zmierzchu). Opowiada w nim on o wyzwaniach związanych z adaptacją.

Przejdź dalej: Wywiad ze scenarzystą filmu Dragonlance

Źródło: Dragonlance Nexus

Komentarze

string(15) ""

Kymil Nimesin
   
Ocena:
0
Ciekawe, który film będzie bardziej badziewny, Midnight czy Dragonlance?
25-02-2007 17:24
~Zarrow

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Myślę, że oba będą poziomem opdowiadać "D&D: Movie" :)
25-02-2007 17:42
~Andre

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wspaniałe wieści :) DragonLance to jedyny świat D&D, który lubię. Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje o ekranizacji.
Nie rozumiem, czemu zaraz wszyscy narzekają, jaki to będzie kiepski film. Nawet zajawki nie widzieliście na oczy! Midnight zapowiada się świetnie, póki co o poziom Dragonlance też nie ma co się obawiać.
25-02-2007 19:08
Rincewind
   
Ocena:
0
To będzie kiepski film ponieważ ludzie mają w stosunku do niego zbyt duże wymagania.
25-02-2007 20:01
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Rince - fani, tak. Pozostali po prostu zakładają, że będzie kiepski, bo nie są fanami ;) - za to doświadczenie uczy, że filmy fantasy zazwyczaj wychodzą nieciekawe.

Ciekawy jest fragment wywiadu, w którym Strayton mówi, że "to ma być film dla dorosłych", przy czym chodzi mu o osoby mające 13+ lat. Jeszcze lepiej wygląda to kiedy zwrócimy uwagę, że zaraz potem przyznaje, że "bał się, żeby nie zrobić z tego filmu dla dzieci". Jak widać, wiek - dzieciństwo i dorosłość - to pojęcia bardzo względne.

Co się tyczy trailera - na razie nie wiadomo, kiedy zostanie udostępniony, może to jednak zająć jeszcze trochę czasu. Ze strony filmu można pobrać dwa przykładowe tła, które wykorzystano. Prezentują się całkiem nieźle. Na razie trailer widziało tylko kilka osób - w tym duet Margaret-Tracy. Cóż - ich opinie są bardzo pozytywne, ale jak jest naprawdę dopiero się okaże.
25-02-2007 20:12
Seif al din
   
Ocena:
0
Jeszcze nawet nie ma Trailerów, a już niektóre osoby narzekają :P Ja w kwesti DL Movie pozostane optymistą. Właśnie kończe trzeci tom Kronik, a swoją drogą modle się, aby tego nie zdubingowali w Polsce :P
I BTW. Mam nadzieję, że to nie będzie coś takiego jak stara bajka LOTR'a >.
25-02-2007 21:51
   
Ocena:
0
Ech ja przeczytałem cały cykl...był dobry.
Co do filmu jestem sceptykiem,to co zrobili z Władcy, zrobią z tym ciekawym dziełem:/
O D&D:the movie to nawet nie wspominajcie-do dziś mam koszmary ze taką żenującą sesje mogę zrobić.
Pociesza mnie fakt że scenarzysta grał w D&D i czytał książkę...ale to także zależy od "speców" od promocji i producenta jak film wyglądać będzie.
25-02-2007 22:45
Deckard
   
Ocena:
0
Z miejsca powiem, że ciężko będzie zamknąć kroniki w ramach jednego filmu - to raczej musiałbybyć serial, najlepiej pokroju Rzymu - 12 odcinków po 55 minut i może udałoby się Smoki Jesiennego Zmierzchu zekranizować ;) W 2 godzinnym filmiku - bleh, nie zamkną nawet kilku rozdziałów.

W kwestii oprawy - jeżeli dziewczęta i chłopcy zaszaleją, są w stanie zrobić naprawdę ładny filmik (zerknijcie sobie na Serenity i fanowski Star Wars: Revelations) - od czasów Xeny i D&D The Movie troszkę się pozmieniało. A w kwestii osobistych zapatrywań - skoro nadal bawi mnie Willow i Conan, to dlaczego Dragonlance ma mnie odstraszyć?
25-02-2007 23:08
Drozdal
   
Ocena:
0
to dlaczego Dragonlance ma mnie odstraszyć?

