» Wieści » VII Konkurs(ik) działu D&D i d20: Smoki

VII Konkurs(ik) działu D&D i d20: Smoki


VII Konkurs(ik) działu D&D i d20: Smoki
Redakcja działu D&D i d20 ogłasza oficjalne rozpoczęcie siódmej edycji Konkurs(ik)u! Konkurs odbędzie się na zasadach zbliżonych do poprzedniej edycji, tym niemniej polecamy wszystkim uważną lekturę regulaminu: TEMAT brzmi: Smoki [dowolna praca powiązana ze "smokami" - przykładowo: wyjątkowo ciekawy jaszczur; miniprzygoda; spotkanie ze smokiem w roli głównej; opis smoczego leża; magiczne lub niemagiczne przedmioty stworzone przez smoki lub nawiązujące do ich mocy; tekst almanachowy opisujący życie i wykorzystywanie w grze tych stworów lub podobnych do nich istot; opis kultu oddającego cześć smokom itd.]; MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 12 000 znaków (wliczając spacje) - ok. 4 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt; UWAGI:
  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są smoki. Jeśli nie jest to oczywiste (jak np. w przypadku opisu smoczego magicznego przedmiotu), autor powinien dodatkowo wskazać na połączenie w treści pracy.
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony postaci można korzystać wyłącznie z podręczników wydanych po polsku oraz z materiałów zebranych w SRD
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy, które nie stanowią jej głównego tematu (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty), muszą być zgodne z resztą mechaniki systemu i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii, a także zostać zawarte w tekście
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane, ale nie dotyczy to tym razem Forum serwisu.
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego opisywanego na łamach dnd.polter.pl settingu. Preferujemy jednak teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry
  • We wszystkich przypadkach preferujemy oficjalne formaty rozpisek stosowane w wydanych w Polsce podręcznikach i na łamach strony dnd.polter.pl
INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z mechaniką systemu D&D w wersji 3.5 (o ile w tekście wystąpią elementy systemowe). Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą odrzucane. Ewentualna część mechaniczna musi wykorzystywać oficjalną polską terminologię, o ile takowa istnieje. W innym wypadku można stosować terminy polskie własnego pomysłu, z jednoczesnym podaniem w nawiasie nazwy oryginalnej wraz ze źródłem. Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane. OCENIAMY: powiązanie z tematem, oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. Ocenie podlega także wszystko to, co ułatwia wykorzystanie tekstu, a także estetyka nadesłanej pracy. TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 16 marca 2008. NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +100 punktów. NAGRODY za wyróżnienia: wybrane prace dopuszczone do finału mogą zostać wyróżnione przez jurorów - niezależnie od wyniku głosowania. W takim przypadku nagrodą jest umieszczenie tekstu na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +25 punktów. -- Swoje prace w postaci plików tekstowych (format RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Redakcja dnd.polter.pl wybierze spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (uwaga - mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwróci się do ich autorów o umieszczenie ich na Forum, w specjalnym temacie, w formie postów. Jak zawsze ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, którzy wybiorą najlepszą pracę. Serdecznie zapraszamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: D&D | d20 | DDP | dział D&D i d20 | Konkurs(ik)


Czytaj również

Komentarze


Feanir
    .
Ocena:
0
Ostatnio tematem były lochy, teraz smoki, a gdzie się podziało "i"?
Brzydko wygląda ten znacznik "[/b]"...
02-03-2008 01:51
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Już poprawione, dzięki za wskazanie :)
02-03-2008 02:36
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Hm.
Hm.
Temat mnie zawiódł. : )
Nie, żeby był za prosty, nie jestem geniuszem fantasy - jest po prostu niezwykle trudny pod względem wymyślenia czegoś oryginalnego, a niektóre osoby które wolą mimo wszystko WFRP raczej nie mają doświadczenia ze smokami. : P Tak, będę musiał pomyśleć. : )
02-03-2008 08:13
Cubuk
   
Ocena:
0
Aureus +1
Temat też mnie zawiódł, ale jednak wezmę w nim udział. IMO trochę za krótki termin, trzeba się mocno sprężyć...
02-03-2008 09:48
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A mnie temat nie zawiódł - w końcu pojawiło się hasło, pod które da się podciągnąć nie tylko NPCa, klasę, czy też magiczny przedmiot, ale i tekst almanachowy albo mini-przygodę. Podobnie było zresztą z "lochami".
02-03-2008 09:50
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ponad dwa tygodnie. Sporo mym zdaniem. Starczy na pomysł, napisanie i obróbkę.

