» Wieści » Współpraca ponad erpegowymi podziałami

Współpraca ponad erpegowymi podziałami

31-12-2011 22:01 | Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk

Współpraca ponad erpegowymi podziałami
Z niekłamaną przyjemnością ogłaszamy oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy Działem D&D i d20 oraz Działem WFRP. Z tego względu udostępniamy dziś, w ostatni dzień 2011 roku, nową kategorię w menu: Po sąsiedzku.

Po sąsiedzku w każdym z działów gromadzi materiały o charakterze uniwersalnym - przykładowo, poradniki prowadzenia, zestawy żetonów do druku, generatory osobowości postaci niezależnych i temu podobne. Wybór Po sąsiedzku odsyła Czytelnika do zbioru oderwanych od konkretnych realiów czy mechaniki (albo też wykraczających poza te ramy) tekstów z sąsiedniego działu, odpowiednio - D&D i d20 lub WFRP.

Poza materiałami całkowicie uniwersalnymi, oba działy zawierają także teksty opracowane przez ich redaktorów w oparciu o oficjalne podręczniki i ikoniczne pomysły, ale przeznaczone do systemów innych niż oryginalny - niekoniecznie do D&D czy WFRP, lecz także do Wolsunga lub SWPL.

W menu obydwu działach Po sąsiedzku można znaleźć na samym dole ramki po lewej stronie, poniżej odsyłacza do forum działowego.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Po sąsiedzku | dział wfrp | dział RPG | dział D&D i d20


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kamulec
   
Ocena:
+7
A nie jest od tego aby dział RPG?
01-01-2012 00:53
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+11
Jest, i wszystkie materiały erpegowe ukazujące się w działach D&D i WFRP trafiają z automatu także do RPGO. Natomiast praktyka pokazuje, że zarówno na stronie jak i na forum, spora część warhammerowców i dedekowców nie wychyla nosa poza "swoje" działy, tracąc możliwość zapoznania się z potencjalnie przydatnymi im materiałami. T inicjatywa daje im taką możliwość ułatwiając dotarcie do ciekawych tekstów.
01-01-2012 12:07
Feniks
   
Ocena:
+7
Fajny pomysl choc jak zobaczylem tytull to myslalem ze to cos bardziej zaskakujacego w stylu Portal z Gramelem wydadza wspolnie nowego polskiego RPGa czy cos. :)
01-01-2012 12:19
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ach, czyli to jest coś na zasaadzie - Madonna & Timbelake wystepują razem, by zachęcic fanów Madonny do Timberlejka i fanów Timberlejka do Madonny? :)

fajny pomysł.
01-01-2012 12:31
Zuhar
   
Ocena:
+7
@Adam
"Natomiast praktyka pokazuje, że zarówno na stronie jak i na forum, spora część warhammerowców i dedekowców nie wychyla nosa poza "swoje" działy, tracąc możliwość zapoznania się z potencjalnie przydatnymi im materiałami."

Jak zebrano takie dane?

Mnie się pomysł wydaje delikatnie mówiąc "dziwny" (nie wnosi nic nowego do moim zdaniem i tak powszechnej praktyki korzystania z materiałów do innych systemów). Co do przyczyn prędzej bym podejrzewał, że powstaje za mało materiałów i jakiś "spec od marketingu" wpdał na pomysł, żeby jeden artykuł publikować w kilku miejscach.
01-01-2012 12:47
Repek
   
Ocena:
+9
Nowy Rok i już teoria spiskowa. :)

Pozdro
01-01-2012 13:12
Scobin
   
Ocena:
+7
moim zdaniem i tak powszechnej

MSPANC: jak zebrano takie dane? :)
01-01-2012 13:50
Wiron
    Borejko będzie miał używanie
Ocena:
+22
Aż się prosi o dowcipy o "współpracy lewego z prawym skrzydłem partii" czy coś w tym stylu. To że polter będzie współpracował z polterem i zamieszczał teksty na polterze, to doprawdy wspaniała wiadomość.
01-01-2012 13:58
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Nie dzięki współpracy Polteru z Polterem zamieszczane będą teksty na Polterze.

Dzięki współpracy Polteru z Polterem teksty na Polterze będą zamieszczane w innym miejscu na Polterze, niż przed rozpoczęciem tejże współpracy.

Hejterzy gotowi są wszystko spłycać z nienawiści i pomijać istotne szczegóły, które całkowicie zmieniają wydźwięk newsa (nie jestem pewien, czy nie Newsa - wszakże to oficjalne ogłoszenie z niekłamaną przyjemnością w środku) :/
01-01-2012 14:38
Feniks
   
Ocena:
+1
A dokladnie w jaki sposob to stanowi problem dla wszystkich narzekaczy? Moim zdaniem im wiecej drug na dotarcie do potencjalnego czytelnika tym lepiej. No ale nie am to jak zaczac nowy rok od narzekania ze komus sie chce
01-01-2012 15:11
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Feniks
A dokladnie w kaki sponson to stanowi problem dal wszystkich narzekaczy? Moim zdaniem I'm wiecej drag an dotarcie do potencjalnego czytelnika tym lepiej. No ale nie am to jak zaczac nowy rock of narzekania ze komus sie check.
Na ile widzę - nikt nie narzeka. Raczej ludzie doceniają humor ekipy Poltergeist i podpinają się pod żart.
01-01-2012 15:19
Zuhar
   
Ocena:
+2
@Scobin

Sformułowanie "moim zdaniem" wyraźnie zaznacza subiektywizm i brak użycia naukowych/obiektywnych narzędzi. Z wypowiedzi Adama wynika, że zostało to jakoś zbadane i pytam, bo chętnie zacznę używać tych narzędzi, żeby się nimi podpierać przy udzielaniu odpowiedzi osobom, które nie mogą się powstrzymać ;)

Pytanie jest nadal aktualne - zebraliście jakieś obiektywne dane, czy też jest to metodyka "moim zdaniem"?