Bo Basil ni zyje, a tak na serio widziałem trailery do Midnighta na zeszłym genconie i nie wyglądało to wcale tragicznie. Na pewno lepiej niz Ziemiomorze z Sci Channel (ale na nie mówi zbyt wiele, bo na prawde ardzo trudno bedzie nakręcić coś gorszego niż tą dwuodcinkowa miniserię).
26-02-2007 04:46
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Deckard, film będzie tylko o pierwszy tom oparty, z tego co pisze w wywiadzie scenarzysta zmieszczą główną akcję, pewnie wytną wszystko inne. Ja myślę, że film będzie dobry, tylko za bardzo "w przyspieszonym tempie". Podobają mi się udostępnione w galerii grafiki, mam cynk, że muza też będzie ciekawa (nie powiem skąd, bo mam zabronione ;) ).
26-02-2007 07:13
neishin
    Aye
Ocena:
0
Po pierwsze - będzie to tylko pierwsza część Kronik w 90 minutach.
Po drugie - czy tylko ja mam wrażenie, że to będzie film animowany? Biorąc pod uwagę to, że aktorzy wypisani w 'cast' na imdb są podani jako 'voice' i to, że są wczesne rysunki postaci podane jak się głębiej pogrzebie to jednak będzie to animacja IMHO. Zresztą w samym wywiadzie scenarzysta mówi, że wcześniej pisał do liveaction filmów, a animacja jest dla niego nowością. Ale może się mylę.
26-02-2007 14:00
~Magnes

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Tak, film będzie animowany.
26-02-2007 14:03
Kymil Nimesin
   
Ocena:
0
Czyli coś jak LoTR animowany, który kończy się, takim o to zdaniem ''Helmowy Jar zdobyty no i... póxniej uratowali Śródziemie!''? Też fajnie...
26-02-2007 14:06
amnezjusz
   
Ocena:
0
Zresztą w samym wywiadzie scenarzysta mówi, że wcześniej pisał do liveaction filmów, a animacja jest dla niego nowością. Ale może się mylę.

Jeśli dobrze pamiętam, to pisał scenariusz do serialu Hercules (tego emitowanego na polsacie) :)
26-02-2007 14:36
Qball
   
Ocena:
0
No to ekstra. Będziemy mieli Sturma wyglądającego jak kondon wypchany orzechami i parę ciekawych wodotrysków w scenariuszu. Jeśli ten koleś rzeczywiście pisał scenariusz do Herculesa Raimiego.
26-02-2007 16:32
Kymil Nimesin
   
Ocena:
0
Łoł, film może być gorszy niż myślałem;)
26-02-2007 18:01
kaduceusz
   
Ocena:
0
> Myślę, że oba będą poziomem opdowiadać "D&D: Movie" :)

Przecież DnDtM to naprawdę dobra komedia ;-)
27-02-2007 00:00
Fungus
   
Ocena:
0
*Far-Mazon rzuca w kaduceusza kula ognia. *
27-02-2007 09:08
Deckard
   
Ocena:
0
OK - z udostępnionych informacji widzę dwie charakterystyczne rzeczy:

1. Studio Toonz odpowiedzialne za grafikę specjalizuje się w filmach dla młodego widza, dodatkowo nie ma za wielkiego doświadczenia w animacji 3D ("Willy wóz strażacki" or sth).

2. Właściciele praw sami robią sobie krzywdę nie zlecając produkcji Pixarowi albo innemu studiu od filmów animowanych 3D. Technologia umożliwia w jej ramach tworzenie właściwie wszystkiego, od żywych smoków po ogromne lokacje, czy spektakularne sceny zbiorowe (przypomina mi się tutaj Happy Feet). Dodatkowo ostatnimi laty sytuacja przedstawia się tak, że idąc na "bajkę animowaną dla dzieci" i spodziewając się tylko jej dostaję kawał dobrego filmu rozrywkowego dla dorosłych, zaś idąc na film fabularny dla dorosłych dostaję zazwyczaj papkę dla małego dziecka...

...nie mam przełożenia względem filmów klasycznie animowanych (tzn. mam - anime to nie jest a Disney wiadomo na jaki stawia target).
27-02-2007 10:13
~Magnes

Użytkownik niezarejestrowany
    Hm...
Ocena:
0
Deckard:
ad.1 - to źle? Moim zdaniem to świetnie. Ale ja nie lubię 3d. Dragonlance ma wykorzystywać 3d tylko tam gdzie trzeba (smoki chociażby).
ad.2 - eee... z całym szacunkiem, ale ja wolę jak coś jest produkowane nie przez wielkie studio, nie z gigantycznym budżetem, ale za to z sercem.
Na dzień dzisiejszy nie da się powiedzieć czy Dragonlance będzie dobre, czy złe.
27-02-2007 15:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.