Shad - bijemy się w takim razie. : )
02-03-2008 10:15
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
OK, tylko Ty, ja i mój Desert Eagle ;)
02-03-2008 11:13
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
DE jako sekundant czy arbiter? ^^
02-03-2008 11:19
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Egzekutor :)
02-03-2008 12:05
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To ja się nie bawię, za dużo sylab : )
02-03-2008 12:13
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Hm, ten system wziął od smoków swoją nazwę, więc jej bardzo podstawowym elementem :) Rzeczywiście, temat jest dosyć często poruszany, ale tym lepiej można się wybić z dobrym pomysłem :P
02-03-2008 13:40
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Moja praca jest już napisana - poczeka sobie teraz, odleży, a w swoim czasie wykoszę z niej literówki i podeślę do sędziów. Ktoś jeszcze napisał coś swojego?
02-03-2008 20:59
Voaraghamanthar
    Życie nas nie rozpieszcza
Ocena:
0
No nie! To naprawde nie jest sprawiedliwe. Akurat pojawia się temat, na który chciałbym coś napisać (mam nawet niezły pomysł), to nie mogę, bo zbliża się maturka, a mi już teraz czasu brakuje. Załamka :(. Może jednak jakimś cudem uda mi się coś skrobnąć. Zobaczymy czy się wyrobie.
02-03-2008 22:23
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Voaraghamanthar - limit 12 000 znaków powinien być Twoim sprzymierzeńcem. Wystarczy, byś napisał 1 stronę maszynopisu na 2 dni a i tak miniesz limit przed upłynięciem terminu nadsyłania prac. Powoli, spokojnie - najważniejszy jest i tak pomysł, reszta napisze się sama w kilka godzin, kiedy będziesz wiedział, co chcesz wysłać na konkurs.
02-03-2008 22:34
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Voaraghamanthar - popatrz no. To zupełnie jak ja! Obawiam się jednak, że samo sprawdzanie prac, nie wspominając już o redagowaniu tekstów, administrowaniu Forum i kierowaniu działem jako takim pochłania znacznie więcej czasu, niż udział w jakimkolwiek konkursie - o życiu prywatnym nie wspominając. Nie będę podawać, ile czasu codziennie schodzi mi na dział - prawdopodobnie byś nie uwierzył ;).

Innymi słowy (i dotyczy to nie tylko Ciebie): nie załamuj się, po prostu weź się do roboty i wykorzystaj twórczo swój wolny czas. To całe dwa tygodnie, dwa weekendy! Zdajesz sobie sprawę, ile można zrobić w takim czasie? Naprawdę, wziąć udział w Konkurs(ik)u nie jest trudno - poniżej 12 000 znaków każdy może napisać w ciągu dnia lub dwóch - zostaje jeszcze mnóstwo czasu na przemyślenia i poprawki.

Wszystkim życzę powodzenia!

[Disclaimer: osobnik znany jako Zsu uczy się w jednej z najlepiej notowanych szkół w swoim województwie. W ubiegłym roku został laureatem OLiJP, w roku bieżącym startuje w OTK. Nie narzeka na nadmiar wolnego czasu, nie ma też powodu, by nie cieszyć się swoimi osiągami szkolnymi. Nie żeby się chwalił... Po prostu na wszystko można znaleźć czas.

EDIT: Już nie tylko "startuje w OTK" - "zakwalifikował się do finału".]
02-03-2008 23:11
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Ja zdradzę, że mniej więcej wiem ile Zsu poświęca na pracę na rzecz działu, ale nie podam tej liczby, ponieważ sam w nią nie wierzę...
02-03-2008 23:13
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
12k znaków to może troszkę mniej jak trzy strony A4 dwunastką w TNRoman.

Już teraz wiem, że będę musiał moją pracę ciąć. Mam pomysł średnio oryginalny (a nie mogę go zweryfikować, bo nie mam zbyt wielu książek z D&D). Ale jest rozległy, zbyt wiele rzeczy można do niego nawrzucać.

Zsu, Voar - powodzenia na maturze. Mam nadzieję, że nie składacie papierów na Poznań, archwistykę ; ) Im mniejsza konkurencja, tym lepiej : )
03-03-2008 08:08
von Trupka
   
Ocena:
0
Matura, nie matura, udział wziąć wypada ;). A maturę można pisać co roku ;). Mam nadzieję, ze frekwencja będzie przynajmniej zadawalająca.
03-03-2008 14:57
M.S.
    Fajny temat :)
Ocena:
0
Jeśli znajdę czas i chęci, z pewnością wezmę udział.
03-03-2008 15:36
~Nicram

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy może być to także spellslingerowski smok? Mini przygoda w świecie spellslingera? Jest to w końcu D20 a nie DnD, więc wole sie dopytać nim swój pomysł spiszę
03-03-2008 23:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.