@repek

To nie teoria spiskowa, tylko wyrażenie opini jak to w moich oczach wygląda patrząc z boku. Uzasadnienie podane w newsie jest moim zdaniem... w sumie nie dam Ci powodu do moderacji.

@Feniks
Zgadzam się, że wyraz "drug" świetnie tu pasuje (choć pewnie miało być "dróg") - pomysł rzeczywiście mógł być wspomagany farmakologicznie ;)
01-01-2012 18:26
Feniks
   
Ocena:
+1
Powinienes wiedziec ten post przed edycja pisalem z ipada dziewczyny i ma wlaczona korekte automatyczna i jezyk angielski. Przeraszam za bledy :P
01-01-2012 18:39
Repek
   
Ocena:
+1
@Zuhar
To nie teoria spiskowa, tylko wyrażenie opini jak to w moich oczach wygląda patrząc z boku.

Wszyscy wyznawcy teorii spiskowych to mówią. :)


Uzasadnienie podane w newsie jest moim zdaniem... w sumie nie dam Ci powodu do moderacji.

Dzięki, łaskawco. :D

Pozdro
01-01-2012 18:49
Scobin
   
Ocena:
+3
Sformułowanie "moim zdaniem" wyraźnie zaznacza subiektywizm i brak użycia naukowych/obiektywnych narzędzi. Z wypowiedzi Adama wynika, że zostało to jakoś zbadane

Według mnie wiążesz zbyt duże oczekiwania z frazami "praktyka pokazuje" i (w mniejszym stopniu) "spora część". Po przeczytaniu wypowiedzi Adama naprawdę nigdy bym sam z siebie nie pomyślał, że jest oparta na "naukowych" danych. Zakładam, że przesłankę stanowi jedynie niesystematyczna obserwacja prowadzona przez niego jako osobę zainteresowaną (prawdopodobnie bardziej niż Ty lub ja) funkcjonowaniem działów D&D i WFRP.
01-01-2012 18:51
Seji
   
Ocena:
+8
"Wszyscy wyznawcy teorii spiskowych to mówią. :)"

Nie mowia, gdyz teorie spiskowe przedstawiaja fakty, nie opinie.
01-01-2012 19:01
Repek
   
Ocena:
0
Amen i enter.
01-01-2012 19:04
Zuhar
   
Ocena:
+2
@Scobin
Czyli:
1. "Adam w znanej sobie praktyce dostrzega"
2. Nie "spora część", a "jakaś część" (czyli bliżej nieokreślona)

Adam ma prawo (być może słusznie, ale tego nie wiemy) tak to widzieć. Szkoda, że przedstawił swoje zdanie w sposób sugerujący jego obiektywnośc i poparcie w faktach (np. danych liczbowych).

Co do moich oczekiwań, to aż się prosi, żeby napisać, że jeśli mam w stosunku do czegoś za duże to jest to Polter. No ale pozostaje mi mieć nadzieję, że nie chcecie żeby wam obniżać poprzeczkę. (Borejko pewnie zasugeruje wtedy kupno łopaty).
01-01-2012 19:11
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@Scobin
Po przeczytaniu wypowiedzi Adama naprawdę nigdy bym sam z siebie nie pomyślał, że jest oparta na "naukowych" danych.
Ach te olewające podejście do słowa, tak powszechne w dzisiejszych czasach.

Bardziej serio jednak - tak samo jak i Zuhar odebrałem słowa Adama. Zwłaszcza, że nie tylko (mym zdaniem przynajmniej) wynika to z jego wypowiedzi - ale również z kontekstu. Skoro wprowadzono takie zmiany (pozornie niewielkie), ogłoszono to oficjalnie, a i kolegom przyjemnie jest - sugeruje to, że rozwiązano palący problem i wprowadzono nową jakość w funkcjonalności. I w tym momencie Adam zapewnia, iż istotnie problem był niebagatelny. Stąd i ciekawość, całkiem słuszna - jak tenże problem badano.

A odpowiedź, że problemu właściwie nie zbadano, rangi nieco rozwiązaniu ujmuje. Nieuzasadnione się nie stają również różne hipotezy. Ma ulubiona, jak na razie - to ta o wizji, pośród oparów, bohaterów naszych, którzy krok ten niebagatelny, w swym wyobrażeniu przyrównywać do zgody odwiecznych wrogów jęli.
01-01-2012 19:16
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Seji - a ja myślałem ze teorie spiskowe przedstawiają teorie, nie fakty :)
01-01-2012 19:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.